Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku - porovnanie 2019

29.10.2019 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Popularita zimných športov na Slovensku rastie z roka na rok. Prispievajú k tomu aj čoraz kvalitnejšie lyžiarske strediská. Porovnali sme tie najväčšie a najobľúbenejšie.


Hľadáte lyžovačku blízko Bratislavy, ale nechce sa vám do susedných krajín? Alebo vám nezáleží na vzdialenosti a vyberiete sa za lyžovačkou kamkoľvek na Slovensku? Prinášame prehľad najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v našej krajine.

Lyžovačka v Jasnej: najmodernejšie i najdrahšie

Lyžovanie v Nízkych Tatrách je pre všetky vekové kategórie i stupne obtiažnosti. Ponúka zhruba 50 kilometrov veľmi dobre upravených zjazdoviek. Výhodou je garancia snehu na 5 mesiacov a to najmä vďaka zasnežovacím systémom. Premáva tu zhruba 30 lanoviek, lyžovať možno aj v noci na trati Biela Púť. 

Hlavná sezóna v Jasnej trvá od 26. 12. do 19. 3. Skipas pre dospelého vyjde 39 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 31 eur za deň, deti do 12 rokov majú lístok za 27 eur na deň a deti do 6 rokov lyžujú zdarma. Pri kúpe skipasov cez vernostný program gopass možno nakúpiť s výraznejšími zľavami, prípadne zbierať body a využiť ich na ubytovanie či wellness. Zľavnené skipasy zakúpite tiež po 13. hodine.

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách: najvyššie položené svahy

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec. Aj v tatranských dolinách si užijete lyžovačku na vysokej úrovni. Spolu ponúkajú 24 kilometrov upravených zjazdoviek a hore vás vyvezie 22 lanoviek. Vysoké Tatry obľubujú aj bežkári, pre ktorých sú najmä na Štrbskom Plese ideálne podmienky. Milovníci adrenalínu ocenia možnosť vyviezť sa na Lomnické sedlo a vyskúšať si jednu z najstrmších a veľmi obľúbených zjazdoviek, ktorá je dokonca najvyššie položená na Slovensku (2190 m.n.m.). 

Strediská tu taktiež garantujú 5 mesiacov zasnežených zjazdoviek, v Tatranskej lomnici sú pre potreby lyžiarov zjazdovky rozšírené až na 60 metrov. 

Ceny skipasov Vysoké Tatry: Hlavná sezóna takisto trvá od 26.12. do 19.3. Skipas pre dospelého vyjde na 39 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 28 eur za deň, deti do 12 rokov majú lístok za 25 eur na deň a deti do 6 rokov lyžujú zdarma. Pri kúpe skipasov cez vernostný program gopass možno nakúpiť s výraznejšími zľavami, prípadne zbierať body a využiť ich na ubytovanie či wellness. Zľavnené skipasy zakúpite tiež po 13. hodine.

 

Najlepšie lyžiarske strediská na Slovensku v roku 2019

Zdroj: Pixabay

Lyžovačka na Donovaloch: najväčší areál pre deti

PARK SNOW Donovaly nájdete na hranici národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra. Ponúkajú 11 kilometrov zjazdoviek z čoho tri štvrtiny sú zasnežované. Funguje tu najväčší areál pre výučbu lyžovanie v Strednej Európe, strediská sú tu však pre všetky vekové kategórie i obtiažnosti. Pre začiatočníkov odporúčame najmä Záhradište, pre pokročilejších Novú hoľu.

Ceny skipasov Donovaly: Hlavná sezóna taktiež trvá od 26.12. do 19.3. Skipas pre dospelého vyjde na 26 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 21 eur za deň, deti do 12 rokov majú lístok za 18 eur na deň a deti do 6 rokov lyžujú zdarma. Pre kratšie výlety možno objednať aj dvoj-, troj- či šesťhodinový skipas za výhodnejšie ceny.

Lyžovačka vo Vrátnej doline: najdlhšia najťažšia zjazdovka

Stredisko sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra len 3 km od obce Terchová. Lyžiarske stredisko tvoria tri hlavné lokality a to sú Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Vo Vrátnej doline si na svoje prídu všetky obtiažnosti a strediská v tejto doline taktiež patria medzi najvyššie položené na Slovensku. Ponúka 17 zjazdoviek v dĺžke 14 kilometrov.

Pre milovníkov adrenalínu odporúčame navštíviť Chleb. Pri dobrých snehových podmienkach si tu totiž možno vychutnať najdlhšiu čiernu zjazdovku na Slovensku (pozn. redakcie: čiernou označujú najťažšie zjazdovky), kde na dĺžke 2-tisíc metrov prekonáte až 750-metrové prevýšenie.

Ako jedno z mála stredísk ponúka bezplatné parkovanie. Okrem lyžiarskej školy a škôlky ponúka Vrátna dolina aj babysitting pre rodičov s menšími deťmi. 

Ceny skipasov Vrátna: Hlavná sezóna vo Vrátnej doline trvá od 9.1. do 19.3. Skipas pre dospelého vyjde na 25 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 20 eur za deň, deti do 12 rokov majú lístok za 18 eur na deň a deti do 6 rokov lyžujú zdarma. Pre kratšie výlety možno objednať aj niekoľkohodinový skipas za výhodnejšie ceny. Zľavnené skipasy zakúpite tiež po 13. hodine.

