Developerská skupina Contera a TPG Real Estate Partners uzatvárajú strategické partnerstvo

19.04.2019 | Tlačová správa, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Cieľom strategického partnerstva je využívať vzájomné možnosti k investičným príležitostiam v oblasti priemyslových nehnuteľností a realizovať developerské projekty v strednej Európe.


San Francisco, Londýn a Praha (17. apríla 2019) - TPG Real Estate Partners (ďalej len "TPG"), špecializovaná investičná platforma pre kapitálové investície do nehnuteľností, ktorú vlastní globálna spoločnosť TPG zaoberajúca sa alternatívnymi aktívami, a spoločnosť Contera, zavedená developerská firma a prevádzkovateľ priemyselných parkov v Českej republike, dnes oznámili, že vytvárajú spoločný podnik (joint venture). Spoločný podnik sa bude usilovať o akvizíciu a rozvoj priemyselných projektov v strednej Európe, primárne v Českej republike a na Slovensku. Jedným z prvých spoločných projektov je priemyselná zóna s rozlohou 140 tisíc m2 priamo pri diaľnici D1 v Ostrave-Hrušově.

Vizualizácia parku v Ostrave-Hrušov, zdroj: Contera

V súvislosti s vytvorením spoločného podniku získava TPG od spoločnosti Contera priemyselné nehnuteľnosti, vrátane priemyselných parkov spoločnosti v Teplicích a Ostrave, a to v rámci transakcie, ktorej hodnota činí viac ako 2,4 mld. Kč. Contera bude naďalej prevádzkovať a spravovať tak vyššie uvedené nehnuteľnosti, ako aj prostredníctvom spoločného podniku novozískané či vybudované nehnuteľnosti a bude takisto naďalej nezávisle vlastniť a spravovať zostávajúcu časť svojho portfólia ako asset manager. Contera portfólio zahŕňa približne 110 tisíc m2 priemyselných nehnuteľností.

„Vytvorením spoločného podniku nadväzujeme partnerstvo s vysoko skúseným a osvedčeným tímom s cieľom využiť príležitosti v regióne a odvetví vykazujúcom silné rastové tendencie,“ uviedol Michiel Celis z TPG. „Veríme, že sa nám podarí vybudovať úspešné dlhodobé partnerstvo, a dúfame, že sa nám vďaka vyhľadávaniu nových projektov a realizáciou radu zaujímavých príležitostí postupne podarí investovať výrazne viac kapitálu.“

„Po 10 rokoch samostatného rastu, teraz vďaka partnerstvu so silným svetovým investorom môžeme začať novú éru rozvoja našej skupiny Contera, “ uviedol Tomáš Jirků, spoluzakladateľ a CEO v spoločnosti Contera.

Dušan Kastl, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Contera, dodal: „Strategické partnerstvo s TPG nám dá možnosť významného rastu a naplnenie našich cieľov na českom a slovenskom trhu.“

Contera park Ostrava-City, zdroj: Contera

TPG má skúsenosti s rozvíjaním strategických partnerstiev so špičkovými správcovskými firmami a prevádzkovateľmi za účelom využívania atraktívnych príležitostí na trhu. K vybraným súčasným a predchádzajúcim investíciám patrí A&O Hotels and Hostels, Arlington Business Parks, Evergreen Industrial Properties, Icon Industrial, P3 Logistic Parks a TriGranit. 

Spoločnosť Contera založená v roku 2009 vlastní a prevádzkuje priemyselné parky v prvotriednych lokalitách v Českej republike, napr. v Prahe, Teplicích a Ostrave. Spoločnosť Contera ponúka komplexné služby a vo svojom portfóliu poskytuje klientom možnosť nájmu aj riešenia upravené a vybudované na mieru (tzv. Build-to-suit). Spoločnosť sa tiež špecializuje na prestavbu a revitalizáciu nedostatočne využívaných areálov (tzv. Brownfield) v lokalitách s dobrou infraštruktúrou. V tomto roku Contera oslavuje 10. výročie svojho vzniku.

Poradcom spoločnosti Contera pre túto transakciu bola spoločnosť Cushman & Wakefield.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 2 krát 5 0.5Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.