Čo kúpiť svojej polovičke na Valentína? Záleží v akej fáze je váš vzťah

31.01.2020 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Hľadáte darček pre muža, pre ženu alebo pre blízku osobu na sviatok Valentína? Pokúsime sa vám poradiť pri výbere.


Ako osláviť tohtoročného Valentína? Niekto oslavuje večernou prechádzkou, dobrým jedlom, kultúrnym zážitkom, oddychom vo dvojici a niekto neoslavuje vôbec. Ak patríte medzi tých, ktorí tento sviatok obľubujú, na Valentína máte skutočne obrovské množstvo možností, ako potešiť svojho partnera. Zameriame sa na tie, ktoré viete vybaviť aj na poslednú chvíľu a určite nebudú sklamaním. Nezabudnite dar vyberať aj podľa toho, v akom štádiu vzťahu ste - napokon môže vám to pomôcť pri výbere.

Overená klasika za málo peňazí

Nemáte chuť vymýšľať špeciálne dary? Nie ste sami. Je preto dobré, že na Valentína fungujú overené klasické darčeky ako kytica obľúbených kvetov, obľúbená bonboniera, fľaša dobrého vína, alebo prekvapenie v podobe nečakaného kuchárskeho umenia partnera. Nič z toho nepokazí atmosféru. 

Už aj overené klasiky však majú svoju vylepšenú podobu. Namiesto kytice ruží môžete partnerovi do práce nechať poslať kuriérom ovocnú kyticu.

 

ako osláviť valentín tento rok?

Zdroj: Shutterstock

Zážitok vo dvojici

Namiesto materiálneho darčeku niečo, čo si váš partner alebo partnerka zapamätá? Prečo nie. Aj v tomto ohľade existuje množstvo overených klasík: večera v obľúbenom podniku (nezabudnite na včasnú rezerváciu aj niekoľko dní či týždňov vopred), divadelná hra alebo kino (taktiež zakúpte vopred, na 14. februára zvyknú byť predstavenia vypredané vo veľkom predstihu) alebo čoraz populárnejšia masáž alebo wellness vo dvojici. Niektoré prevádzky umožňujú súkromný wellness pre dvoch, avšak 14. februára budú nepochybne za nie príliš lichotivú cenu.

Šperky a parfémy sú stále hit

Ak túžite svoju polovičku obdarovať niečím trvácnym, pre túto príležitosť sú ideálne šperky. V dnešnej dobe už všetko vybavíte aj cez internet, ale nezaškodí zajsť do kamennej predajne a šperk si pozrieť naživo. Zlaté aj strieborné šperky, prstene, náušnice, prívesky, retiazky či náramky. To všetko poteší najmä dámy a len máloktorá pohŕdne vkusným darčekom zo zlatníctva.

Ak viete s istotou, ktorý parfém urobí vašej polovičke radosť, podľa odborníkov je práve toto jeden z najlepších darčekov. Parfém je odjakživa jeden z najpredávanejších artiklov na Valentína nielen vo svete, ale aj v Európe.

Elektronika pre pánov

Zdá sa vám elektronika ako nevhodný darček? Páni s vami nebudú súhlasiť. Mužské pokolenie sa rado baví od útleho veku až do ďalekej dospelosti. Mužom v tom pomáhajú rôzne elektronické hračky. Netvrdíme, že máte priateľovi kúpiť nový iPhone, no ak obľubuje videohry alebo filmy, určite mu novinkou v jeho repertoári urobíte radosť. Navyše, ak kúpite obľúbenú hru, film alebo čokoľvek podobné začiatkom roka, je šanca, že využijete výpredajové ceny v obchodoch s elektronikou. 

Cestovateľské potešenie

Bude to od vás vyžadovať kúsok kreativity a pár hodín času. Avšak v dostatočnom predstihu môžete naplánovať výlet vo valentínskom termíne, alebo si s tým nebudete lámať hlavu a jednoducho kúpite zájazd pre dvoch a na svätého Valentína tento dar vytiahnete ako tromf na záver dňa. Obľúbené sú najmä európske pobyty vďaka množstu výhodných leteckých spojení z Viedne či Bratislavy. Dnes už víkend v Paríži stojí približne toľko, čo luxusný víkend v Tatrách.

Ako vlastne vznikol sviatok Valentína? Smutne

Poznáte históriu Valentína? Tento sviatok oslavujeme už od čias antického Ríma. Vtedajší cisár Claudius druhý zakázal zásnuby a svadby, a to len z jediného dôvodu – aby muži neutekali z vojny za rodinami. Vtedy prišiel na scénu ešte neznámy kňaz Valentín, ktorý sobášil páry potajomky. Keď na to cisár Claudius prišiel, nechal Valentína ihneď popraviť. Poprava sa konala 14. februára a preto si tento dátum ctia páry po celom svete.

Do mnohých krajín Európy prišiel tento sviatok až končom 90. rokov 20. storočia. Od tej doby sa však z neho stal pomerne lukratívny sezónny biznis. Iniciatívy sa každoročne chytajú podnikatelia, predajcovia, výrobcovia sladkostí, kvetinárstva aj malé a veľké obchodné reťazce. Už niekoľko týždňov možno bádať valentínske symboly vo väčších i menších mestách. Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 4 krát 5 0.5