Komentár: Pohyby na burzách dokazujú disrupciu tradičného bankovníctva

19.07.2019 | Martin Krištoff, Finance.sk
Komentáre


Na trhoch v posledných mesiacoch vidíme disrupciu tradičného bankového sektoru v priamom prenose. Okrem technologických gigantov k tomu prispieva aj hi-tech mánia, ktorá dáva príležitosť na trhu aj dravým hráčom z odboru spotrebiteľských financií.


Komentár hlavného analytika CFD World.

Nemecká spoločnosť Wirecard AG kótovaná na burze cenných papierov vo Frankfurte, ktorá dosahuje trhovú kapitalizáciu takmer 19 miliárd eur, sa v období posledných troch rokov zaraďuje medzi lídrov technologickej „vetvy“ v Consumer Finance. Ide o jedného z popredných svetových nezávislých poskytovateľov outsourcingu a whitelabel služieb pre elektronické platobné transakcie.

Pre svojich zákazníkov poskytuje softvér pre čoraz populárnejšie internetové platby, spracovateľské služby, ale aj zabezpečenie pred podvodmi. Wirecard disponuje širokým spektrom užívateľov – produkty spoločnosti využíva viac ako 300 000 obchodníkov. Spoločnosť pravidelne napĺňa a prekonáva očakávania analytikov a investorov svojím exponenciálnym rastom.

A to jednak tržieb (graf č.1), ktoré za posledné 3 kalendárne roky vykázali nárast v priemere viac ako 35 % ročne, ako aj ziskov (graf č.2), ktoré za rovnaké obdobie v priemere rástli taktiež o viac ako 35 % za rok. Podobný rast sa očakáva aj po ukončení aktuálneho kalendárneho roka.

Earnings per share – GrowthChart

Zdroj: Bloomberg Terminal

 

Revenues–GrowthChart

 

Zdroj: Bloomberg Terminal

Za dlhodobo kladnými výsledkami je predovšetkým obrovský rozvoj sektora Consumer Finance, ktorý patrí medzi najrýchlejšie inovujúce sektory. Celá oblasť digitálnych platieb je stále v počiatočnom štádiu. Spoločnosť sa preto chystá expandovať do rýchlo rozvíjajúcich sa ázijských krajín najmä v odvetví digitálnych platieb, v ktorom spotrebitelia čoraz častejšie využívajú svoje smartfóny ako nástroj pre realizáciu platieb u obchodníkov.

Cena akcií spoločnosti sa obchoduje približne za 150 eur za akciu a analytici renomovaných bankových domov predpokladajú, že v priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov sa dostane na úroveň v priemere 190 eur za akciu, čo predstavuje nárast o viac ako 25 %.

Veľké banky ako Barclaysa Berenberg vidia ceny akcií v dvanásťmesačnom horizonte ešte optimistickejšie než je priemer, a to na úrovniach 200 eur a 210 eur za jednu akciu. Pozitívne výhľady však nie sú jediným lákadlom. Spoločnosť vypláca lukratívnu dividendu, ktorej čistá hodnota za posledných päť rokov dosiahla 10,76 %.

 

Zdroj: Investing.com

Rast ceny akcií spoločnosti od začiatku mesiaca mierne spomalil. Pri vyššej aktivite „býčích“ účastníkov trhu v najbližších dňoch by mohla hodnota uzatvoriť cenový gapokolo úrovne 160 eur za akciu, vytvorený 29. mája 2019. Po dosiahnutí úrovne v okolí 160 eur za akciu môžeme očakávať testovanie a následne prerazenie lokálneho cenového vrcholu z 28. mája 2019.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5


Články zo sekcie: KomentárePri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.