Aqualand Moravia - Vodné kráľovstvo, ktoré sa oplatí navštíviť

17.07.2018 | Miroslav Homola, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Aqualand Moravia už odštartoval letnú sezónu. V najväčšom celoročnom aquaparku Českej republiky vás čakajú bazény, tobogány, wellness, kúzelnícke predstavenia a nenapodobiteľná krása južnej Moravy.


Je to za rohom

Aqualand Moravia ročne navštívi až 720 000 ľudí, z toho je zhruba 20 % Slovákov. Nachádza sa na juhu Moravy, konkrétne pri obci Pasohlávky. Areál sa rozprestiera vedľa vodnej nádrže s výhľadom na kopec Pálava. Od slovenských hraníc je to zhruba 50 kilometrov a ďaleko to nemajú ani rakúski turisti. Navyše, v okolí aquaparku je mnoho atraktívnych turistických miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Zdroj: Google mapy

Ubytovanie a strava

Súčasťou aquaparku je aj ubytovací rezort Aqualand Inn. Veľkou výhodou nocovania priamo v areály je, že k ubytovaniu získate aj celodenný vstup do aquaparku zadarmo. Nemusíte tak ráno vstávať moc skoro, pretože k vodným atrakciám to budete mať doslova na skok. Starosti vám nebude robiť ani hlad a smäd, pretože Aqualand Moravia ponúka aj širokú ponuku stravovania v 13 reštauračných prevádzkach. Občerstviť sa dobrým nápojom môžete aj vo vnútornom a vonkajšom pool bare.

Aqualand Moravia (pool bar)

Zdroj: Aqualand Moravia (pool bar)

Atrakcie, bazény a wellness

Aquaparky lákajú hlavne na množstvo bazénov a vodných tobogánov. V tomto prípade to Aqualand Moravia určite spĺňa. To je však len zlomok ponuky, z ktorej si môžete vybrať. K dispozícii je 12 bazénov s celkovou vodnou plochou 3000 m2. Okrem 20 vnútorných a vonkajších tobogánov sa môžete tešiť aj na atrakcie Abyss a Boomerango, ktoré sú určené až pre 3-miestne rafty. V ponuke sú aj celoročné tobogány, detské bazény a kĺzačky, trampolíny, šplhacie siete nad vodou a bazén s vlnami.

Niektoré bazény využívajú aj vodu z miestneho termálneho vrtu, ktorý má osvedčenie liečivého prírodného zdroja od Ministerstva zdravotníctva Českej republiky. Ak vás už vodné hry unavia, oddýchnuť si môžete v rozsiahlej wellness zóne Forum Romanum, prípadne v denných oddychvých kúpeľoch. Samozrejmosťou sú aj masáže, rôzne skrášľujúce procedúry a dokonca kryokomora.

Súkromný tobogán

Už asi každý čakal v dlhom rade na tobogán, no túto nepríjemnosť môžete obísť s novou službou Fresh track. Aqualand každý štvrtok ponúka záujemcom, ktorí si chcú užiť vonkajšie vodné atrakcie bez dlhého čakania možnosť, prísť hodinu pred otvorením aquaparku, respektíve o 8.00 hod. ráno. Túto akciu môže využiť maximálne 40 ľudí naraz. Súčasťou tejto novinky sú aj raňajky priamo pri tobogáne v cene vstupného.

ABYSS a BOOMERANGO

Zdroj: Aqualand Moravia (Fresh track)

Kúzla, párty a vstup pre deti zadarmo

Tohtoročná letná sezóna bude v znamení mágie a kúziel. Pre deti je pripravený bohatý program. Tešiť sa môžete aj na predstavenia známych kúzelníkov. Pre návštevníkov sú pripravené aj rôzne súťaže, párty, hry, cvičenia vo vode, módny deň a podobné akcie. Ak ste nikdy neboli na penovej párty, v aqualande ju môžete zažiť dvakrát týždenne, a to každú stredu a v piatok.

Veľkou novinkou je aj vstup pre deti do 150 cm zadarmo. Voľný vstup sa vzťahuje ku jednej vstupenke pre dospelého, ktorá je zakúpená cez eshop aquaparku. Rezerváciu vstupenky zvládne aj úplný nováčik on-line nakupovania.

Hlavné akcie letnej sezóny

  • 30. 6. 2018 - Kúzlo prázdnin - Oslavy začiatku prázdnin
  • 7. 7. 2018 - Kúzla s loptou - Športové súťaže
  • 14. 7. 2018 - Kúzla domovov - Zoznámte sa s kultúrou regiónov a štátov
  • 27. 7. 2018 - Kúzelný vesmír - Deň s Hvezdárňou a planetáriom Brno
  • 4. 8. 2018 - Kúzlo farieb - Oslava 5. narodenín Aqualandu s Richardom Nedvědem
  • 11. 8. 2018 - Kúzelná príroda - Zábavné pokusy a zaujímavosti zo sveta okolo nás
  • 18. 8. 2018 - Kúzlo hudby - Deň plný kultúry, tanca a kvalitnej hudby
  • 1. 9. 2018 - Kúzla a čary - Ukončenie letnej sezóny


Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 4 krát 5 0.5Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.