Komentár: Johnson & Johnson sa vezie na vlne

19.03.2021 | Olivia Lacenová, Finance.sk
Komentáre


Po tom, čo Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň zaradila vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson medzi schválené na núdzové použitie, dostala najnovšie „zelenú“ aj na použitie pre krajiny s nebezpečnými mutáciami vírusu. Akcie spoločnosti už niekoľko posledných týždňov reagujú na sériu pozitívnych správ rastom.


Komentár hlavnej analytičky TopForex Olívie Lacenovej

Akcie spoločnosti už niekoľko posledných týždňov reagujú na sériu pozitívnych správ rastom. Optimizmu pomáhajú aj pozitívne očakávania, keďže ide o prvú vakcínu schválenú na použitie v EÚ, pri ktorej stačí len jedna dávka na dosiahnutie plnej ochrany pred vírusom COVID-19. Podľa klinického testu realizovaného v USA dosahuje účinnosť tejto vakcíny 72 percent. Pozitívny sentiment čiastočne brzdia obavy spojené s riešením výrobných problémov, ktoré môžu mať dopad na dodávky 55 miliónov dávok vakcíny do EÚ v 2. štvrťroku tohto roka. Akcie spoločnosti Johnson & Johnson však vykazujú z dlhodobého hľadiska vynikajúci výkon. V ročnom horizonte si pripísali rast na úrovni 45 percent. 

Zdroj: Pixabay

Obavy okolo pandémie však postupne opadávajú a prestávajú byť pre trh témou číslo 1. Naposledy to dala jasne najavo napríklad vplyvná Bank of America. Podľa Wall Street je dnes pandémia v poradí až tretí najväčší problém. Oveľa väčšie obavy majú investori z rastu inflácie alebo potenciálnych výpredajov na dlhopisovom trhu v súvislosti s možným sprísnením menovej politiky. Jedna vec je však dopad pandémie na trhy a niečo celkom iné reálna ekonomika, ktorá sa z koronakrízy bude nepochybne spamätávať minimálne niekoľko mesiacov až rokov.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Komentáre