Ako platiť s Google Pay a ktorá poisťovňa ho implementovala ako prvá?

07.04.2020 | Roland Regely, Finance.sk
Banky,sporenie - spravodajstvo


Poisťovňa Generali prišla v prvom kvartáli 2020 s inovatívnou novinkou. Poistenie už môžete uhradiť aj obľúbenou metódou Google Pay. 


Google Pay je rýchly a jednoduchý spôsob, ako platiť na internete, v obchodoch a na ďalších miestach. Od 10. februára môžu túto možnosť pri platení poistného využiť aj klienti poisťovne Generali. Za svoje poistenie tak zaplatia jednoducho pár klikmi cez svoj smartfón (android) alebo počítač.

Prečo je to dobrá správa? Google Pay i jeho konkurent Apple Pay patri v súčasnosti medzi najrýchlejšie a najjednoduchšie spôsoby platenia na internete, ale aj v kamenných predajniach. Okrem iného však ešte tiež preto, že tieto spôsoby sa javia ako jedny z najbezpečnejších. 

Kto môže používať Google Play? Google Pay je výlučne kompatibilný so zariadeniami s operačným systémom Android, ktoré umožňujú NFC a HCE a používajú softvér Kitkat 4.4 alebo novší.

 

ako platiť za poistenie cez google pay?

Zdroj: Pixabay

Výhody platenia Google Pay

Keď používate telefón na platbu v obchode, služba Google Pay pri platbe neposiela vaše skutočné číslo kreditnej alebo debetnej karty. Namiesto toho sa používa číslo virtuálneho účtu, takže vaše údaje o karte zostávajú v bezpečí.

Ak niekedy stratíte mobil alebo vám ho niekto ukradne, môžete ho zamknúť a vymazať jeho obsah odkiaľkoľvek pomocou funkcie Find My Device.

Keď používate kartu Visa so službou Google Pay, naďalej máte k dispozícii všetky odmeny, výhody a ochranu. 

Do služby Google Pay si môžete uložiť takmer všetko od palubných lístkov až po lístky do kina. Môžete tiež využívať exkluzívne ponuky či zľavy a pri vstupe do obchodu dostávať upozornenia, aby ste nezabudli použiť vernostnú kartu, vďaka čomu viac ušetríte. 

Obrovskou výhodou je, že namiesto vyťahovania kariet z peňaženky stačí z vrecka vytiahnuť smartfón a použiť na platenie ten. Hoci podobné riešenia používajú banky aj u nás cez vlastné aplikácie, Google Pay dokáže pracovať naraz s viacerými bankami súčasne. Vo virtuánej peňaženke tak môžete mať pokope všetky platobné karty z rôznych bánk a jedným ťuknutím sa rozhodujete, ktorou kartou práve zaplatíte.

Ako zaplatiť za poistenie s Google Pay?

  1. Stačí si stiahnuť aplikáciu Google Pay

  2. Zistite si, či vaša banka podporuje Google Pay - zoznam slovenských bánk, ktoré podporujú platenie cez Google Pay

  3. Aplikácia vás vyzve, aby ste odfotili vašu platobnú kartu

  4. Vypýta si ešte niekoľko dôverných informácií, ktoré však zostávajú v bezpečí pod ochranou

Pre platenie prostredníctvom služby Google Pay je potrebné mať aktívny Google účet. Stačí sa sa prihlásiť prostredníctvom mobilného telefónu alebo počítača do svojho Google účtu. Potom už je to rovnaké, ako v prípade iných spôsobov platby - stačí si vybrať konkrétne cestovné poistenie, alebo iný typ poistenia a na záver zvoliť možnosť Google Pay. Google Pay platba prebehne automaticky do niekoľkých sekúnd.

Pri platbách v obchodoch cez Google Pay sa skutočné údaje vašej karty nezdieľajú, takže vždy zostávajú v bezpečí. Okrem toho môžete rýchlejšie platiť zariadením, ktoré už držíte v ruke, a nemusíte loviť kartu v peňaženke.

Službu Google Pay môžete používať v aplikáciách a na stránkach, kde vidíte logo služby. Prostredníctvom Google Pay môžete platiť v kamenných obchodoch ako aj v rámci produktov Google ako napríklad na YouTube, v obchode Google Play, v Google store, Fotkách Google a ďalších. 

Pýta to od vás 3D Secure kód? To je v poriadku

V prípade, ak má domovská banka klienta zabezpečenie 3D Secure, bude od klienta ešte vyžadované potvrdenie platby kódom, ktoré klientovi zašle banka formou SMS.

Generali boli prvý na Slovensku

Klienti poisťovne Generali môžu od februára 2020 využívať službu Google Pay pri platení v Klientskej zóne, ako aj pri platbe za poistenie uzatvorené online prostredníctvom našej webstránky. 

V roku 2020 budú môcť klienti takto zaplatiť aj za predpis poistného, ktorý príde klientom formou elektronickej korešpondencie do mailu. Podľa predstaviteľov poisťovne Generali sa pracuje aj na zavedení možnosti platby prostredníctvom Apple Pay.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5h