Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Vianočné darčeky by nemali ohroziť rodinný rozpočet

Vianočné darčeky by nemali ohroziť rodinný rozpočet

Finance.sk, 2013-12-16 07:18:47

Výsledky prieskumu ktorý uskutočnila Nadácia Partners v spolupráci s výskumnou agentúrou Focus, poukazujú na skutočnosť, že asi tretina Slovákov na vianočné darčeky minie asi 100 eur, štvrtina zhruba do 200 eur a a tretina asi 400 eur.

Nakupovanie vianočných darčekov by však nemalo ohroziť rodinný rozpočet, radí finančný odborník z Partners Group SK Marek Fides. "Nakupovanie darčekov by nemalo ohroziť náš domáci finančný rozpočet. Radšej sa rozhodnime pre lacnejší darček, ako použiť peniaze z rezervy na iné účely," uviedol Fides, podľa ktorého je dôležité byť obozretný aj pri vianočných akciách či zľavách.

"Odporúčam si najneskôr dva až tri týždne pred Vianocami spísať zoznam darčekov, ktoré chceme kúpiť. Vyhneme sa tak emocionálnemu nákupu v obchode, kde na nás číhajú rôzne "výhodné akcie".

Zdroj: TASR

Ďalšie aktuality


Najčítanejšie aktuality 16.12.2013

07:18 - Vianočné darčeky by nemali ohroziť rodinný rozpočetNakupovanie vianočných darčekov by však nemalo ohroziť rodinný rozpočet, radí finančný odborník z Partners Group SK Marek Fides.

07:19 - Exekútori varujú dôchodcov pred nevýhodnými vianočnými pôžičkamiSlovenská komora exekútorov (SKE) varuje dôchodcov a ďalšie sociálne ohrozenejšie skupiny obyvateľstva, aby v predvianočnom období pristupovali k zadlžovaniu sa s rozvahou.

Reklama
  • Vytlačiť
  • E-mailom
Reklama