Ďalšia banka začala podnikateľom ponúkať platobný terminál v mobile

03.11.2021 | Redakcia, Finance.sk
Banky,sporenie - spravodajstvo


UniCredit Bank začala ponúkať obchodníkom novú aplikáciu SoftPOS. Ide o platobný terminál, ktorý môžu mať priamo v mobile. Podmienkou však je účet v UniCredit Bank a smartfón so systémom Android 5.0 alebo vyšším. Rovnakú službu už ponúka napríklad aj Slovenská sporiteľňa, ČSOB či Tatra banka.


V priebehu októbra UniCredit Bank predstavila novú aplikáciu SoftPOS. Obchodník bude mať k dispozícii platobný terminál v mobile, ale aj všetky transakcie uskutočnené platobnými kartami za posledných 30 dní. Tie možno exportovať aj do formátov CSV, XLSX alebo PDF.

Ďalšou funkciou je možnosť vyhodnotiť úspešnosť konkrétneho dňa na základe uložených transakcií alebo možnosť vystavenia elektronických potvrdení, ktoré možno odoslať prostredníctvom e-mailu, SMS, aplikácie WhatsApp, Facebooku a ďalších komunikačných platforiem.

Zrealizované transakcie sú pripísané na bankový účet v UniCredit Bank nasledujúci deň. „Naše platobné riešenia môžu využívať všetci, či už ide o malé alebo stredné podniky, alebo živnostníkov,“ hovorí riaditeľ Global transaction banking v UniCredit Bank Jiří Flegl.

Čoraz viac bánk

Služba Tap to Phone od Visa úplne zmenila spôsob, akým drobní podnikatelia prijímajú platby. Obchodníci si jednoducho stiahnu aplikáciu, s ktorou môžu začať prijímať bezkontaktné platby a svojim zákazníkom umožniť platiť bezpečne, ľahko a bezdotykovo. Platobný terminál v mobile už ponúkajú napríklad aj Slovenská sporiteľňa, ČSOB či Tatra banka. Terminál ponúkajú aj iné platobné služby vo forme aplikácie.

„Čím ďalej viac ľudí očakáva, že svoju kartou zaplatí kdekoľvek, ale na mnohých miestach dnes stále neuspejú. Narazí napríklad na vonkajších trhoch, pri stánkoch s občerstvením a v rôznych rodinných podnikoch,“ hovorí generálny riaditeľ Visa pre Česko, Maďarsko a Slovensko Marcel Gajdoš. Problémy to podľa jeho slov spôsobuje miliónom živnostníkov a malých firiem po celom svete.

Ako funguje SoftPOS

UniCredit Bank SoftPOS akceptuje platobné karty Maestro, Mastercard, VISA a VISA Electron, ako aj stravovacie a benefitné karty Benefit Plus, Estravenka, Gusto Karta a Ticket Restaurant.

Aplikácia je určená predovšetkým pre živnostníkov, malé firmy a obchodníkov, ktorí sú často na cestách alebo chcú rozšíriť svoje existujúce terminálové zariadenia. Ak chcú začať využívať akceptáciu kariet cez mobil, musia podpísať zmluvu o akceptácii kariet s UniCredit Bank.

Následne dostanú SMS o pripravenej aplikácii a e-mail s ďalšími informáciami pre inštaláciu a spustenie UniCredit Bank SoftPOS. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie v službe Google Play.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasované: 1 krát 5 0.5