Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Hudba v smartfóne – ktorá streamovacia služba je najvýhodnejšia

Finance.sk

Služby na streamovanie hudby sa tešia čoraz väčšej popularite. Ľudia už totiž pri súčasnej rýchlosti internetu nutne nepotrebujú mať v telefóne nahraté všetky skladby, vedia sa k nim pripojiť kedykoľvek.

 
Reklama

Počúvanie hudby prostredníctvom smartfónov patrí k najobľúbenejším činnostiam v rámci používania týchto mobilných zariadení. Pokrok technológií spôsobil, že v súčasnosti si už nemusíte so sebou nosiť zariadenie s veľkým úložným priestorom. Stačí vám pripojenie na internet a hudbu máte dostupnú cez niektorú streamovaciu službu. Navyše vo vašom osobnom účte, kde môžete prehľadne vytvárať súbory skladieb.

Za malý mesačný poplatok, rádovo do 6 eur máte neobmedzený prístup k celej hudobnej knižnici daného poskytovateľa, ktorá má niekoľko desiatok milónov skladieb. Práve vďaka týmto lacnejším alternatívam sa nelegálne sťahovanie hudby dostáva do úzadia a veľa používateľov prechádza práve k online streamovaniu hudby

A ktorá služba sa na Slovensku najviac oplatí? Priniesli sme porovnanie piatich streamovacích služieb.

Spotify

Spotify bola jedna z prvých služieb poskytujúcich streamovanie hudobného obsahu. Hudobný katalóg tejto švédskej služby obsahuje viac ako tridsať miliónov skladieb. Okrem aplikácie na mobil ponúka aj alternatívu pre desktop a taktiež aj webový prehrávač. Je veľmi sociálne prepojená s Facebookom, kde pravidelne informuje vašich priateľov, čo aktuálne počúvate, alebo aké skladby si sťahujete do svojich playlistov. Spotify dokonca umožňuje aj nahrávanie vlastných albumov do svojho osobného konta.

Najväčšou výhodou služby je, že ju možno používať aj bezplatne. V takejto verzii síce má množstvo obmedzení, ako napríklad prerušovanie hudby reklamou alebo nemožnosť prepínania medzi jednotlivými skladbami v albume, no v podstate umožňuje počúvať milióny skladieb bez nelegálneho sťahovania.

Cena základného predplatného je 5,99 eur. Výhodou je, že vás nebude otravovať žiadne reklamy, skladby možno prehrávať vo vyššej kvalite a napokon si ich môžete ukladať aj do pamäti telefónu, ak by ste náhodou stratili pripojenie na internet. Ak si kúpite takzvanú rodinnú verziu (8,99 eur) môžete Spotify používať až na šiestich zariadeniach naraz. Ak si nie ste istí, či chcete Spotify alebo inú službu, využite skúšobnú verziu. Behom 30 dní testovania máte k dispozícii všetky funkcie platenej verzie.

Google Play

Hudba zo služby Google Play je určená najmä pre tých užívateľov, ktorí by radi skombinovali hudbu z online knižnice s ich vlastnými skladbami, ktoré už majú vo forme súborov uložené niekde v počítači alebo inom zariadení.

Vďaka Google Play si môžete nahrať až 50-tisíc vlastných skladieb. Aj v tomto prípade ale platí, že platená verzia toho ponúka omnoho viac, ako demoverzia. Google Play disponuje databázou 35 miliónov skladieb,

V rámci Hudby Google Play je tiež možné kupovať si z obchodu Play jednotlivé skladby a celé albumy, no predplatné vám zabezpečí prístup ku všetkým týmto skladbám. Aj táto služba ponúka 30-dňové skúšobné predplatné, cena základného predplatného je 5,49 eur mesačne.

Deezer

Túto službu na Slovensku priniesol medzi masy operátor Telekom. Predplatné k tejto službe totiž zahrnul do paušálov používateľov. Databáza 30 miliónov skladieb ponúka všetky vymoženosti tak ako Spotify, a takisto ponúka 30-dňové skúšobné predplatné.

Základná cena štartuje na hladine 5,99 eur mesačne. Za túto sumu dostanete bonusy v podobe neobmedzeného počúvania bez reklám a prerušovaní. Okrem toho je dostupná aj verzia zadarmo, no tá je pomerne obmedzená a využijete ju iba na počítači.

Apple Music

Spoločnosť Apple je technologický gigant a možnosť vstúpiť do hudobného sveta aj prostredníctvom takejto služby si nenechala ujsť. Ak ste si mysleli, že Apple Music funguje len prostredníctvom zariadení iPhone či iPad, mýlite sa. Túto službu pokojne spustíte aj na Androide.

Apple Music si môžete stiahnuť bezplatne a skúšať po dobu 3 mesiacov. Potom si musíte zakúpiť predplatné. Aj v tomto prípade máte k dispozícii vyše 30 miliónov skladieb. Základná cena je 5,99 eur a rodinné predplatné stojí 8,99 eur, presne ako Spotify.

Orange Music

Cena Orange hudby, predtým známej pod názvom MusicJet, závisí od balíčka internetu v mobile. Táto služba je dostupná iba pre zákazníkov Orange a Funfónu. Jej výhodou je, že ak si zaplatíte premium verziu, dostanete v cene aj 1 GB mobilných dát mesačne na počúvanie hudby. Na rozdiel od rozsiahlych katalógov konkurencie ponúka iba 1,5 milióna skladieb.

Verdikt

Ktorú službu si vybrať? Na prvý pohľad sa môže javiť, že všetky služby sú rovnaké. No je to najmä obsah, ktorý ich odlišuje, cena je približne rovnaká. Práve preto si stiahnite všetky a vyskúšajte, či obsahujú vašich obľúbených interpretov. Niektoré skladby sa totiž nemusia vyskytovať v databáze a to môže byť rozhodujúce pri výbere.

 
 
Sdílení a tisk
   
 
Reklama