Prečo sa oplatí kupovať lístky na MHD a vlak cez novú aplikáciu IDS BK

04.12.2018 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Mobilná aplikácia IDS BK prináša jednoduché a šikovné cestovanie po novom v Bratislavskom kraji.


Jednoduchá, šikovná, prehľadná. Taká je nová aplikácia, ktorá spája nákup cestovných lístkov napr. MHD, autobusu Slovak Lines i vlaku (ZSSK aj Regiojet). Volá sa IDS BK a okrem kúpy lístkov vyhľadáva kombinácie spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v IDS BK. Na rozdiel od konkurenčnej CG Transit je IDS BK bezplatná a bez reklamy.

 

Výborná alternatíva k tlačeným lístkom

V mobilnej aplikácii IDS BK máte ako cestujúci vždy po ruke všetko potrebné pre cestovanie. Môžete si zakúpiť jednorazové a denné cestovné lístky integrovanej dopravy, vyhľadať spojenia z miesta na mape či výberom z najbližších zastávok, nájsť aj cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

„V cestovaní verejnou dopravou v bratislavskom regióne nastupuje nový trend, ktorý odzrkadľuje štandardy integrovaných systémov v zahraničí. Nielen historická zmena prinášajúca nadväzné autobusy a vlaky či nosnú vlakovú dopravu, ale aj moderná mobilná aplikácia potvrdzujú kvalitu cestovania po novom. Mobilnú aplikáciu IDS BK budeme inovovať a aktualizovať jej funkcie podľa potrieb cestujúcich a zmien v doprave.“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy.

aplikacia na listky mhd bratislava

Užitočné články:

Platíte kartou

Zaplatiť sa dá len kreditnou či debetnou kartou, rovnako si viete vytvoriť aj kredit pre cestovné lístky. Platba v hotovosti pri nejakej prepážke nie je možná. Pri platbe môžete použiť platobné karty VISA, Mastercard aj Maestro. Na plnohodnotné využitie mobilnej aplikácie IDS BK je potrebné sa v aplikácii najprv zaregistrovať a vytvoriť si vlastný profil. To ale zvládnete veľmi rýchlo.

V profile v mobilnej aplikácii IDS BK odporúčame vytvoriť si kredit. Potom sa dajú cestovné lístky pohodlne a rýchlo kupovať. Trochu dlhšia cesta je nákup konkrétnych cestovných lístkov zaplatením z platobnej karty VISA, Mastercard či Maestro.

Výborná alternatíva pre zahraničných turistov

Mobilná aplikácia IDS BK je vhodná aj pre zahraničných turistov. Pripravená je totiž v anglickej a nemeckej verzii, konštatujeme že tieto preklady sú kvalitné. Samozrejmosťou je slovenská jazyková mutácia. Mobilná aplikácia IDS BK je voľne dostupná na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS.

Už viac ako 24-tisíc lístkov za prvý mesiac

Aplikácia sa v Bratislavskom kraji javí ako veľmi populárna. Za prvý mesiac od jej spustenia zakúpili cestujúci vyše 23.800 cestovných lístkov. Od októbra sa do nej zaregistrovalo viac ako 8000 užívateľov. Tí ju najčastejšie využívajú na hľadanie cestovných spojení a nákup cestovných lístkov, najviac s 15-minútovou platnosťou.

Ako kúpiť lístky na MHD cez aplikáciu

Jednoducho kliknete na nákupný košík pri konkrétnom type lístku a zaplatíte. Buď z kreditu alebo priamo z platobnej karty. Z každej kategórie lístkov je možné kúpiť najviac 30 kusov. Cestovný lístok začína platiť po minúte od nákupu.

Ochranu proti kopírovaniu zabezpečuje QR kód, ktorý sa mení každé tri sekundy.

Mobilná aplikácia má byť ďalším krokom ku skvalitneniu verejnej dopravy, po zvýšení počtu vlakových a autobusových spojení, zmene cestovných poriadkov a zabezpečením nadväznosti jednotlivých spojov.

Zdroj fotografie: Shutterstock.comPomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 3.5
Hlasované: 3 krát 5 0.5