Slovensko bude mať nového operátora, chce patriť k najväčším

09.04.2018 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Protimonopolný úrad odsúhlasil fúziu spoločností SWAN a BENESTRA. Slovensko sa čoskoro dočká nového telekomunikačného operátora.


Obe firmy do novej spoločnosti vstupujú so silnou pozíciou na trhu komunikačných riešení pre firmy, Swan prináša aj desiatky tisíc rezidenčných zákazníkov a optickú infraštruktúru pre domácnosti. Informovala o tom agentúra TASR.

Po rozhodnutí Protimonopolného úradu SR už nič nebráni jednej z najvýznamnejších udalostí na národnom telekomunikačnom trhu – spojeniu spoločností Benestra a Swan. Úrad rozhodol po viac ako sedemmesačnom detailnom preskúmavaní transakcie a námietkach konkurencie.

Nejde o operátora 4ka

Transakcia sa netýka spoločnosti Swan Mobile, ktorá prevádzkuje mobilného operátora známeho ako 4ka. Dotkne sa však viacerých dcérskych spoločností Swanu-u, ktoré poskytujú jeho služby v rôznych mestách Slovenska.

smartfon operator novy swan

Novinka zmení trh telekomunikácií

"Spojenie spoločností Swan a Benestra je dôležitým míľnikom v procese konsolidácie slovenského telekomunikačného trhu a zásadným spôsobom prispieva k našej snahe vytvoriť konvergentného slovenského operátora schopného rozsahom služieb plnohodnotne konkurovať zahraničnej trojke," hovorí predseda predstavenstva a spolumajiteľ Swan-u Juraj Ondriš.

Domácnosti, ale aj firmy

„Pre korporátnu klientelu to budú dátové služby, internet, cloudové služby, hlasové služby či služby datacentier. Zvláštnu pozornosť budeme venovať rozvoju moderných služieb postavených na cloudových technológiách a službám bezpečnosti,“ objasnil zámery nového operátora Rybovič.

Nový operátor príde o pár týždňov

Obe firmy do novej spoločnosti vstupujú so silnou pozíciou na trhu komunikačných riešení pre firmy, Swan prináša aj desiatky tisíc rezidenčných zákazníkov a optickú infraštruktúru pre domácnosti vo viacerých mestách na Slovensku. Po schválení koncentrácie Protimonopolným úradom obaja investori, DanubiaTel a Sandberg Capital, očakávajú uzavretie transakcie do jedného mesiaca.

"Následne začneme pracovať na zjednotení ponuky pre zákazníkov, infraštruktúry a zdrojov. Našou ambíciou je, aby sme už na konci roka 2018 pôsobili ako jeden subjekt," povedal Michal Rybovič, partner Sandberg Capital a generálny riaditeľ Benestry. Obaja investori už avizovali investície do infraštruktúry, najmä do rozširovania LTE sietí.

Podiel firiem? Pol na pol

Ako denník SME v minulosti informoval, v spoločnom podniku budú mať obe firmy rovnaký podiel - po 50 percent.

DanubiaTel bude mať manažérsku kontrolu, Sandberg Capital plánuje pôsobiť ako finančný partner - mal by sa venovať finančnej stránke spoločnosti, prípadne aj ďalším nákupom.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.