WhatsApp má novinku pre firmy, čoskoro aj na Slovensku

01.02.2018 | Roland Regely, Finance.sk
Firmy - spravodajstvo


Aplikácia WhatsApp na odosielanie správ, ktorú vlastní Facebook, začala verifikovať firemné účty a pripravuje samostatnú verziu pre firmy, ktorá bude môcť komunikovať so zákazníkmi.


Majitelia stredných a menších podnikov sa môžu tešiť. Spoločnosť WhatsApp sa rozhodla vstúpiť do podnikateľského sveta a v blízkej budúcnosti zavedie nové funkcie, ktoré ocenia najmä firmy (ale v konečnom dôsledku aj spotrebitelia). O aké novinky pôjde?

Overené firemné účty a samostatný chat

WhatsApp v prvom rade zavedie takzvané overené firemné účty. Pri každom overenom účte spoločnosti nájdeme zelenú značku, ktorá bude vypovedať o autenticite daného konta. Firemné účty pomôžu značkám komunikovať so zákazníkmi na platforme s viac než 1 miliardou aktívnych používateľov každý deň.

WhatsApp v podstate overí, či žiadané telefónne číslo skutočne patrí tej či onej spoločnosti, ktorá má ambíciu komunikovať so zákazníkmi cez WhatsApp.

Iný bude aj samotný chat, respektíve prostredie pre odosielanie a prijímanie správ. Konverzačné bubliny obdržia žltú farbu, čiže bude okamžite jasné, že komunikujete so spoločnosťou.

whatsapp aplikacia pre firmy

Novinky WhatsApp v skratke

Biznis profily – môžu pomôcť ľuďom nájsť užitočné informácie ako otváraciu dobu, popis podniku, adresu, webovú adresu, stránku či kontakty.  

Nástroje pre zasielanie správ – zatiaľ budú možnosti pomerne základné, možno nastaviť automatickú uvítaciu odpoveď, aj takú, ktorá sa odošle na dotaz zákazníka, keď nebude k dispozícii.

Štatistiky správ - Nečakejte nič svetoborné, zatiaľ ide len o základné metriky ako počet správ a podobne.

WhatsApp web - Firmy budú môcť zo svojho WhatsApp biznis účtu obsluhovať komunikáciu so zákazníkmi aj z desktopu, teda klasických počítačov či notebookov.

Čo to prinesie pre bežného smrteľníka

Potenciál vidno najmä v prípade internetových obchodov, operátorov, bankách, rôznych lokálnych prevádzkach a tak podobne. Cez WhatsApp sa tak jednoducho dokážete informovať o objednanom tovare, novom mesačnom programe či otváracích hodinách. Príkladov by sa dalo uviesť nespočetné množstvo.

Pozor, správy, ktoré spoločnostiam zašlete, nebude možné z konverzačného toku vymazať. Ako sme uviedli v úvode, koncept obchodnej komunikácie je stále v plienkach. Táto forma spojenia sa ale zatiaľ javí ako veľmi efektívna a pre užívateľov možno aj prirodzenejšia.

Dnes užívatelia oveľa častejšie komunikujú prostredníctvom textových správ ako klasickým hlasom pri hovoroch.

Viete, ako si uložiť do mobilu všetky svoje vernostné karty a ušetriť miesto v peňaženke? Skúste túto bezplatnú aplikáciu.

Novinka pre firmy zatiaľ bezplatne

Momentálne je aplikácia k dispozícii zadarmo na stiahnutie pre používateľov mobilných zariadení s operačným systémom Android. Nájsť ju možno v Google Play zatiaľ však len pre krajiny ako Spojené štáty, Veľká Británia, Indonézia, Taliansko a Mexiko. Neskôr by mala byť dostupná pre všetky ostatné štáty sveta.

Hľadáte on-line banku bez poplatkov za platby na internete? Vyskúšali sme Revolut.

Tagy:


Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Firmy - spravodajstvo