91 % absolventov MBA je presvedčených, že do tohoto štúdia sa oplatí investovať

11.06.2018 | Komerčný článok, CEMI
komerčný článok


Takmer tri štvrtiny absolventov MBA programov na inštitúte CEMI naviac pociťuje veľkú konkurenčnú výhodu oproti ľuďom, ktorí majú len akademický VŠ titul.

Skoro 60 % absolventov taktiež uviedlo, že im titul MBA pomohol k lepšiemu pracovnému uplatneniu. Kariérny posun bol u žien najčastejšie o jednu pozíciu, u mužov rovno až o dve. U väčšiny prípadov (82%) došlo ku kariérnemu rozvoju v horizonte dvoch rokov.

Tieto data vyplynuli z prieskumu renomovanej agentúry STEM/MARK, ktorý bol realizovaný medzi absolventami MBA vzdelávacieho inštitútu CEMI v apríli 2018. Jedná sa o najrozsiahlejší prieskum medzi absolventami MBA, ktorý bol doposiaľ v ČR a SR uskutočnený.

Prieskum ďalej poukazoval na fakt, že si absolventi ročne v priemere prilepšili o 1.548 EUR. U vrcholových manažérov a riaditeľov je platový nárast jasne znateľnejší, ročne si v priemere zarobia až o 2.664 EUR viac. Takmer každému druhému podnikateľovi, ktorý v prieskume uviedol obrat svojej firmy, sa finančné zisky zvýšili v priemere až o 22%.

„Veľmi nás teší, že prieskum potvrdil pozitívny dopad absolvovania MBA štúdia na kariéru našich absolventov. Vďaka výsledkom prieskumu sme sa napríklad takisto dozvedeli, že 76% našich absolventov sa najprv rozhodovalo i medzi inými poskytovateľmi. To, že si nakoniec vybrali práve náš inštitút, je pozitívne, a sme radi, že sa im táto investícia vypláca,“ hovorí k výsledkom prieskumu riaditeľ inštitútu CEMI, Mgr. Štěpán Mika.

Štúdium na inštitúte CEMI splnilo očakávania väčšiny absolventov (98%), u 28% toto očakávanie i predchádzalo. „Študenti u nás najviac oceňujú kvalitnú formu výuky, profesionálnych lektorov, flexibilné podmienky štúdia, ústretový klientský servis a ľahkú dostupnosť študijných materiálov,“ uvádza Mika, pod ktorého vedením získal inštitút CEMI v máji 2018 prestížnu mezinárodnú akreditáciu ASIC Premier Institution, a to ako jediná vzdelávacia inštitúcia v strednej Európe. Kompletné výsledky prieskumu STEM/MARK vo forme infografiky nájdete tu.

Inštitút CEMI v júni oslavuje 7. výročie od svojho založenia a za túto dobu sa už môže pýšiť viac než 1500 študentami a absolventami MBA a LLM programov. „Všetkým našim absolventom dohromady, sme už tak pomohli zarobiť si o 6,5 miliónov EUR viac, než keby titul MBA nezískali“, dodáva Mika.

V rámci osláv 7. výročia aktuálne inštitút CEMI ponúka špeciálne zvýhodnené školné, začínajúce už na 3.319 EUR bez DPH, návratnosť čiastky vloženej do školného MBA štúdia je tak podľa dát z tohoto prieskumu len niečo cez 2 roky.

Najbližší ročník online MBA a LLM programov zahajuje inštitút CEMI v októbri 2018, a prihlásiť sa do nich je možné online už len v priebehu júna, dokedy je táto akčná cena platná.


Články zo sekcie: komerčný článokPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.