5 tipov pre rodiny, ako tráviť tohtoročné jarné prázdniny

07.02.2020 | Roland Regely, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Ako efektívne využiť týždeň voľna koncom februára resp. začiatkom marca? Pozbierali sme tipy na jarné prázdniny.


Týždeň voľna. Presne toľko majú každoročne školáci a študenti koncom februára, resp. začiatkom marca. To, ktoré dni sú jarné prázdniny záleží od toho, v ktorom kúte Slovenska žijete. Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj má voľno od 17. do 21. februára, Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj má voľno nasledujúci týždeň (24 až 28. február) a napokon Košický a Prešovský kraj bude mať oddych od školy 2. až 6. marca 2020.

Spravte si 11-dňové voľno!

Výhodou tento rok je, že k voľným dňom si môžete pripočítať ďalšie 4 dni víkendov pred a po prázdninovom týždni. Ak si teda v práci vezmete voľno, môžete sa tešiť celkovo až na 11 v rade za sebou. Plánujte samozrejme podľa toho, v ktorom kraji chodia vaše deti do školy.

Tip č. 1: rodinná lyžovačka

Slovenské zjazdovky sa rok čo rok zlepšujú. Ak nemáte lyže či výbavu, jednoducho si požičajte a vyberte sa do niektorého zo slovenských alebo rakúskych stredísk. Medzi najobľúbenejšie aj tento rok patrí Jasná, Vysoké Tatry, Donovaly či Malá Fatra. Neváhajte však dlho, pretože dostupnosť jednotlivých ubytovaní sa pomerne rýchlo znižuje. Voľte taký hotel alebo apartmán, ktorý ponúka zážitok pre celú rodinu - wellness, kúpele, detský kútik a dostatočné možnosti stravovania.

 

Kam ísť tento rok počas jarných prázdnin? Máme tipy

Zdroj: Pixabay

Tip č. 2: spoznajte niektorú z metropol

Bratislava, Banská Bystrica, Košice. Kedy naposledy ste navštívili niektorú z našich metropol a užili si ju s celou rodinou? V kurze sú aj blízke metropoly ako Budapešť, Viedeň, Praha či Krakov. Pobyt v metropolách zakúpite aj na poslednú chvíľu, je to tiež ideálne príležitosť „spraviť si“ predĺžený víkend.

Vlakové či autobusové spojenia sú dostatočné a infraštruktúra čoraz silnejšia. Napríklad Bratislava získala koncom roka 2019 intenzívnejšie spojenie s Budapešťou, autobusy Slovak Lines tam premávajú už 3-krát denne. Do Viedne sa napríklad z Bratislavy dostanete až 25-krát denne. Ak teda nechcete viacdňový výlet, vystačíte si aj s ponukou jednodňových výletov - ráno tam, večer naspäť.

Tip č. 3: víkendová chata na týždeň

Chatu na víkend vybavíte azda na celom Slovensku, záleží teda len na vašich preferenciách. Odporúčame pozrieť ponuku ubytovanie aj cez Airbnb, kde možno nájsť výhodné ponuky zo všetkých kútov Slovenska. Hitom Airbnb je tiež ubytovanie v netradičných obydliach ako sú domčeky na strome, bývanie v karavane či na opustenej chate uprostred lesa.

Tip č. 4: múzeá, výstavy či galérie

Kedy naposledy ste vzali rodinu za kultúrou? Jarné prázdniny sú na to ideálne. V menších či väčších mestách po Slovensku možno nájsť v období február - marec množstvo unikátnych podujatí. Je to tiež z toho dôvodu, že vystavovatelia počítajú s tým, že rodičia budú chciet vymyslieť pre svoje deti program na jarné prázdniny.

Ak nenájdete vhodný program v múzeu, na výstavisku či v galérii - ešte stále sú v ponuke kiná či divadlá. Lístky kúpite aj na poslednú chvíľu.

Tip č. 5: dovolenka v exotike

Exotické dovolenky sú čoraz viac dostupnejšie. Pribúdajú nové letecké spojenia z neďalekej Viedne a exotické last minute dovolenky viete kúpiť aj na poslednú chvíľu za málo peňazí. V tomto ohľade odporúčame pozrieť ponuky cestovných kancelárií najmä do destinácií ako Egypt, Maroko, Emiráty, Omán, Turecko, Kapverdy či Kanárske ostrovy. Sú to destinácie do ktorých možno celoročne cestovať za horúcim počasím a nejde zároveň o destinácie, ktoré zniča vašu peňaženku či bankové konto.

Bonusový tip

Nemáte doma psíka či mačku? Cez jarné prázdniny si môžete vyskúšať, či by ste opateru o takéto zvieratko zvládli. Nemusíte si nutne brať psíka či mačku domov, starostlivosť o zviera si môžete vyskúšať rôznymi formami - napríklad aj tým, že pôjdete každý deň vyvenčiť psíka z útulku. Ak si trúfnete, skúste aj dočasnú opateru o zvieratko z útulku.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5