Pätina podnikateľov si vezme pôžičku na zaplatenie daní

21.04.2017 | Tlačová správa, Fair Credit
Tlačové správy


Necelá pätina malých a stredných podnikateľov si vezme pôžičku na zaplatenie daní. Zbytok živnostníkov siahne po finančných prostriedkov vyčlenených na úhradu. To vyplýva z bleskového prieskumu pre spoločnosť Fair Credit.

Zatiaľ čo 73% respondentov bude schopných zvládnuť náklady spojené s úhradou daní a majú a to vyčlenené prostriedky, necelá pätina (19%) si vezme úver u bankových a nebankových inštitúcií. „Mohlo by sa zdať, že sa situácia lepší. Zatiaľ čo vlani zvažovalo 23% živnostníkov a tento rok to je „iba“ 19%, ešte je tu zhruba 8% percent respondentov, ktorá situáciu zatiaľ neriešia,“ hovorí Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodný riaditeľ spoločnosti Fair Credit. Priemerná čiastka, ktorú si podnikatelia potrebujú požičať, bude 750 €.

Marketingový prieskum prebiehal od 27. do 31 marca a zúčastnilo sa ho 600 respondentov zo Slovenskej Republiky.

O Fair Credit

Spoločnosť Fair Credit Slovakia, SE, sa zaoberá poskytovaním drobných spotrebiteľských úverov od 200€. Naším hlavným poslaním je byť „férovým“ hráčom na finančnom trhu. Ctíme naše hodnoty, ktorými sú férovosť, transparentnosť a potrebnosť, a rovnaký postoj očakávame od svojich klientov a partnerov. V čele spoločnosti Fair Credit Slovakia, SE, stojí česko-slovenský manažment, ktorý á bohaté skúsenosti v oblasti financií a obchodu. Našou víziou je byť leadrom na trhu v poskytovaní nebankových spotrebiteľských úverov.


Články zo sekcie: Tlačové správyPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.