Komentár: Tesla atakuje nové historické maximá

10.01.2020 | Martin Krištoff, Finance.sk
Komentáre


Trhová kapitalizácia spoločnosti TESLA, ktorá sa preslávila výrobou elektromobilov už takmer dosahuje hodnotu ako General Motors (GM) a Ford dokopy. Tesla 7.1.2020 otvorila novú výrobnú prevádzku v Číne.


Komentár hlavného analytika CFD World Martina Krištoffa

Uvedenie nového Modelu Y  sprevádzal generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk tancom na pódiu a akcie firmy na burze si  pripísali približne 4%.

Hodnota spoločnosti po tomto prevedení uzavrela utorkový obchodný deň na svojich nových historických maximách, konkrétne na úrovni 469,06 dolárov za akciu, čo predstavuje pre spoločnosť strop trhovej kapitalizácie na úrovni 84,5 miliárd dolárov. Pre ilustráciu – je to len približne o 2 miliardy dolárov menej ako dosahuje hodnota automobiliek General Motors a Ford dohromady.

Tesla atakuje nové historické maximá

Zdroj: Pixabay

Elektrické vozidlá sú budúcnosť, ktorú GM a Ford nedokázali využiť. Okrem toho v Číne rastie podnikanie spoločnosti Tesla. Medzitým spoločnosť GM zaznamenala dvojciferný pokles predaja v krajine a očakáva sa, že Ford uverejní podobný scenár.

Mnoho kritikov spoločnosti Tesla im teraz predikuje býčie vyhliadky. Takisto sentiment obchodníkov, ktorí „shortujú“ akcie Tesly sa zmenil.

Spoločnosť uviedla že v štvrtom kvartáli  uplynulého roka dodala rekordných 112 000 automobilov a  prekonala tak všetky očakávania analytikov. Automobilka navyše vykázala v roku 2019 približne 367 500 globálne predaných automobilov, čo predstavuje o 50 % viac ako v predchádzajúcom roku.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 3 krát 5 0.5


Články zo sekcie: KomentárePri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.