Ako sa dostať na letisko v Budapešti šikovne a lacno

14.06.2019 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Z letiska v Budapešti môžete letieť do Európy či do exotických destinácií za veľmi výhodné ceny. Lieta odtiaľ množstvo leteckých spoločností, niekoľkokrát za deň. Dopraviť sa na budapeštianske letisko nie je vôbec ťažké, z Bratislavy dokonca premáva priama autobusová linka.


Z letiska v Budapešti môžete letieť do miest ako Londýn, Brusel, Paríž, Rím, Amsterdam či Dubaj. Je domovským letiskom nízkonákladovej spoločnosti WizzAir a pribúda aj počet letov spoločnosti Raynair. Obe, samozrejme, potrebujú čo najviac predaných leteniek a preto sú lety z tohto letiska porovnateľne výhodné oproti ostatným veľkým letiskám.

Letenky sú však lacnejšie aj v prípade špičkových aeroliniek, ktoré ponúkajú vyšší štandard. Popularita tohto letiska stále rastie a teší sa veľkej obľube aj u Slovákov. Dopraviť sa na budapeštianske letisko nie je vôbec ťažké, z Bratislavy dokonca premáva priama autobusová linka.

Autom najrýchlejšie

Po diaľnici sa autom z Bratislavy do Budapešti dostanete pohodlne za približne 2 hodiny a 15 minút. Cena týždňovej maďarskej diaľničnej známky, ktorú budete potrebovať je 11 eur.

Parkovanie na 7 dní, či už priamo na letisku alebo v jeho tesnej blízkosti, sa pohybuje od 22 eur. Odporúčame rezervovať si miesto vopred online, aby ste mali zabezpečené vybrané parkovacie miesto a vyhli sa tak stresu pred odletom. 

 

ako sa výhodne dostať na letisko v budapešti

Cestujete do Talianska či Chorvátska tento rok? Porovnali sme všetky možnosti:

Z Bratislavy aj priamou autobusovou linkou

Či už cestujete z väčšej vzdialenosti, alebo z Bratislavy, oplatí sa aj autobusová preprava. Z Bratislavy dokonca spustili priamu linku, ktorá vás privezie priamo na letisko. Cesta trvá približne 3 hodiny, odviezť sa môžete linkou Regiojet alebo Flixbus.

Regiojet premáva 1x denne, s odchodom z Bratislavy o 3:15 a príchodom o 6:45 na letisko, v opačnom smere autobus odchádza o 10:15 z letiska a prichádza o 14:15 do Bratislavy. Linkou Flixbus sa môžete odviezť až 5-krát denne. Cena za spiatočný lístok je v prípade oboch liniek v priemere 20 eur.

Ak sa rozhodnete využiť klasickú autobusovú prepravu, ktorá vás privezie na stanicu v meste Budapešť, na letisko sa ďalej môžete prepraviť metrom linkou M3 v smere „Kőbánya–Kispest“. Odveziete sa na konečnú stanicu odkiaľ môžete pokračovať MHD linkou 200E, ktorá vás za cca 20 minút dovezie na letisko.

Vlakom aj z Košíc

Vlakom sa síce nedostanete priamo na letisko, je to však veľmi pohodlný spôsob prepravy. Cestovať môžete aj z Košíc linkou Košice-Miškovec-Budapešť, z Bratislavy premáva linka Praha-Bratislava-Budapešť. Vlaky z Bratislavy do Budapešti a späť prichádzajú a odchádzajú zo stanice Nyugati a nie Keleti pályaudvar. Zmena je aktuálna od júna 2018. Cesta z Bratislavy trvá približne 2 hodiny a 20 minút, z Košíc 3 hodiny a 50 minút.

Po príchode na stanicu do Budapešti opäť nastúpite na metro linky M3, vystúpite na konečnej zastávke Kispest a na letisko pokračujete MHD linkou 200E.

Orientačné ceny vlakov do Budapešti

  • Bratislava – Budapešť (17,50 eur spiatočne)
  • Košice – Budapešť (20 eur spiatočne)
  • Poprad – Budapešť (28.50 eur spiatočný)
  • Nové Zámky – Budapešť (10,50 eur spiatočný)
  • Štúrovo – Budapešť(6,50  eur spiatočný)

Súkromný transfer

Ak sa rozhodnete využiť najkomfortnejší spôsob prepravy, najviac si aj priplatíte. Súkromný transfer do Budapešti možno rezervovať z takmer všetkých kútov Slovenska. Ceny sú však rôzne, odvíjajú sa od typu automobilu a vzdialenosti. Ceny začínajú na sume 40 eur, výhodou transferu je vysoká flexibilita a odvoz až k odletovej hale letiska.

Zdroj fotografie: Pixabay.comPomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 2 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Ekonomika,EU - spravodajstvo