Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

85 % Slovákov si nevytvára dostatočnú rezervu

85 % Slovákov si nevytvára dostatočnú rezervu

Finance.sk, 2013-09-09 07:09:46

Výsledky prieskumu, ktorý zverejnila Nadácia Partners v spolupráci s agentúrou Focus, poukazujú na skutočnosť, že 85 % Slovákov nie je schopných vytvárať si dostatočnú finančnú rezervu a tretina Slovákov nedokáže ušetriť z mesačných príjmov nič. Približne polovica respondentov prieskumu uviedla, že je schopná ušetriť do 10 % z príjmu mesačne.

"Tento jav je spojený najmä s neznalosťou finančných tokov. V prípade, že ľudia svoje príjmy a výdavky majú zmapované a plánujú ich, vedia si mesačne určiť, koľko by zvládli ušetriť," uvádza Nadácia Partners.

Výsledky prieskumu tiež poukazujú na to, že každý desiaty Slovák využíva služby nebankovej inštitúcie v prípade, že sa dostane do nepriaznivej životnej situácie. "Riešiť nepomer v príjmoch a výdavkoch úverom nie je dobré riešenie, najprijateľnejšie je mať vytvorenú rezervu. Ak už je potrebné ísť do úveru, tak najprijateľnejšie je krátkodobé povolené prečerpanie, tzv. kontokorent, ktorý sa dá okamžite vrátiť bez ďalšieho poplatku. Ale to je len krátkodobé riešenie," uvádza finančný sprostredkovateľ Partners Group SK Maroš Kútnik.

Zdroj: SITA

Ďalšie aktuality


Najčítanejšie aktuality 09.09.2013

06:42 - Dve slovinské banky prejdú riadenou likvidáciouGuvernér Národnej banky Slovinska Boštjan Jazbec informoval o tom, že dôjde k likvidácii malých bánk Probanka a Factor Banka.

06:42 - Mladí ľudia sa zadlžujú, keď sa chcú osamostatniťMladí ľudia vstupujúci do sveta dospelých často zadlžujú, keď sa chcú osamostatniť. Precenenie finančných možností však môže ohroziť ich finančnú dôveryhodnosť.

Reklama
  • Vytlačiť
  • E-mailom
Reklama