Valentínske darčeky si dávno nedávajú len mladí. Tipy na rok 2021

08.02.2021 | Miroslava Hrášková, Finance.sk
Sviatky


Ste zamilovaní? Kupujete darčeky? Niečo dobré uvaríte? Ako strávite Valentína tento rok? Máme pre vás pár tipov


Valentín, sviatok zamilovaných. Ako ste na tom vy? Tešíte sa na tento deň, alebo máte Valentína "na háku"?

Že sviatok zamilovaných k nám prišiel zo zámoria po páde železnej opony už vedia všetci. Aj keď meno Valentín bol v kalendári už i predtým.  V tých časoch sa skôr pripomínal Medzinárodný deň žien (MDŽ). V nejednom podniku prerástli oslavy MDŽ až do bujarého večierku. Dnes už to tak nie je. MDŽ si pripomínajú tí skôr narodení.

 

Vzájomné obdarovávanie sa uchytilo medzi mladými okamžite. Spôsoby a možnosti ako potešiť a prekvapiť rok od roka pribúda. Kreatívni sú nielen zamilovaní ale aj obchodníci. Kým v minulosti ste množštvo darčekov museli vyrobiť, dnes už zoženiete naozaj všeličo. Trošku sme za vás "prešmejdili" internet a vybrali pár tipov na zaručené valentínske darčeky.

Tip: Kedy je Valentín a ako vznikol tento sviatok

Valentínske darčeky si dávno nedávajú len mladí. Tipy na rok 2021

Zdroj: Shutterstock

Čokoláda a valentínska kytica

Je absolútna valentínska klasika. Ak vaša partnerka či partner stojí o valentína, toto by ste si určite mali obstarať. Naštastie obchody s potravinami a kvetinárstva i keď s obmedzeniami stále otvorené sú. Ak však chcete byť originálnejší, vyskúšajte donášku kvetov či bonboniéry až k dverám. Takto môžete potešiť aj miláčika v prípade, že sa nachádza v ďalekom okrese, alebo v karanténe. 

Na koncerty, výlety, či večeru v reštaurácii tento rok zabudnite

Tí ktorí sa už nejaký ten piatok poznajú môžu siahnuť aj po drahších darčekoch. Kým lístky na koncert či predĺžený víkend boli terno v minulosti, súčasná doba takýmto akciám pre zamilovaných moc nepraje. Aj večeru pre dvoch v obľúbenej reštaurácii musíte zatiaľ odložiť. Ak ste však žijete svojím partnerom či partnerkou v jednej domácnosti, môžete prekvapiť chutnou večerou, alebo si jedlo v reštaurácii objednať a nechať si doručiť domov. 

Odevy, rúška a respirátory

Obchodníci s odevmi a doplnkami sa teraz z kamenných predajní presunuli hlavne do virtuálneho sveta a snažia sa svoj tovar predať hlavne cez e-shopy. Tento rok sme zaznamenali druhú a niekde i tretiu vlnu zimných výpredajov, ktoré sú ešte doplnené dodatočnými valentínskými zľavami. Ak chcete svoju polovičku potešiť kabelkou, opaskom, či novou mikinou, je toto pre vás určite zaujímavá ponuka. Mnohé z módnych domov ponúkajú aj štýlové rúška s rôznymi nápismi či obrázkami.

Valentínskym hitom však býva skôr „sexi“ alebo „crazy“ spodné prádlo, či ponožky s veselými motívmi. Ponuka je naozaj široká.

Parfum, krém alebo rúž

Vône a darčekové kazety sú hneď po čokoláde a kvetoch tretím najčastejším darčekom na Valentína. Ako ste na tom vy? Používate stále tú istú vôňu alebo naopak uprednostňujete zmenu podľa ročného obdobia či podľa nálady. Zaujalo nás, že okrem parfumov, kozmetiky a rôznej dekoratívnej kozmetiky mnohé známe i menej známe e-shopy rozšírili svoju ponuku aj o respirátory FFP2 a FFP3.

Aspoň Valentínka a známka

Ak nepatríte medzi práve najmajetnejších alebo nechcete na Valentína veľa utrácať, výberom vhodnej pohľadnice určite potešíte. Takto môžu prejaviť svoje city aj nesmelí ctitelia alebo môžete potešiť svojho partnera, ktorí sa momentálne nachádza od vás kilometre ďaleko. Síce ste spolu online, no stará dobrá papierová klasika určite poteší.

Elektronika je skôr pre muža

Mobilom na Valentína obdarováva málokto. Celkom vhodné a časté sú však práve doplnky ako obal na mobil či slúchadla, alebo prenosné reproduktory. Ak je váš partner fanúšik online hier, radosť mu môžete urobiť priamo nejakou hrou, či novým ovládačom ku konzole, podsvietenou klávesnicou, špeciálnou myškou k PC či inou vychytávkou.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5