Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Dôchodková kalkulačka

Táto kalkulačka Vám umožní orientačne zistiť rozdiel medzi aktuálnym dôchodkom, ktorý by ste obdŕžali ako účastníci priebežného dôchodkového systému a dôchodkom, ktorý by ste získali ako sporitelia v druhom dôchodkovom pilieri.
Výsledok  
Dôchodok k dnešnému dňu v I. pilieri
Dôchodok k dnešnému dňu v II. pilieri
Dôchodok k dnešnému dňu celkom
Dôchodkový systém sa skladá z troch pilierov:

1. pilier: priebežný dôchodkový systém

2. pilier: starobné dôchodkové sporenie

3. pilier: doplnkové dôchodkové sporenie

Prvý pilier, priebežný dôchodkový systém je vykonávaný Sociálnou poisťovňou - teda "v rukách štátu". Druhý a tretí pilier je spravovaný súkromnými spoločnosťami.

Starobné dôchodkové sporenie sa realizuje formou sporenia do dôchodkových fondov, ktoré spravujú dôchodkové správcovské spoločnosti.

Tretí pilier je postavený úplne na dobrovoľnosti klienta. Dobrovoľne si môžete navyše na dôchodok šetriť prostredníctvom doplnkových dôchodkových fondov, ktoré spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti.

Reklama
Reklama
Reklama

Aktuálne články Finance.sk

Zážitok v nákupnom centre alebo ako budú obchody cez Vianoce a na Silvestra otvorené/zatvorené

13.12.2019

Okrem nákupov predstavuje pre Slovákov nákupné centrum aj spôsob ako tráviť voľný čas v meste. Ak patríte medzi nich, pripravte sa na to, že Vianoce budete "musieť" tráviť inak.

Najviac faktúr uhradených na čas bolo v apríli a júni, platobná neschopnosť rastie (zaujímavosti 2019)

13.12.2019

Platobná neschopnosť v Európe i vo svete rastie, ukazuje európsky prieskum.

Komentár: IPO Saudi Aramco prekonalo očakávania a dosiahlo niekoľko trhových NAJ

13.12.2019

Keď princ Muhammad bin Salmán hovoril, že ocenenie firmy Saudi Arabian Oil Company, známej pod skráteným názvom Saudi Aramco by sa malo pohybovať okolo 2 biliónov USD, nebol ďaleko od pravdy.

5 vecí, na ktoré sa zamerať pri nákupe elektroniky

12.12.2019

Urobte si prieskum na internete, rozprávajte sa s odborníkmi a pri kúpe elektroniky si určite nechajte poradiť. V opačnom prípade môžete kúpiť lacný a slabý kus elektroniky alebo ho naopak až príliš preplatíte.
Reklama