Ako získať pri nakupovaní v e-shope väčšiu zľavu

10.09.2020 | Redakcia, Finance.sk
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Počuli ste niekedy o cashbacku? Poznáte niektorý z cashbackových portálov? Nie? Potom je náš článok určený práve vám. Vďaka tejto službe môžete z vašich nákupov dostať nemalé čiastky naspäť. Prečítajte si, ako na to.


Obľuba nakupovania na internete neustále rastie. Nakupuje stále širšia cieľová skupina. Nakupovanie v e-shopoch sa stáva obvyklým aj pre skôr narodených. Rozširuje sa aj sortiment nakupovaného tovaru. Už nielen elektronika a oblečenie, ale aj nábytok či lieky sa nakupujú cez internet. To všetko je možné nakúpiť lacnejšie s využitím cashbacku. Vyplatí sa táto služba či nie? Ako ju efektívne využiť sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Čo je cashback a ako funguje?

Portály, ktoré cashback ponúkajú, začali vznikať na prelome tisícročia, u nás až okolo roku 2010. K tým najstarším a najzavedenejším patrí Refundo.sk a Navratnepeniaze.sk

Poďme sa však pozrieť, ako cashback vlastne funguje. Princíp je veľmi jednoduchý. Chcete nakúpiť tovar na e-shope, ale namiesto toho, aby ste šli priamo na e-shop, tak sa zaregistrujete na cashback portál a na e-shop prejdete prekliknutím cez cashback portál. Potom nakúpite a zaplatíte ako obvykle, ale cashback portál vám za váš nákup vráti peniaze späť.

Výška cashbacku je rôzna ako medzi cashbackovými portálmi, tak aj medzi e-shopmi, každopádne niekde môže dosahovať aj viac než 10 %, a to sa už vyplatí.

Postup na získanie cashbacku:

  1. Vyberte si cashback portál
  2. Zaregistrujte sa na ňom
  3. Kliknite na zoznam partnerských obchodov, vyberte si, kde chcete nakúpiť a prejdite na vybraný e-shop tlačidlom cashbackového portálu
  4. Na e-shope nakúpite ako obyčajne
  5. Nákup sa ukáže na vašom účte na cashback portáli
  6. Potom si cashback portál a e-shop potvrdí transakciu
  7. Peniaze si od cashback portálu necháte poslať na váš účet

Ako získať pri nakupovaní v e-shope väčšiu zľavu

Zdroj: Shutterstock

Aké cashback portály sú na Slovensku a ako vybrať ten správny

Cashback portálov je na Slovensku mnoho. Často ponúkajú veľmi podobné služby. Rozdiely sú však v počte partnerských e-shopov. Najviac ich má Refundo.sk, je to viac než 650. Napríklad Vratnepeniaze.sk ich majú približne 150. Priemer je niekde medzi týmito dvoma číslami.

Najznámejšie slovenské cashbackové obchody:

Okrem množstva partnerských e-shopom by mali zohľadniť aj výšku cashbacku, ktorý daný portál ponúka.

Tiež je dôležité sledovať všetky podmienky, ktoré sú potrebné na získanie a správne pripísanie cashbacku. Pripísanie cashbacku môže znemožňovať nastavenie vášho prehliadača, cookies či zapnutie adblocku. Na to všetko si musíte dať pozor. Každý cashback portál má nastavenie uvedené vrátane možnosti si všetko vyskúšať.

Výška čiastky, ktorá sa dá získať cez cashback, priamoúmerne závisí na výške nákupov na e-shopoch. Ak nakupujete veľa, môžete cashbackom ušetriť aj niekoľko stoviek eur ročne, a to sa už rozhodne vyplatí. Rekordné sumy cashbacku podľa informácií z cashbackových portálov predstavujú až 1 000 eur za rok.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 4.5
Hlasované: 1 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Ekonomika,EU - spravodajstvo