Zľavy na pobyty a dovolenku: Kde ich hľadať?

22.04.2019 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Na to, aby ste mohli cestovať lacnejšie dnes nepotrebujete obehnúť všetky cestovné kancelárie. Internet je veľmi šikovným pomocníkom a o lacnom cestovaní to platí dvojnásobne.


Kde nájsť zľavu na pobyt či dovolenku? Často stačí sledovať niekoľko internetových kanálov a zľava príde k vám na e-mail, alebo na sociálnej sieti. A aj keď zľavové portály už majú svoje najsvetlejšie časy asi za sebou, overení hráči zostali na trhu a stále prinášajú veľmi zaujímavé cestovateľské ponuky.

Kde reálne zoženiete zľavu

Aj keď už sa o nich často nehovorí ako o zľavových portáloch, pretože sa primárne zameriavajú na inšpiráciu, ešte stále ponúkajú možnosť cestovať výhodnejšie. Trh zľavových portálov sa za posledných päť až sedem rokov poriadne preriedil a tak ostali skutočne len tí najväčší a najsilnejší ako Zľavadňa.sk, Zľavomat.sk a Zamenej.sk.

Najviac ušetríte, ak nemáte pevne stanovený termín, kedy plánujete cestovať. Najvýhodnejšie ponuky na ubytovanie sa často objavujú s termínom cez týždeň, kedy majú hotely a ubytovacie zariadenia viac voľných kapacít, prípadne začiatkom, koncom sezóny a mimo letnej a zimnej sezóny. To platí o slovenských pobytoch, ale aj o dovolenkách pri mori či v exotike.

Ak hľadáte niečo konkrétne, najlepšie to nájdete priamo na stránkach týchto zľavových portálov. A ak nestíhate sledovať všetky naraz, oplatí sa sledovať aj tzv. agregátory, ktoré usporadúvajú najvýhodnejšie ponuky prehľadne a vďaka nim si môžete porovnávať ceny. Medzi najznámejšie patria zlavy.sme.sk a odpadnes.sk.

 

kde hľadať zľavy na ubytovanie a dovolenky

Dobre si prečítajte podmienky zľavy

Zľavu získate zakúpením voucheru, ktorého platnosť je presne ohraničená dátumami. Ešte pred zakúpením odporúčame overiť voľný termín priamo v ubytovacom zariadení a až potom zakúpiť voucher. Často sa stáva, že v prípade väčšieho množstva predaných kupónov pre vás zostanú už len posledné voľné termíny, ktoré nemusia byť až také zaujímavé.

Rovnako venujte pozornosť aj storno podmienkam. Za akých okolností možno pobyt stornovať, koľko peňazí dostanete naspäť a dokedy tak môžete urobiť. Všetky tieto podmienky musia byť uvedené priamo na kupóne.

Exkluzívne hotely v zľave len veľmi zriedka

Mnohé hotely nespolupracujú so zľavovými portálmi, ani s agregátormi, preto ich v takejto ponuke nenájdete. Odporúčame preto sledovať aj najväčších on-line predajcov na Slovensku ako invia.sk, pelikan.sk a stránky najväčších slovenských cestovných kancelárií. Často dostávajú od hotelov (slovenských či zahraničných) exkluzívne ponuky a tými exkluzívnymi myslíme najmä špeciálne ceny, ktoré nenájdete inde.

Prinášajú rôzne limitované ponuky, ktorých platnosť je často veľmi obmedzená, za to prináša možnosť navštíviť najlepšie hotely na Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku i Čechách.

Zľavy aj od ubytovacích portálov

Množstvo zliav máte možnosť získať aj od tradičných predajcov ubytovania, akým je rezervačný portál Booking.com. Ak napríklad vo vyhľadávaní Google zadáte výraz: zľavový kód booking, dokážete sa dopracovať k zľavovým kódom k ubytovaniu. Aktuálne tak získate napríklad zľavu na ubytovanie vo výške 22,50 eur. Vlastný zľavový kód pre vašich známych získate aj vy, ak si založíte konto a budete Booking.com používať pri cestovaní.

Ak preferujete radšej dovolenku na vlastnú päsť, teda ubytovanie u domácich – v byte, apartmáne a iných ubytovacích zariadeniach, rovnako sa viete dopracovať k zľave aj pri ubytovacom portáli Airbnb. Tu však fungujú viaceré zľavy, najpopulárnejšia je tá, ktorú využijete na svoje prvé ubytovanie. Takýto zľavový kupón na prvé ubytovanie v hodnote 20-30 amerických dolárov viete opäť nájsť po pár minútach používania Google.

Zdroj fotografie: Pixabay.comPomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 3 krát 5 0.5