Chcete zarobiť na kríze? Aj vy môžete byť investorom

29.05.2020 | Komerčný článok, PARTNERS GROUP SK
komerčný článok


Investovanie už dávno nie je len pre pár vyvolených. Je to moderný spôsob sporenia na rezervu do budúcnosti, pokojne aj s malými sumami. Práve v čase krízy sa najviac oplatí začať pravidelne investovať. Prečítajte si rady odborníkov z PARTNERS GROUP SK, ako sa investorom môžete stať aj vy.


Na začiatok si je dobré povedať, že úspešné investovanie je len také, ktoré je dlhodobé a pravidelné. Ako fungujú finančné trhy, sa dá vidieť z dvoch pohľadov. Z krátkodobého hľadiska trhy stúpajú, ale často aj klesajú, a preto je oveľa zaujímavejší dlhodobý pohľad. Tajomstvo spočíva v tom, že z dlhodobého pohľadu finančné trhy vždy stúpajú. Ak sa však pýtate, prečo investovať v čase krízy, napovie nám história. Ak si odsledujete priebeh kríz z rokov 1981, 2002, alebo tej nedávnej, z roku 2008, zistíte, že na nich najviac zarobili tí, ktorí investovali najmä počas poklesu trhov. Investície nakúpite výrazne lacnejšie, čo sa vám prirodzene zhodnotí v dlhodobom horizonte niekoľkonásobne.

Áno, investorom môžete byť aj vy. Pravidelné investovanie je dnes úplne štandardný spôsob, ako si budovať rezervy na neskoršie časy. Andrea Straková, odborníčka na financie z PARTNERS GROUP SK, odporúča všetkým budúcim investorom: „Ak chcete zhodnocovať svoje financie, začnite investovať práve teraz, kým kríza ešte trvá. A keď sa finančné trhy znova naštartujú, budete vo svojich financiách vidieť výrazný efekt. V tom, ako na to, vám radi poradia naši špecialisti z PARTNERS INVESTMENTS. Stačí kliknúť na Si investor."

Pozrite si video, ako sa správajú finančné trhy z krátkodobého a dlhodobého hľadiska.


Vypočítajte si, aký má pravidelné investovanie efekt pri ľubovoľných splátkach.


Články zo sekcie: komerčný článok