Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Dôchodková kalkulačka

Táto kalkulačka Vám umožní orientačne zistiť rozdiel medzi aktuálnym dôchodkom, ktorý by ste obdŕžali ako účastníci priebežného dôchodkového systému a dôchodkom, ktorý by ste získali ako sporitelia v druhom dôchodkovom pilieri.
Výsledok  
Dôchodok k dnešnému dňu v I. pilieri
Dôchodok k dnešnému dňu v II. pilieri
Dôchodok k dnešnému dňu celkom
Dôchodkový systém sa skladá z troch pilierov:

1. pilier: priebežný dôchodkový systém

2. pilier: starobné dôchodkové sporenie

3. pilier: doplnkové dôchodkové sporenie

Prvý pilier, priebežný dôchodkový systém je vykonávaný Sociálnou poisťovňou - teda "v rukách štátu". Druhý a tretí pilier je spravovaný súkromnými spoločnosťami.

Starobné dôchodkové sporenie sa realizuje formou sporenia do dôchodkových fondov, ktoré spravujú dôchodkové správcovské spoločnosti.

Tretí pilier je postavený úplne na dobrovoľnosti klienta. Dobrovoľne si môžete navyše na dôchodok šetriť prostredníctvom doplnkových dôchodkových fondov, ktoré spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti.

Reklama
Reklama
Reklama

Aktuálne články Finance.sk

Budúcnosť sledovania televízie je na internete. Na Slovensku je ponuka bohatá a nestojí veľa

23.09.2019

Slovenskí televízni diváci v posledných rokoch objavujú čaro internetovej televízie. Za pár eur mesačne ju môžete pozerať takmer kdekoľvek na Slovensku.

Je konateľ zodpovedný za škodu spôsobenú podnikateľským omylom?

23.09.2019

Do akej miery zodpovedá konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným za škodu, ktorá vznikne v súvislosti s výkonom jeho funkcie? Môže sa tejto zodpovednosti zbaviť?

Komentár: EÚ by mala súhlasiť s predĺžením brexitu, iba ak má Londýn plán: BDI

20.09.2019

Európska únia by nemala súhlasiť s ďalším predĺžením brexitu, pokiaľ Británia nepodloží takúto požiadavku návrhom, ako vyriešiť situáciu, ktorá je dlhodobo na „mŕtvom bode“.

Slovákom sa v roku 2019 citeľne zvýšili výdavky na bývanie

20.09.2019

Najviac financií míňame v spojitosti s nehnuteľnosťami. Zadlženosť je stále veľký problém. Potvrdzujú to dáta analytikov.
Reklama