OĽaNO po odvolávaní v MH Manažment očakáva ďalšie kroky, SaS chce vedieť viac o odmene pre Bžána

12.10.2017 | , WebNoviny
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Minister hospodárstva Peter Žiga pre kauzu odmeny pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána za víťazstvo v medzinárodnom súdnom spore o...

...Vodnú elektráreň Gabčíkovo vo štvrtok odvolal z funkcie celú dozornú radu spoločnosti MH Manažment.

Odporúčame:Minister Žiga odvoláva vedenie MH Manažment, dôvodom je odmena pre Bžána za spor o Gabčíkovo

Tá podpísala zmluvu o odmene so spomínanou advokátskou kanceláriou. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej besede Žiga, po zmenách stanov prídu o svoje funkcie aj členovia predstavenstva.
Začiatok vyvodzovania dôsledkov
Opozičné hnutie OĽaNO považuje odvolanie členov dozornej rady spoločnosti MH Manažment len za začiatok vyvodzovania dôsledkov. "Hnutie OĽaNO po svojom tlaku donútilo ministra hospodárstva k odvolaniu celej dozornej rady spoločnosti. Za momentálnu situáciu nesie plnú zodpovednosť vládna strana. Dúfame, že odvolanie šiestich ľudí z dozornej rady je len polovica roboty a príde k ďalším krokom," uviedol na štvrtkovom brífingu poslanec Jozef Viskupič.

Hnutie považuje za veľkú chybu fakt, že k dohadovaniu o odmene pre advokátsku kanceláriu prišlo až po uzatvorení zmluvy. A súčasné vyhlásenia ministra hospodárstva podľa hnutia neponúkajú nič nové, o čom by OĽaNO neinformovalo už pred dvoma týždňami. "Štát takto nemôže fungovať a všetky kroky, ktoré urobilo ministerstvo, nabúravajú dôveru v štát," zhodli sa poslanci za OĽaNO.
SaS chce zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR
Peter Žiga, ako bývalý minister životného prostredia, mal podľa opozičných poslancov tento spor dozorovať so všetkými právnymi náležitosťami. "Dodnes nie je jasné, akým spôsobom mohla byť táto zmluva uzatvorená, prečo sa dostal štát do nevýhodnej pozície, kedy sa zo 64 mil. eur stáva "iba" 17,6 mil. eur. Hnutie navyše považuje aj súčasnú výšku odmeny za privysokú. O zodpovednosti ministra Žigu sa budeme rozprávať na mimoriadnej schôdzi v pléne NR SR," avizujú poslanci OĽaNO.

Strana SaS trvá na zvolaní mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR, na ktorej chce celú kauzu rozobrať. „Nejde len o imaginárnu odmenu pre advokáta blízkeho Smeru, ale najmä o spôsob, akým táto vláda drancuje štát a nakladá so zvereným majetkom. Chceme poznať všetky odpovede na otázky okolo Vodného diela Gabčíkovo a odmeny pre Radomíra Bžána,“ reagovali liberáli.

Viac k témam: Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán, MH manažment, Ministerstvo hospodárstva SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Peter Žiga, SaS Sloboda a SolidaritaZdroj: Webnoviny.sk - OĽaNO po odvolávaní v MH Manažment očakáva ďalšie kroky, SaS chce vedieť viac o odmene pre Bžána © SITA Všetky práva vyhradené.


Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.