Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Investovanie do fondov

Iste ste sa už i vy stretli s heslom "investujte do fondov". Zaujíma vás, čo takéto investovanie obnáša? Do akých fondov je možné vložiť svoje prostriedky? Čítajte nášho sprievodcu svetom podielových fondov  alebo abecedu Typy podielových fondov. Nápomocný bude iste aj sprievodca, ktorý vysvetľuje základné princípy investovania.
Sprievodca svetom podielových fondov

  • Čo je podielový fond?, Ako sa obhospodaruje majetok v podielovom fonde?, Čo je podielový list a ako sa určuje jeho cena?, Ako prebieha kontrola kolektívneho investovania a aké sú kontrolné mechanizmy?
Typy podielových fondov

  • Členenie podielových fondov, Akciové fondy, Dlhopisové fondy, Zaistené fondy, Zmiešané fondy
Sprievodcovia Začíname investovať

  • Investičné začiatky, Riziko vs. výnos vs. likvidita, Kedy individuálne investovať?, Kde a získavať informácie a kam investovať?, Neštandardné situácie, Kde a kam investovať
Málo kto si uvedomuje, že sporenie v druhom a v treťom dôchodkovom pilieri predstavuje tiež i keď nepriamo investíciu do fondov. Detailnejšie informácie sa dočítate v našej sekcii Dávky,dôchodky: Druhý pilier, Tretí pilier.

Každý, kto chce obchodovať na kapitálovom trhu potrebuje mať prehľad o dianí. Využite naše investičné spravodajstvo, On-line data zo svetových búrz, prehľad o kurzoch centrálnych bánk, spravodajstvo z  komoditných trhov a rôzne komoditné komentáre, ktoré vám portál Finance.sk ponúka.

Potrebuje si vypočítať cenu investície, výnos podielových fondov, či mieru výnosnosti investície? Vypočet vám uľahčia naše kalkulačky.

Hľadáte kontaktné údaje na obchodníkov s cennými papiermi, správcovské spoločnosti, členov asociácie maklérských spoločností alebo ďalších inštitúcií? Využite prehľadné Zoznamy Finance.sk.

Zákony upravujúce oblasť investovania sa neustále menia a novelizujú. Stiahnite si do svojho počítača úplné aktuálne platné znenia zákonov.

Reklama
Reklama
Reklama