Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Richter rokoval s riaditeľom Jaguar Land Rover Nitra o pracovnej sile a náboroch zamestnancov

WebNoviny

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter vo štvrtok rokoval s riaditeľom výrobného závodu Jaguar Land Rover Nitra Alexandrom...

 
Reklama

...Wortbergom.

Za účasti splnomocnenca vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktora Stromčeka hovorili najmä o zabezpečení a príprave kvalifikovanej pracovnej sily pre rozsiahle výrobné kapacity tejto automobilky na Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa MPSVR Veronika Husárová.

Odporúčame:Richter nesúhlasí s úsporami v sociálnej politike, ktoré navrhli štátni analytici

Ako ďalej Husárová uviedla, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny začne realizovať aktivity spojené s náborom zamestnancov v jednotlivých okresoch Nitrianskeho kraja ešte počas leta. Následne budú pokračovať aj v ďalších krajoch.

Na stretnutí obe strany diskutovali aj o podmienkach možného príchodu kvalifikovanej pracovnej sily z takzvaných tretích krajín, ak nebude dostatok záujemcov o prácu zo Slovenska.

Rovnako aj o opatreniach k zamedzeniu možného porušovania predpisov SR v oblasti nelegálneho zamestnávania, pracovno-právnych vzťahov, či bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v spoločnosti, prípadne u jej subdodávateľov.

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre, Ján Richter, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRZdroj: Webnoviny.sk - Richter rokoval s riaditeľom Jaguar Land Rover Nitra o pracovnej sile a náboroch zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
 
 
Sdílení a tisk
   
 
Reklama