Lyžovačka vo Veľkej Rači - Oščadnici: kysucký raj s veľkou rozlohou

Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica má dlhý názov a jeho prednosťou je je tiež veľká rozloha. Nachádza sa na Kysuciach v Kysuckých Beskydoch a prepája tri lyžiarske lokality - Dedovka, Marguška a Lalíky. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie i stupne obtiažnosti. 

Veľká Rača Oščadnica ponúka 14 kilometrov upravených zjazdoviek, pričom všetky sú zasnežované technickým snehom. Premávajú tú 3 lanovky, 3 vleky a celkovo tu nájdete 16 zjazdoviek rôznych obtiažností - najviac je stredne ťažkých a ľahkých. 

Ceny skipasov Veľká Rača - Oščadnica: Hlavná sezóna vo Veľkej Rači trvá od 25.12. do 19.3. Skipas pre dospelého vyjde na 26 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 22 eur za deň a deti do 10 rokov majú lístok zdarma. Pre kratšie výlety možno objednať aj štvorhodinový skipas za výhodnejšie ceny.

Lyžovačka v Bachledovej doline: Belianske tatry ako na dlani

Tridsať kilometrov od Popradu nájdete panoramatickú lyžovačku na hrebeni Spišskej Magury. Bachledka Ski and Fun je unikátna v zjazdovkách, ktoré sa rozprestierajú v troch dolinách a s prístupom z troch rôznych obcí - Ždiar, Jezersko a Malá Franková. Nadšenci lyžovania ocenia 10 kilometrovú dĺžku a 10 zjazdoviek.

Ceny skipasov Bachledka: Hlavná sezóna v Bachledke trvá od 25.12. do 5.3. Skipas pre dospelého vyjde na 23,30 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 22,40 eur za deň a deti do 9 rokov majú lístok za 21,20 eur na deň. Pre kratšie výlety možno objednať aj dvoj, štvor a šesťhodinový skipas za výhodnejšie ceny. Lacnejšie vyjde aj lyžovačka po 16:00. 

Lyžovačka v Malinô Brdo: jedna z najdlhších zjazdoviek

Tri kilometre od Ružomberka nájdete lyžiarske stredisko Malinô Brdo Ski & Bike. Veľkou devízou strediska je, že má široko upravované terény, ktoré v čase dobrých lyžiarskych podmienok nielen lyžiari, ale aj snowboardisti, či carveri. Tešiť sa môžete na 12 km zjazdoviek. Najdlhšia z nich meria až 3900 m, čo je jedna z najdlhších, umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. 

Malinô Brdo je ideálne pre deti a začiatočníkov. Ponúka 10 kilometrov tratí, 2 lanovky a 6 vlekov. 

Ceny skipasov Malinô Brdo: Hlavná sezóna v ružomberskom stredisku trvá od 9.1. do 12.3. Skipas pre dospelého vyjde na 25 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 20 eur za deň a deti do 12 rokov majú lístok za 18 eur na deň. Deti do 6 rokov majú lyžovanie zdarma. Pre kratšie výlety možno objednať aj poldňový skipas.

Lyžovačka na Kubínskej holi: veľkolepý výhľad na Západné Tatry

Osem kilometrov od Dolného Kubína nájdete v krásnej prírode Oravskej Magury SKI PARK Kubínska hoľa. Patrí takito medzi jedno z najnavštevovanejších na Slovensku. Prevýšenie zjazdoviek v tomto stredisku dosahuje až 676 metrov. 

Návštevníci môžu využívať zjazdovky s celkovou dĺžkou až 14 km, svah obsluhujú dve lanovky, päť lyžiarskych vlekov pre pokročilejších lyžiarov a tri lyžiarske vleky pre začiatočníkov. Snowboard park má svoj samostatný vlek a je bezpečne oddelený od ostatných lyžiarskych tratí.

Ceny skipasov Kubínska hoľa: Hlavná sezóna na Kubínskej holi trvá od 25.12. do 12.3. Skipas pre dospelého vyjde na 26 eur za deň, juniori a seniori majú skipas za 21 eur za deň a deti do 12 rokov majú lístok za 16,50 eura na deň. Deti do 6 rokov majú lyžovanie zdarma. Pre kratšie výlety možno objednať aj dvoj či štvorhodinový skipas.

Lyžovačka na Salamandre: kvalitné lyžovanie na juhu

Najjužnejšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Salamandra resort nájdete uprostred Štiavnických vrchov blízko historickej Banskej Štiavnice. Stredisko ponúka stredne ťažké zjazdovky s dĺžkou 1450 metrov a prevýšením 270 metrov. Pre deti tu majú vlek s dĺžkou 200 metrov i lyžiarsku škôlku.

Ceny skipasov Salamandra: Hlavná sezóna trvá od 1.12. do 15.3. Skipas pre dospelého vyjde na 27 eur za deň, juniori a seniori majú zľavy, rodinný lístok pre troch vyjde na 60 eur na deň, pre štyroch na 70 eur na deň. Deti do 4 rokov majú lyžovanie zdarma. Pre ubytovaných v hoteli Salamandra poskytuje stredisko rôzne zľavy.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 3 krát 5 0.5h