Štátny rozpočet podľa Hegera odráža politický marketing, Kažimír nedokáže odolať koaličným lídrom

06.12.2017 | sad, WebNoviny
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Návrh rozpočtu verejnej správy na nasledujúce tri roky je dôkazom toho, že minister financií Peter Kažimír už nie je schopný odolávať...

...tlaku koaličných lídrov.

Tvrdí to poslanec za OĽaNO a tieňový minister financií Eduard Heger. Rozpočet tak podľa neho viac odráža politický marketing ako potreby ľudí. „Vyberá si pár skupín obyvateľstva a na ostatných nemyslí,“ povedal na stredajšej tlačovej konferencii Heger.
Dodatočné príjmy budú vyššie
Dôkazom tejto vládnej politiky je podľa Hegera sociálny balíček za 250 mil. eur, hoci dodatočné príjmy rozpočtu majú byť rádovo vyššie. Napriek tomu však dve tretiny krajín Európskej únie momentálne vykazujú lepšie hospodárenie.

Odporúčame:Rozpočet Európskej únie na budúci rok je schválený, Turecko dostane financie len pod podmienkou

Navyše, ak by vláda neprijímala žiadnu novú legislatívu, v budúcom roku by už Slovensko dosiahlo vyrovnaný rozpočet. Kritizoval preto aj neefektívnosť, s akou vláda s verejnými financiami narába a okrem rezortu zdravotníctva nezohľadňuje výstupy útvaru Hodnoty za peniaze.
Nesystémové prvky
V súlade s touto vládnou politikou je podľa Hegera aj vládny návrh novely zákona o dani z príjmov, ktorú poslanci v stredu prerokovali v druhom čítaní a onedlho by o nej mali hlasovať. Vláda v nej podľa poslanca za OĽaNO prichádza so zbytočnými alebo nesystémovými prvkami.

„Koalícia nemá víziu, aby sa Slovensko približovalo k vyspelým krajinám Európskej únie. Skôr ladí tie parametre podľa toho, čo by mohli ich voliči oceniť,“ dodal.

Viac k témam: Eduard Heger, Ministerstvo financií SR, Peter Kažimír, štátny rozpočetZdroj: Webnoviny.sk - Štátny rozpočet podľa Hegera odráža politický marketing, Kažimír nedokáže odolať koaličným lídrom © SITA Všetky práva vyhradené.


Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.