4 šikovné programy na správu účtovníctva pre podnikateľov a živnostníkov

16.05.2018 | Redakcia, Finance.sk
Podnikanie - spravodajstvo


Hľadáte šikovné programy na vedenie účtovníctva, faktúr alebo miezd? Dnes už sú takéto softvéry k dispozícii aj zadarmo. My sme sa pozreli na niekoľko z nich a vybrali sme 4 programy, ktoré vám uľahčia správu účtovníctva.

POHODA START

Jedným z najznámejších ekonomických softvérov je program POHODA. Pôvodne pochádza z Českej republiky, ale dnes je už aj v slovenskej verzii. Tento program sa používa na kompletnú správu a vedenie účtovníctva, zároveň obsahuje aj doplnkové funkcie. Táto verzia je určená hlavne na podvojné účtovníctvo a správu faktúr.

Pomocou programu POHODA budete mať prehľad o stave majetku, skladov, knihy jázd, platov pre zamestnancov a obsahuje aj jednoduchý adresár. Bonusovou aplikáciou je funkcia homebanking, ktorá zabezpečí peňažné spojenie s vašou bankou. Program POHODA zvládnu aj úplný začiatočníci, ale splní požiadavky aj pokročilých podnikateľov.

 

Výhody:

 • Jednoduché a prehľadné rozhranie
 • Homebanking
 • Vedenie účtovníctva, faktúr, skladov a miezd
 • Rozsiahly ekonomický softvér

Aplikáciu si môžete stiahnuť priamo do vášho počítača.

Veľkosť súboru 55,90 MB
Operačný systém Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64bit
Verzia 2013

MRP - K/S

Medzi obľúbené finančné programy patrí aj MRP - K/S (klient/server). Tiež je využívaný prevažne na vedenie účtovníctva a plní aj funkciu informačného systému. Je určený aj pre väčšie výrobné podniky, ktorým umožňuje plánovať výrobu a nakupovanie potrebného materiálu. Jeho veľkými prednosťami sú aj robustnosť a stabilita systému. Účtovné a citlivé dáta firmy sú programom aj dobre chránené.

Samozrejmosťou sú štandardné funkcie ako daňová evidencia, sklady, objednávky, faktúry a podobne. Pri tomto programe je aj možnosť pridať potrebné funkcie, ktoré k vášmu účtovníctvu potrebujete. Zámerom vývojárov tejto aplikácie boli rastúce požiadavky užívateľov, takže aj napriek vysokej profesionalite a rozsiahlosti tohto softvéru zvládne jeho ovládanie aj úplný začiatočník. Pre väčšie firmy je prijateľná aj cena za plnú verziu.

Výhody:

 • Jednoduchý a prehľadný
 • Rôzne funkcie a nástroje
 • Modularita
 • Možnosti nasadenia
Veľkosť súboru 36,98 MB
Operačný systém Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64 bit
Verzia 2012

4 šikovné účtovné programy, ktoré sú zadarmo

Zdroj: shutterstock

TIP: 2 aplikácie, ktoré vám šikovne pomôžu vyhnúť sa rannej dopravnej zápche

HUMANET

Tento program je zameraný na mzdy a personalistiku vo firme, ale stará sa aj o podvojné a jednoduché účtovníctvo. Ide o veľmi flexibilný program, ktorý funguje vždy na základe aktuálnej legislatívy a predpisov, nakoľko sa pravidelne automaticky aktualizuje. V tomto prípade platíte len za programom spracované položky. V prípade problémov s programom je pripravená textová nápoveda, telefonická alebo e-mailová podpora.

Jeho ďalšími prednosťami sú rýchlosť a jednoduchosť spracovania personálnych, prípadne mzdových údajov. Program má aj históriu údajov, respektíve legislatívy, takže aj spracovanie miezd za rok 2015 bude na základe zákonov z roku 2015. Program urobí aj bezchybný výpočet mzdy, dovolenky, nemocenskej, exekúcií, nadčasov a podobne. Tvorcovia do programu pridávajú nové funkcie a vylepšenia každý mesiac.

Výhody:

 • Podvojné a jednoduché účtovníctvo
 • Elektronická a telefonická podpora
 • Kompletne on-line
Verzia 1.0
Operačný systém Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS

MONEY S3

Posledným programom je jeden s najrozšírenejších a najobľúbenejších softvérov malých a stredných firiem na Slovensku, ktorý sa venuje podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, faktúram, skladom, objednávkam, mzde, personalistike a obsahuje aj jednoduchý adresár. Samozrejmosťou je aj homebanking na pohodlné finančné operácie s vašou bankou.

Tento program je možné prepojiť aj s viacerými pokladňami, internetovými obchodmi alebo inými aplikáciami. Užívateľské rozhranie je prehľadné a zvládne ho aj úplný začiatočník. Ak vám štandardné moduly nebudú stačiť, môžete si program rozšíriť o ďalšie užitočné nástroje ako napríklad knihu jázd, cestovné náhrady a podobne.

Výhody:

 • Vedenie pokladne, miezd, kniha jázd, adresár a podvojné účtovníctvo
 • Prepojenie na internetové obchody, pokladne alebo aplikácie
 • Veľký výber modulov
 • Správa účtovníctva
Veľkosť súboru 172,76 MB
Operačný systém Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64 bit/7/7 64 bit
Verzia 13.101

Na trhu s ekonomickým softvérom sa samozrejme vyskytuje viac užitočných a schopných nástrojov. Pozrite si aj ďalšie programy na správu financií a účtovníctva zadarmo.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 4
Hlasované: 7 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Podnikanie - spravodajstvoPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.