Muži vs. ženy. Kto hospodári s peniazmi lepšie?

12.11.2020 | Komerčný článok, VÚB banka
komerčný článok


Vedieť hospodáriť s peniazmi nie je samozrejmosť. Čím skôr sa to naučíme, tým spokojnejší život nás čaká. Každý z nás má vlastnú východiskovú situáciu a má iné predstavy o svojej budúcnosti. Spoločným základom je však rozmýšľať vždy pár krokov dopredu. Vďaka finančnému plánovaniu zvládnete budúce životné situácie oveľa ľahšie. 


Dá sa však povedať kto je v riadení financií lepší? Sú to skôr muži alebo ženy? Veľký podiel na tom majú návyky, ktoré sme získali od rodičov. “Tak ženy, ako aj muži vedia dobre manažovať financie a držať rozpočet pevne v rukách. Vo vzťahu to závisí od vzájomnej dohody a najmä dodržiavania pravidiel, ktoré si obaja partneri spoločne stanovili,” hovorí odborníčka na vzťahy Janette Šimková a dodáva: “Peniaze majú veľký vplyv na harmóniu a pokoj v spolunažívaní – ak to pre ne škrípe, otriasa to stabilitou vzťahu. Bez otvorených rozhovorov a identifikovania vzájomných základných potrieb, kam patrí aj finančné zabezpečenie, nie je možné udržiavať vzťah v dobrej kondícii.” 

Pokiaľ sa však nepovažujete za experta na financie, máte sa na koho obrátiť. VÚB banka má dlhoročné skúsenosti so spravovaním osobných financií miliónov Slovákov. Špecialisti z VÚB sa aj v momentálnej situácii snažia byť čo najviac nápomocní. Aj preto môžete svoj Osobný finančný plán konzultovať s nimi aj “na diaľku”. V praxi to znamená, že nemusíte chodiť na pobočku alebo čakať, kým sa zlepší pandemická situácia. Konzultáciu cez videohovor alebo telefón si s poradcom klienta dohodnete veľmi jednoducho. 

“Napriek tomu, že banka vám ponúkne ‘len‘ naše produkty, vďaka širokej ponuke dokážete získať riešenie ušité na mieru. Zistíte, akú veľkú rezervu by ste mali mať a koľko by ste mali investovať do bližšej i vzdialenejšej budúcnosti. Okrem toho vám osobný bankár vie ‘preklepnúť‘ aj vaše existujúce poistky, pretože častokrát je predstava klienta o plnení z nich v úplnom rozpore s realitou,” hovorí Martin Techman, riaditeľ retailového bankovníctva a člen predstavenstva VÚB banky. 

Váš finančný plán vo VÚB banke nie je samozrejme jednorazová záležitosť. “Napríklad ak ste mladý človek, poradíme vám ako si začať sporiť na vaše budúce bývanie, ako naštartovať podnikanie. Ak už máte rodinu, ako sa postarať aj o vaše deti. Keďže je dobré myslieť dopredu, tak aj odporučiť vám napríklad najlepší spôsob ako si vytvárať potrebné úspory na dôchodok,” hovorí Martin Techman. Navyše kedykoľvek môžete prísť a s pomocou poradcu klienta ho aktualizovať tak, aby zodpovedal vašej aktuálnej životnej situácii či zmeneným cieľom.

Spolu nastavíme váš vlastný Osobný finančný plán - zadarmo!

Rovnako ako pri akejkoľvek inej činnosti je dobré mať plán. Ideálne taký, s ktorým vám pomôže odborník, ktorému dôverujete. Vo VÚB banke máme teraz pre vás jedinečný finančný nástroj Osobný finančný plán, ktorý dokáže dostať vaše financie pod kontrolu a vám prinesie viac pohody a istoty. Skvelou správou je, že ho získate zadarmo. 


Ako na dobrý Osobný finančný plán od VÚB banky?

  1. Dohodnite si stretnutie alebo konzultáciu na diaľku s poradcom klienta. 
  2. Spíšte si všetky finančné produkty, ktoré aktuálne máte.
  3. Pripravte si vaše poistné zmluvy, aby sme vám pomohli skontrolovať, či máte poistenie správne nastavené.
  4. Po necelej hodinke budete mať jasnejšiu predstavu o svojich financiách a plán šitý na mieru. 

Články zo sekcie: komerčný článok