Poistenie pre psa či mačku? Na Slovensko vstupuje nový typ poistenia

23.03.2020 | Roland Regely, Finance.sk
Poistenie - spravodajstvo


Poistenie psov a mačiek PetExpert známe z Českej republiky na jar vstúpi na slovenský trh.


Prvé online zdravotné a úrazové poistenie psov a mačiek PetExpert začne v priebehu tejto jari poskytovať poistenie psov a mačiek pre prípad ich choroby alebo úrazu tiež na slovenskom trhu. Poistenie bude fungovať na rovnakom princípe ako v susednom Česku. To znamená, že poistenie pobeží na báze spolupráce so sieťou zmluvných veterinárov a veterinárnych kliník a formou úhrady 90% nákladov na ošetrenie v prípade úrazu alebo na liečbu v prípade choroby psov a mačiek priamo veterinári. Novinka sľubuje poistenie bez papierovačiek, zbytočnej byrokracie a hlavne rýchlo.

Fungujúci príklad z Čiech

Príkladom je Česká republika. Vďaka špeciálne vytvorenej digitálnej platforme sa veterinárom razantne znižuje administratíva, vybavenie poistnej udalosti prebehne kompletne online a platba za vykonané zákroky sa odosiela priamo na účet veterinára zvyčajne do 24 hodín.

"Na českom trhu sme sa už za necelé dva roky od založenia stali popredným hráčom v oblasti online poistenia zvierat a vstup na slovenský trh je tak pre nás prirodzene ďalším krokom. Reagujeme tiež na pozitívne podnety slovenských veterinárov, ktorí sa na nás často obracajú, pretože počuli, ako sme skvelí a ako to funguje u susedov v ČR. Veterinári sú nadšení a tiež dostávame veľa správ od českých majiteľov domácich miláčikov, aby sme začali poskytovať naše poistenia aj na Slovensku. Plne digitalizovaná skúsenosť u našich klientov láme formu tradičných poskytovateľov poistenia," hovorí Derek Cummins, spoluautor poistenie PetExpert. Ľuďom sa podľa jeho slov páči, že nie sú tradičnou poisťovňou, ale že vytvárajú akýsi most medzi komunitou majiteľov zvierat, veterinármi a finančným sektorom, kam poistenie spadá. Dodáva, že to, čo ťahá najviac klientov k nášmu poisteniu, je okamžité vybavenie poistnej udalosti veterinárom bez nutnosti akýchkoľvek formulárov a administratívy.

 

Poistenie zvieraťa - mačka alebo pes

Zdroj: Pixabay

Rýchlosť vybavovania môže byť kľúčová

"Som presvedčený, že online poistenie psov a mačiek, ktoré ich majiteľom kryje nečakané výdavky súvisiace s často nákladnou veterinárnou starostlivosťou, je niečím, čo zatiaľ na Slovensku chýba, a verím, že o neho bude medzi slovenskými zákazníkmi záujem," dopĺňa Ján Moravec, spoluautor poistenie PetExpert a dodáva, že okrem Slovenska sa pozerajú aj na ďalšie trhy s podobným spôsobom fungovania poistenia a už sú v kontakte s niektorými západoeurópskymi krajinami, pre ktoré je zaujímavá hlavne automatizácia s využitím nástrojov umelej inteligencie. Tá je aktuálne podľa jej tvorcov - z hľadiska rýchlosti likvidácie a vybavenie platby za poistnú udalosť - na absolútnej svetovej špičke. 

Poistenie PetExpert spolupracuje s viac ako 450 veterinármi z Českej republiky, čo predstavuje cca 80% veterinárnych kliník u našich západných susedov, ktoré sú zmluvne pokryté. Ide o jediné poistenie zvierat, ktoré je kompletne online a ktoré hradí poistné plnenie priamo zmluvnému veterinárovi behom niekoľkých minút. "Naši zmluvní veterinári oceňujú, že fungujeme kompletne digitálne, bez papierovania a formulárov, bez zaťažujúcej administratívy pre veterinára i klienta, s najvyššími limitmi plnenia, najmenej výlukami na trhu a najnižšou vstupnou bariérou pre vstup do poistenia. Vďaka tomu môžu veterinárni lekári poskytovať svojim klientom a ich štvornohým miláčikom naozaj maximálnu starostlivosť s využitím najmodernejších veterinárnych techník, postupov a metód liečby," dodáva Derek Cummins.

Ako funguje poistenie pre psov či mačky?

V prípade úrazu alebo choroby vášho psa alebo mačky návštevou zmluvného veterinára a oznámite mu číslo poistenia. V prípade iného problému môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom priamo spoločnosť PetExpert. Po uplynutí čakacej doby (typicky 3 dni úraz, 30 dní choroba) máte nárok na poistné plnenie zdravotných problémov, ktoré sa stali po tomto období. Veterinár vám elektronicky pošle všetko potrebné a do piatich minút je všetko vyriešené. Na mieste uhradíte len spoluúčasť vo výške 10% nákladov veterinárnej starostlivosti.

Poistenie psov a mačiek PetExpert sa od tradičných poistných produktov líši tým, že je bez formulárov a administratívy a má výrazne vyššiu limity plnenia. Vďaka špeciálne vytvorenej online platforme, ku ktorej sú pripojení spolupracujúci veterinári - prebehne vybavenie poistnej udalosti veterinárom behom pár sekúnd kompletne online a platba za vykonané zákroky sa odosiela priamo na účet veterinára najneskôr do 24 hodín, najčastejšie však do jednej hodiny.

Maximálny limit poistného plnenia na liečbu úrazu či choroby činí v ČR 120 000 korún ročne - to je približne 4 750 eur. Spoluúčasť je pri všetkých variantoch poistenia rovnaká vo výške 10%, zvyšných 90% nákladov veterinárnej starostlivosti zaplatí PetExpert priamo veterinárovi na účet.

Aké zviera možno poistiť?

Poistenie je možné dohodnúť pre psov a mačky staršie 8 týždňov a najneskôr možno vstúpiť do poistenia vo veku 10 rokov u malých plemien psov, 8 rokov pri stredných a všetkých mačiek a 6 rokov u veľkých plemien psov. Poistenie platí po celý život psov a mačiek. Zviera musí byť označené registrovaným mikročipom. Okrem poistenia veterinárneho ošetrenia je súčasťou aj poistenie smrti zvieraťa, nákladov na starostlivosť o zviera v prípade hospitalizácie majiteľa, poistenie straty či odcudzenia zvieraťa a náhrady nákladov na jeho nájdenie.

Poistenie zatiaľ nemožno uzavrieť na Slovensku, ale čoskoro sa to má zmeniť. PetExpert plánuje vstup na jar 2020. Pre viac informácií odporúča spoločnosť sledovať stránku petexpert.cz. Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 6 krát 5 0.5h