Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kalkulačka: Dôchodkový vek, zmeny v roku 2017

Vek odchodu do dôchodku: rokov   mesiacov

Upozornenie: Osoby, ktoré dosiahnu dôchodkový vek v roku 2017 si pripočítajú k dôchodkovému veku z kalkulačky ešte 76 dní. Dôchodkový vek sa im tak predĺži o 76 dní.

napr.: muž narodený v júni 1955, by podľa kalkulačky mal dosiahnuť dôchodkový vek v júni 2017.  Podľa vyhlášky sa mu vek odchodu do dôchodku predĺži až september (resp. začiatok októbra).

Vypočítajte si vek odchodu do dôchodku

Kedy si môžu požiadať o výplatu penzie muži a ženy?  Aký je váš dôchodkový vek? Vychovali ste deti? Ako ovlyvní ich počet váš vek odchodu do dôchodku?

Chcete vedieť, kedy dosiahnete vek odchodu do dôchodku?Využite našu kalkulačku dôchodkového veku!

Po zadaní mesiaca a roka, v ktorom ste sa narodili, počtu detí, ktoré ste vychovali a vášho pohlavia sa spominanú informáciu dozviete.

Predĺženie odchodu do dôchodku pre žiadateľov o dôchodok v roku 2017

Od roku 2017 je však nutné pripočítať k výsledku kalkulačky ďalšie dni, o ktoré sa posunie Váš nástup do dôchodku. Tieto ďalšie dni bohužiaľ nie je možné uviesť vo výpočte, pretože sa ich údaj stanovuje každý rok.

Tým, ktorí dosiahnu dôchodkový vek v roku 2017, sa vek odchodu do dôchodku predlžuje o ďalších 76 dní.

Tí, ktorí dosiahnu dôchodkový vek v roku 2018, sa dozvedia počet dní, o ktoré sa im posúva vek odchodu do dôchodku najneskôr koncom októbra 2017.

Ako sa posúva vek odchodu do dôchodku, pre konkrétne ročníky, uvádzame v nasledujúcej tabuľke:

Tabuľka: Zvýšenie dôchodkového veku na rok 2017

Rok narodenia Počet vychovaných detí Dôchodkový vek
Muži 1955 Neobmedzený počet 62 rokov a 76 dní
Ženy 1955 0-1 62 rokov a 76 dní
1956 2 61 rokov
1957 3-4 deti 60 rokov
1958 5 a viac detí 59 rokov

Upozornenie:  Dôchodkový vek sa v roku 2017 nepredĺži ženám, ktoré majú zníženú hranicu dôchodkového veku kvôli vychovaným deťom. Vek odchodu do dôchodku sa nebude predlžovať ani ďalším poistencom so zníženým dôchodkovým vekom, ktorí odpracovalí potrebný počet rokov v zamestnaní zaradenom do I. pracovnej kategórie alebo do I. a II. kategórie funkcií.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Register - osoby

  Register.finance.sk
  Register - subjekty

   Register.finance.sk
   Register - adresy

    Register.finance.sk