Najkrajšie vianočné trhy na Slovensku 2019: čo čaká mestá tento rok?

12.11.2019 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Čas Vianočných sviatkov sa nezadržateľne blíži a s ním aj adventné a vianočné trhy. Koľko budú trvať a kde sa budú konať? Prinášame praktický prehľad pre rok 2019.


Vianočné resp. adventné trhy otvoria svoje brány niekoľko týždňov pred Vianocami a Slovensko nie je výnimkou. Každé väčšie mesto prináša svoju vlastú verziu adventných trhov.

Vianočné trhy v Bratislave 2019

Bratislavské trhy sa každoročne odohrávajú na dvoch najväčších námestiach v hlavnom meste - Hlavné námestie a Hviezdoslavovo námestie. Pre účastníkov je pripravených viac ako 140 stánkov, obrovský výber jedla a pitia, otvorené klzisko a najväčší vianočný stromček na Slovensku. Tento rok Bratislava pripravuje aj množstvo stánkov s vegánskou stravou, čo bude novinka v hlavnom meste.

Kedy? 22. november až 22. december 2019

Kde: Hlavné námestie, Hviezdoslavove námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie. námestie pred OC Eurovea, Bratislavský hrad, nádvorie Starej radnice atď.

Vianočné trhy v Trnave 2019

Vianocami opäť ožije aj trnavské Trojičné námestie a to už posledný novembrový deň v roku 2019. Okrem výborného jedla sú trnavské trhy známe aj tým, že umožňujú špeciálne výstupy na trnavskú Mestskú vežu, odkiaľ je výhlad na celú predvianočnú Trnavu - vstup si ale treba vopred rezervovať, počet miest je obmedzených.

Kedy? 29. november až 22. december 2019

Kde? Trojičné námestie, Hlavná ulica, nám. sv. Mikuláša

 

vianočné trhy na Slovensku: kedy začínajú a v ktorých mestách sa konajú

Zdroj: Shutterstock

Vianočné trhy v Nitre 2019

Nitrianske Svätoplukové námestie sa začne plniť návštevníkmi od 1. decembra 2019. Trhy v Nitre sú známe svojim každodenným kultúrnym programom, ktorý začína od 18. hodiny.

Kedy? 1. december až 23. december 2019

Kde? Svätoplukove námestie

Vianočné trhy v Piešťanoch 2019

Predvianočná atmosféra v kúpeľnom mestečku je niečo, čo tento rok odporúčame skúsiť. Okrem výborného jedla vás priamo v centre mesta čaká aj bohatý kultúrny program.

Kedy? 23. november až 1. januára 2019

Kde? v historickom centre mesta

Vianočné trhy v Banskej Bystrici 2019

Pod Urpínom vás v predvianočnom čase bude čakať obrovské množstvo dobrého jedla a folklórnej hudby. Rovnako ako v Trnave, aj v Banskej Bystrici sa bude predávať tzv. primátorský punč - z ktoreho výťažok pôjde pre rodiny, ktoré to potrebujú.

Kedy? 6. december až 14. december 2019

Kde: námestie SNP, námestie Štefana Moyzesa

Vianočné trhy v Žiline 2019

Žilinské adventné trhy vás privítajú svojou tradičnou atmosférou na Mariánskom námestí. Žilina ide s dobou a myslí ekologicky - pitie a jedlo si zakúpite výhradne len v kompostovateľnom riade. Vianočné trhy sa budú konať aj na Námestí Andreja Hlinku a potrvajú v oboch prípadoch presne mesiac.

Kedy? 23. november až 23. december 2019

Kde? Mariánske námestie, nám. A. Hlinku

Vianočné trhy v Košiciach 2019

Košické adventné trhy sa aj tento rok budú konať na Hlavnej ulici, ktorá je tiež najdlhšou pešou zónou na Slovensku. Celá promenáda sa v predvianočnom čase premení na rozprávkové miesto, kde vás čaká nezameniteľná atmosféra a množstvo dobrého jedla.

Kedy? 1. december 2019 až 6. január 2020

Kde? Hlavná ulica – pešia zóna

Vianočné trhy v Prešove 2019

Ak navštívite košické adventné trhy, vyberte sa aj do Prešova a samozrejme naopak. Hlavná ulica v Prešove ponúkne aj tento rok vyše 90 stánkov a tak ako každý rok tak aj v roku 2019 budú súčasťou trhov charitatívne stánky. Ak si kúpite tzv. primátorský punč, výťažok poputuje rodinám, ktoré to potrebujú najviac.

Kedy? 25. november až 31. december 2019

Kde? historické centrum mestaPomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 2 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Ekonomika,EU - spravodajstvo