Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Internet, televízia a pevná linka. Ktorý balík sa najviac oplatí?

Finance.sk

Spravili sme prehľad ponúk operátorov, ktorí svojich zákazníkov lákajú na fakt, že pri spojení troch služieb do jednej napokon ušetríte. Toto je výsledok.

 
Reklama

Kombinovať televíziu, internetové pripojenie a telefón resp. pevnú linku sa oplatí. Tvrdia to operátori v reklamách a treba im dať za pravdu. Ak by ste si predplatili všetky spomínané služby zvlášť, vyšlo by vás to viac. A ktorý balík je teda najvýhodnejší?

Najdôležitejšími faktormi sú cena, kvalita ponúkaných služieb a viazanosť k operátorovi. Ceny ponúk tzv. triple play sa pohybujú na hranici dvadsiatich eur. Aj napriek podobnej cene je ale rozdiel v balíkoch veľký.

Ešte predtým, než si povieme, ktorý balík sa najviac oplatí je dôležité si povedať, ako vybrať správny balík služieb.

  • Operátori sa vás budú snažiť nalákať na najlepšiu cenu, preto si pozorne ešte predtým, ako navštívite niektorú z pobočiek doma prečítajte na internetovej stránke operátora, čo konkrétne ponúka. Ak je pre vás prioritou len internet a TV pozeráte len občasne, neberte si zbytočne veľký program len kvôli výhodnej cene, väčšina ponúk je s viazanosťou 2 roky a nechcete predsa 2 roky platiť niečo, čo môžete využívať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou využívať nebudete
  • Všetky tri služby si zoberte len od jediného operátora, kombinovať sa to neopláca, operátori ako Telekom alebo Orange vám dajú výraznú zľavu aj pokiaľ u nich máte mobilný telefón na paušál
  • Pozorne si prečítajte, koľko peňazí investujete do zriadenia služby, veľmi často sú to nemalé náklady a operátori o nich neradi hovoria v reklamách a propagačných materiáloch, ide napríklad o prenájmy set-top boxov, či Wi-Fi routerov

Názov operátora Počet TV staníc  Rýchlosť internetu  Pevná linka  Cena
 Telekom 57 staníc DSL 2/0,5 Mbit/s, VDSL 4/0,5 Mbit/s, optika 6/0,5 Mbit/s
100 minút aj na volania do EÚ, neobmedzené volania na pevné linky od 19. tej do 7. hodiny
20 €
 Orange 65 staníc 250/15 Mbit/s 30 minút na volania do pevných sietí 21,99 € /
18,99 € bez tabletu
 UPC 36 staníc 10/1 Mbit/s volania do UPC zadarmo 18,90 €
 Antik viac ako 125 staníc 70/70 Mbit/s alebo 1/1 Gb/s 40 voľných minút do všetkých sietí a volania do Antiku zadarmo 17,92 €
 Slovanet viac ako 60 staníc 60/20 Mbit/s volania v Slovanete + od 19. tej do 7. hodiny na pevné linky 19,90 €
 Swan 30 staníc 50/5 Mbit/s 100 minút do všetkých sietí, neobmedzené volania na pevné linky od 19. tej do 7. hodiny 14,99 + 3,99 € = 18,98 €

Telekom

V prípade operátora Telekom si môžete triple play službu vyskladať a vyjde vás to lacnejšie ako bežne. Ponúka samostatne programy M, L a XL a za každú zvolenú službu získate tú ďalšiu so zľavou. Ak si napríklad vyberiete televíziu M za 10 eur, Magio internet M vás vyjde so zľavou na 6 eur. A pevnú linku z rovnakého typu programu (M) potom získate iba za 4 eurá. Za celý balík teda dokopy zaplatíte 20 eur mesačne. Navyše, ak máte aspoň dve kombinácie služieb vyššie ako „L“, získate od operátora zľavu aj na mobilný paušál.

Orange

Orange ponúka triple play balík za sumu 21,99 eur mesačne. Táto trojkombinácia obsahuje optický internet s rýchlosťou 250 Mbit/s v smere prijímania dát a 15 Mbit/s upload, televíznu službu so 65 programami a pevnou linkou s 30 minútami na volania na pevné linky. Dôležitá info: za zriadenie služby triple play platíte jednorazový poplatok 9,90 eur. Ak máte od Orangeu mobilný paušál s mesačným poplatkom aspoň 10 eur, získate mesačnú zľavu na balík 5 eur mesačne. Rátajte ale aj s mesačným poplatkom za prenájom konvertora, vo výške 1,99 eur. K tomuto balíku dáva Orange ešte aj mobilný internet za polovicu, teda za 4,99 eur.

UPC

UPC pre svojich zákazníkov ponúka až 5 balíkov triple play. Najlacnejší balík Trio S ponúka 36 televíznych staníc, internet s rýchlosťou 10/1 Mbit/s a volania do UPC zdarma. Stojí 18,90 eur. V rámci balíkov je zahrnutý aj prenájom HD boxu a Wi-Fi routera. TV archív či video na požiadanie vám však tento poskytovateľ neponúkne.

Antik

Balík triple play má v ponuke aj košická firma Antik. Tá vám za mesačný poplatok 17,92 eura ponúkne viac ako 125 televíznych staníc, internet s rýchlosťou 70/70 Mbit/s a pevnú linku so 40 voľnými minútami do všetkých sietí a bezplatné volania zákazníkom so službou od Antiku. Služba je poskytovaná bez viazanosti, ale v zmluve je výpovedná lehota 3 mesiace. Pri zriadení služby zaplatíte jednorazový poplatok 99 eur, no nedostanete napríklad Wi-Fi router, len set-top box.

SWAN

SWAN už triple play služby neponúka. Ale ak si zoberiete všetky tri služby naraz, dostanete zľavu. Napríklad na pevnú linku a balík telefonovania dostanete zhruba o dve eurá lacnejšie, ostatné programy až o tri eurá mesačne. Najlacnejší program vychádza na 14,99 eur, obsahuje 30 televíznych programov a internet s rýchlosťou 50/5 Mbit/s. Za zriadenie služby platíte 20,90 eur.

Slovanet

Triple play ponúka aj poskytovateľ Slovanet. Najlacnejšia trojkombinácia vás vyjde na 11,90 eur. V cene máte cez 20 televíznych programov, internet s rýchlosťou 30/10 Mbit/s, no za prevolané minúty si platíte. Ku trom programom aktuálne zapožičia set-top-box za aktivačný poplatok 9,90 eura. Zriaďovací poplatok za službu je 19,90 eur.

 
 
Sdílení a tisk
   
 
Reklama