Najlepšie kancelárske a fakturačné programy pre podnikateľov aj živnostníkov

21.05.2018 | Miroslav Homola, Finance.sk
Podnikanie - spravodajstvo


Jednou z výhod 21. storočia je aj jednoduchšia administratíva a fakturácia pri podnikaní. Síce už nevyhráte prvé miesto za zber papiera, ale vaše účtovníctvo bude prehľadnejšie. Pripravili sme pre vás najlepšie kancelárske a fakturačné programy, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo.


 

Faktúra

Každý podnikateľ vie, že faktúra slúži ako doklad a popis toho, za čo bolo zaplatené, kedy a akým spôsobom. Tiež musí obsahovať údaje o firme, meno alebo názov, sídlo, respektíve miesto podnikania a identifikačné čísla. Ak potrebujete vystaviť niekomu faktúru, daňový doklad, cenovú ponuku, viesť si správu financií, knihu jázd, prípadne peňažný denník, môžete si na to stiahnuť príslušný program. Pomocou neho budú záznamy a následné faktúry vyzerať reprezentatívnejšie a profesionálnejšie.

Faktúry

Jedným z najobľúbenejších a najodporúčanejších programov na spracovanie daňových dokladov je program Faktúry. Tento program dokáže vytvoriť a vystaviť profesionálne faktúry, daňové doklady alebo cenové ponuky, navyše sa dajú odosielať aj e-mailom vo forme PDF súboru. Jeho hlavná výhoda je jednoduchosť riešenia fakturácie vo firme.

Správa financií

Tento druh programu je v podstate elektronická pokladničná kniha, v ktorej si môžete jednoducho viesť, upravovať a aj exportovať dáta do formy PDF. Samozrejmosťou je aj prepojenie s tlačiarňou, zároveň si môžete vytvárať vlastné zostavy, ak vám predvolené nebudú vyhovovať. Hlavnými výhodami sú jednoduché ovládanie a účtovanie, prehľadné rozdelenie záznamov a zostavenie prehľadov.

Kniha jázd

Šikovný program, ktorý uľahčí vedenie záznamov, je vždy v súlade s legislatívou, má jednoduché a prehľadné vedenie záznamov a porovnáva aj spotrebu paliva. Tiež vie veľmi rýchlo vytvoriť aj knihu jázd z predchádzajúceho obdobia, ak boli pôvodné záznamy zničené alebo stratené. Medzi najväčšie výhody tohto programu patrí ľahké ovládanie, automapy a vkladanie jázd, trasy, umožnené hromadné zmeny, sledovanie spotreby a podobne.


Textový editor

Poctivé podnikanie sa nezaobíde bez profesionálnej a prehľadnej administratívy. K tomu môžu dopomôcť aj šikovné textové editory, balíky a programy. Obľúbenosť si získali hlavne vďaka rozsiahlym funkciám, možnostiam písania, editovania a tvorenia textových súborom. My sme vybrali tie najznámejšie a najsťahovanejšie.

Microsoft Office

Balíček Microsoft Office a jeho jednotlivé programy pozná takmer každý. Svoje svetové prvenstvo v obľúbenosti si drží už niekoľko rokov. Obsahuje niekoľko kancelárskych programov, ktoré uľahčia každú administratívnu činnosť.

Apache OpenOffice

Tento program je takmer totožný s Officom od Microsoftu, ale obsahuje o niečo menej funkcií. Je to však ideálna možnosť a alternatíva textového editoru.

Tlač obálok

Ak potrebujete vytlačiť obálky, etikety, nálepky alebo vizitky, môže vám k tomu dopomôcť tento jednoduchý program. Jednou z jeho výhod je, že obsahuje zoznam príjemcov, ktorý si môžete ľubovoľne upravovať, zároveň si upravujete aj veľkosť obálky, ktorú vie program prispôsobiť v závislosti od cieľovej krajiny.

Kancelárske a fakturačné programy, ktoré stiahnete zadarmo

Zdroj: shutterstock

TIP: 4 šikovné programy na správu účtovníctva pre podnikateľov a živnostníkov

Kalendár a poznámky

Nemáte si kde zapisovať dátumy stretnutí, dôležitých porád, myšlienky, poznámky alebo iné dôležité veci? Vybrali sme aj niekoľko jednoduchých a prehľadných kalendárov, ktoré usporiadajú váš pracovný čas, pomôžu vašej zábudlivosti a uložia dobré nápady.

TKexe Kalender

Tento program vám umožní vytvoriť si kalendár podľa vlastnej predstavivosti. Môžete si do neho vložiť vlastné fotografie alebo obrázky ako pozadie, určiť veľkosť, vybrať efekt a podobne.

In My Diary

Ak sa vám páči klasický vzhľad papierového diára, tak táto aplikácia je práve pre vás. Je to totiž elektronická podoba klasického diára, kde si môžete zapisovať úlohy, povinnosti, deň narodenín a už nikdy na nič nezabudnete.

 Day Organizer

Ak vám k riešeniu chaosu v povinnostiach nepomôže kalendár alebo diár, program Day Organizer to určite napraví. Môžete si v ňom prehľadne organizovať pracovný a voľný čas, povinnosti, úlohy a termíny.

Poznámky

Aj vám sa často stáva, že vám napadne geniálny nápad alebo myšlienka, ale nemáte po ruke papier a v priebehu dňa na to zabudnete? Ak áno, potrebujete jednoduchý, rýchly a účinný spôsob ako sa tomu vyhnúť. Pre tento účel sme vybrali tri najlepšie poznámkové aplikácie, vďaka ktorým už nikdy žiadny dobrý nápad alebo myšlienku nestratíte.

 Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 6 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Podnikanie - spravodajstvo