Komentár: Výsledky čínskej Alibaby prekonali odhady rastu e-commerce sektora

16.08.2019 | Martin Krištoff, Finance.sk
Komentáre


Čínska spoločnosť Alibaba Group Holding Ltd vykázala vo štvrtok 15. augusta 2019 jasne lepšie štvrťročné príjmy a zisk, ako sa očakávalo.


Komentár hlavného analytika CFD World Martina Krištoffa

Tento výsledok ukazuje, že sa spoločnosti darí prekonávať očakávania investorov napriek tomu, že má čoraz silnejšiu konkurenciu v e-commerce sektore, tvrdšie makroekonomické prostredie a v neposlednom rade na ňu vplýva
aj geopolitické napätie medzi Čínou a USA. Výnosy spoločnosti Alibaba vzrástli v ich prvom fiškálnom štvrťroku (končil 30. Júna) o 42 % na 114,92 miliárd juanov (16,3 mld. dolárov) z 80,92 miliárd juanov v porovnaní s minulým
rokom v rovnakom období. Podľa údajov IBES od spoločnosti Refinitiv očakávali analytici výnosy 111,73 miliárd juanov.

Akcie spoločnosti registrované na americkej burze, ktorá zarába peniaze predovšetkým predajom reklamných a propagačných služieb obchodníkom tretích strán na svojich stránkach v Taobao a Tmall, vzrástli už v predobchodnej fáze o 3 % na 166,72 USD.

Tržby Alibaby z podnikania v oblasti cloud computingu sa zvýšili dokonca o 66 % na 7,79 miliárd juanov, zatiaľ čo príjmy v jej hlavnom obchodnom odvetví vzrástli o solídnych 44 % na 99,54 miliárd juanov. Čistý zisk, pripadajúci na riadnych akcionárov, bol 21,25 miliardy juanov.

Sekundárny úpis akcií ohrozený masovými protestmi?

Alibaba plánuje sekundárny úpis akcií v Hongkongu. Agentúra Reuters v júni informovala, že spoločnosť požiadala o IPO v meste, kde by mohli získať až 20 miliárd dolárov. Alibaba sa k správam o takýchto plánoch zatiaľ nevyjadrila, investori však pozorne sledujú, ako čoraz viac násilné demonštrácie v Hongkongu zhoršujú reputáciu tohto najväčšieho ázijského finančného centra.

Čínska Alibaba vzrástla viac než sa očakávalo

Zdroj: CDF World

Analytici vidia aj napriek geopolitickému napätiu veľký potenciál pre budúci rast spoločnosti. Najväčšie bankové domy ako Morgan Stanley alebo J.P.Morgan odhadujú v priebehu roka rast ceny akcií až k úrovniam 200 -207 dolárov, čo predstavuje zhodnotenie viac ako 20 % v horizonte 12 mesiacov.

 Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5


Články zo sekcie: KomentárePri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.