Prečo chce momentálne obchodovať ropu úplne každý?

20.04.2020 | Komerčný článok, Purple Trading
komerčný článok


Na takýto stav na trhoch s ropou si obchodníci nepamätajú. Cena čierneho zlata dosiahla najhlbšie minimá za takmer posledných 20 rokov a nie je to len koronavírus, ktorý by daný pokles spôsobil. Hlavným dôvodom je cenová vojna medzi Ruskom a Saudskou Arábiou. Stále viac a viac ľudí, ktorí iba začínajú s obchodovaním ropy, sa ju snaží využiť vo svoj prospech. Čo z toho plynie pre človeka, ktorý by sa k nim chcel pridať?


Stručné priblíženie si cenovej vojny a jej dopadu na ceny ropy

Tento ekonomický konflikt, ktorý má vplyv na aktuálne prepady ropy, sa aktuálne odohráva medzi Ruskom a Saudskou Arábiou (prakticky vedúcim štátom ropného kartelu OPEC). V závislosti na ekonomických obmedzeniach v rámci zamedzenia šírenia epidémie koronavíru chceli totiž Saudi po dohode s Ruskom obmedziť produkciu ropy. Rusko však nesúhlasilo, a tak sa Saudská Arábia rozhodla rozpútať cenovú vojnu.

Zdroj: Adobe Stock

Saudi začali navyšovať produkciu ropy okamžite a zároveň začali taktiež znižovať jej cenu. A čo na to Rusko? To nečekalo a odhodlalo sa k rovnakej taktike. Tým bola cenová vojna zahájena. V dôsledku tejto vojny došlo k tak významnému presýteniu trhu s ropou, na aké si analytici nespomínajú.  V praxi to znamená, že ponuka ropy momentálne kompletne prevyšuje jej dopyt a cena tak padá neskutočným spôsobom dolu, pričom nikto nevie, kedy sa tento stav ukončí.

Ale jedna vec je istá. Momentálne nič nenaznačuje, že by v najbližšej dobe malo dôjsť k nárastu cien ropy. To ale nahráva do kariet všetkým, ktorí sa chystajú staviť na prepad cien ropy a túto komoditu tzv. „shortovať.“ 

Zdroj: Adobe Stock

Chcete začať s obchodovaním ropy? Nasledujúce riadky sú tu pre vás

Volatilita ropy je v posledných týždňoch najvyššia v histórii, a to znamená, že ceny ropy “skáču” takým spôsobom, aký sme tu doteraz nezaznamenali. Vzniká tak naraz viacero obchodných príležitostí, než kedykoľvek predtým, a trh sa tak zaplavil prílivom traderov, ktorí sa snažia z nastalej situácie vyťažiť maximum. 

Na tom samozrejme nie je nič zlé. Situácia je to skutočne lákavá a nikto nevie dokedy ešte vydrží. Problém však môže nastať pri výbere brokera a obchodných podmienok, ktoré by vyhovovali slovenským klientom. Mnoho brokerských spoločností je totiž zahraničných a bankové prevody tak „zhltnú” pomerne nemalé čiastky na poplatkoch. Jednou z možných alternatív pre slovenských obchodníkov tak môže byť Purple Trading, ktorý teraz ponúka možnosť obchodovať s ropou úplne bez komisií. Tento broker s českými koreňmi, účtami v českých bankách a česky i slovensky hovoriacou zákazníckou podporou je jednou z najčastejších volieb medzi českými a slovenskými obchodníkmi. Ak teda chcete využiť cenovú vojnu a začať obchodovať ropu ešte dnes a bez komisie, máte jedinečnú príležitosť.

 

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko rýchlej straty celého Vášho kapitálu v dôsledku páky. 77,4 % retailových investorov prichádza o svoj kapitál behom obchodovania s CFD s týmto providerom. (tento počet bol určený v rámci obdobia od 1. apríla  2019 do 31. marca 2020). Mali by ste starostlivo zvážiť, či rozumiete fungovaniu CFD nástrojov a či si môžete dovoliť podstúpiť tak vysoké riziká straty Vášho kapitálu.

Obchodovanie na devizovom trhu s maržou nesie veľkú mieru rizika a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s vysokou pákou môže fungovať ako vo Váš prospech, tak i proti Vám. Predtým, než sa rozhodnete obchodovať na devizovom trhu, zvažte svoje investičné ciele, úroveň skúseností a ochotu podstupovať riziká starostlivo. Existuje možnosť, že utrpíte stratu časti alebo celú pôvodnú investíciu, a preto nie je vhodné investovať peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť. V prípade akýchkoľvek pochybností vyhľadajte radu nezávislého finančného poradcu.

Všetky názory, novinky, výskumy, analýzy, ceny alebo iné informácie obsiahnuté v tomto materiály, sú poskytované ako všeobecný komentár k trhu a nepredstavujú investičné poradenstvo. L.F. Investment Limited nenesie žiadnu zodpovednosť za stratu alebo škodu, zahŕňajúcu mimo iné ušlý zisk, ktorá môže vzniknúť priamo alebo nepriamo z použitia alebo spoliehania sa na také informácie.

Purple Trading je obchodná značka, vlastnená a prevádzkovaná spoločnosťou L.F. Investment Limited, licencovanou Cyperskou investičnou spoločnosťou, regulovanou CySEC, č. lic. 271/15.
 


Články zo sekcie: komerčný článokPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.