XTB výrazne rozšírilo ponuku kryptomien. Po novom ponúka 25 kryptomenových inštrumentov

01.11.2018 | Tlačová správa, Finance.sk
Tlačové správy


Posledný týždeň v októbri predstavilo XTB rozšírenú ponuku kryptomenových CFD. Klienti môžu obchodovať 25 krypto inštrumentov, z toho 9 kryptomien a 16 kryptomenových párov. Ide tak o najširšiu ponuku na trhu.


Okrem pôvodnej ponuky populárnych kryptomien, ako sú Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin alebo Dash, XTB po novom ponúka ďalšie digitálne meny, ako sú Monero, Cardano, Zcash, NEM a ďalšie. Každý z týchto 25 inštrumentov je v páre s dolárom, Ethereum alebo Bitcoinom. Je možné si tak otvoriť pozíciu napr. Cardano proti Bitcoinu (ADABTC), Tron proti Ethereu (TRXETH), alebo Miota proti Bitcoinu (IOTABTC). Veľmi dôležitou novinkou je tiež zmena dĺžky držania obchodnej pozície zo 7 dní až na 365 dní, čo dáva väčšiu flexibilitu v obchodovaní prevažne dlhodobým obchodníkom.

Vďaka CFD inštrumentom majú obchodníci možnosť potenciálne zarábať na raste, ale aj poklese kurzu kryptomien, alebo hedžovať svoje portfólio zložené z fyzických kryptomien. Obchodovanie prebieha v modernej obchodnej platforme, ktorá okrem grafov s aktuálnymi cenami ponúka rad nástrojov pre ich analýzu. Do platformy xStation5 je možné sa prihlásiť online z počítača alebo si stiahnuť mobilnú aplikáciu v Google Play, alebo App Store.

Kryptomenové CFD sa obchodujú s finančnou pákou 1:2, ktorá umožňuje dvojnásobnú trhovú expozíciu vo vzťahu k vloženému kapitálu. Tento efekt priamo zvyšuje zisk obchodníka, napr. 1% zmena na trhu znamená 2% zmenu v hodnote investície. Rovnakým spôsobom sa však zvyšujú aj straty, preto by obchodníci mali vždy dbať na zásady správneho riadenia rizika.

"Dlhodobo sa usilujeme o to, aby sme sa stali spoločnosťou, ktorá ponúka komplexné možnosti investovania a diverzifikácia je jedným z našich hlavných cieľov. Preto nás veľmi teší, že teraz môžeme našim klientom predstaviť širokú ponuku kryptomenových inštrumentov. Celkovo ide o 25 CFD na kryptomeny, pri ktorých je možné otvoriť obchodnú pozíciu pri raste aj poklese kurzu", hovorí Omar Arnaout, výkonný riaditeľ XTB.

V XTB možno všetky inštrumenty obchodovať v jedinej obchodnej platforme. Klient tak obchoduje na jednom obchodnom účte, nepotrebuje žiadnu kryptomenovú peňaženku, ani registráciu na burze kryptomien, alebo si robiť starosti s daňovými záležitosťami, pretože v XTB získa na konci roka kompletné podklady pre svoje daňové priznanie. Klient sa tiež nemusí obávať o bezpečnosť svojich peňažných prostriedkov vďaka tomu, že prostriedky klientov sú vedené na samostatnom bankovom účte a sú poistené podľa zákona.

Fin-tech spoločnosť XTB bola založená v roku 2005 a v súčasnosti je jedným z najväčších medzinárodných brokerov zapísaných na burze. Zamestnáva viac ako 400 ľudí z Poľska a ďalších krajín po celom svete. XTB je registrovaná ako obchodník s cennými papiermi a podlieha dohľadu Slovenskej národnej banky, poľskej komisie pre dohľad na finančným trhom KNF a ďalšími regulátormi v jednotlivých krajinách.

CFD kontrakty sú komplexné nástroje a zahŕňajú vysoké riziko rýchle straty peňazí v dôsledku finančnej páky. U 82% účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u tohto poskytovateľa k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

 Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Tlačové správyPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.