Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Sťahuj zákon o ochrane vkladov

Súbor:118-1996-150918.doc
Veľkosť:251,9 kB
Stiahnuto:1596
Zákon č. 118/1996 Z. z. o ochrane vkladov

logo.jpgTento zákon v aktuálnom znení vám prináša Systém ASPI – najpoužívanejší právny systém v Slovenskej republike, ktorý obsahuje komplexné právne informácie zo všetkých odborov práva, so všetkými potrebnými súvislostiami. Kvalitná užívateľská podpora.

Ďalšie zákony, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z našich stránok, nájdete v zozname zákonov

Zákon č. 118/1996 Z. z. o ochrane vkladov

Účelom tohto zákona je úprava ochrany vkladov uložených v bankách a v pobočkách zahraničných bánk a poskytovania náhrad za tieto vklady, ak sa stanú nedostupnými.

Zákon o ochrane vkladov pojednáva aj o Fonde ochrany vkladov. Tento fond sústreďuje peňažné príspevky bánk a pobočiek zahraničných bánk na poskytovanie náhrad za uložené vklady v bankách.

Zaujíma vás, ako sú chránené vaše vklady v bankách? Kedy dostanete všetky svoje peniaze a kedy zostane ich časť v nenávratne? Musia všetky banky prispievať do Fondu ochrany vkladov a akou čiastkou? Ako sa vyplácajú náhrady za vklad? V tom prípade si stiahnite zákon č. 118/1996 o ochrane vkladov. Všetky spomínané informácie tam nájdete.

Kľúčové slová

ochrana vkladov, vklady v bankách, náhrada za vklad, fond ochrany vkladov, náhrada za nedostupné vklady, vyplácanie náhrad, orgány fondu, rada a prezídium fondu ochrany vkladov, členovia rady fondu

Reklama
Reklama
Reklama

Aktuálna problematika

formuláre na stiahnutie

Formuláre a tlačivá k daňovému priznaniu

Hľadáte priznanie k dani z príjmov, či iným daniam? Stiahnite si daňové priznania.
 

Správa o nehode - európsky formulár

Stiahnite si formulár aj s návodom, ako ho vyplniť.
Toto tlačivo by malo byť súčasťou výbavy každého motorového vozidla.
 

Aktuálne články Finance.sk

Splniť si podnikateľský sen je možné aj v mladom veku

20.01.2017

Snom každého človeka, je mať prácu, ktorá ho baví a napĺňa. Aj vy snívate o tom, že by ste sa svojou záľubou mohli živiť? Prinášame vám dôkaz, že to je možné. 

Hypotéka pre mladých? Hranica príjmu sa od januára znížila

20.01.2017

Maximálna výška príjmu žiadateľa na získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa mení štyrikrát ročne. Od januára 2017 sa znižuje o necelých 16 eur.

8 krokov ako správne podať daňové priznanie k dani z príjmov – 1.časť

19.01.2017

Čo by ste mali vedieť, aby ste správne podali daňové priznanie.  V prvej časti sa dozviete o hranici príjmov na podávanie daňového priznania, do kedy, kam a aké daňové priznanie podávať a ako si znížiť základ dane.

Tieto úseky českých diaľníc už nebudú viac spoplatnené

19.01.2017

Od januára nie je nutné mať diaľničnú známku na 99 km českých diaľníc. Z poplatku sú vyňaté predovšetkým dôležité obchvaty, na platnosti a cene diaľničných známok sa nič nemení.
Reklama