Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

10 rád, ako stráviť dovolenku s dieťaťom bez stresu a zbytočných komplikácií

10.07.2017  |  Seesame  |  Finance.sk

Mladí rodičia idú neraz na dovolenku podľa svojich záujmov a dieťa len "berú so sebou“. Dovolenku s dieťaťom však treba prispôsobiť tak, aby potomok na cestách doslova netrpel. Prečítajte si 10 rád, ako stráviť dovolenku s dieťaťom, ktorá „sadne“ celej rodine. 

Poistenie na hory

Kde a ako sa dá zjednať poistenie na hory, aká je cena poistenia, čo musíte zaplatiť horskej službe pri zásahu?

Poistenie domácnosti

Na aké predmety a vybavenie bytu sa vzťahuje poistenie domácnosti? Aká je výška poistenia domácnosti?

Všetko o životnom poistení

Aké je vhodné životné poistenie? Kapitálové, úrazové, investičné? Zorientovať v problematike vám pomôžu naše praktické abecedy.

Cestovné poistenie

Ako si zriadiť cestovné poistenie a čo všetko by ste o "cestovku" mali vedieť? Aká je jeho cena a čo ju ovplyvňuje?

Poistenie domu a bytu

Ako si poistiť domu, čo ovplyvňuje cenu poistného, proti akým rizikám poistiť dom, tipy a rady ako výhodne poistiť nehnuteľnosť.

Havarijné poistenie

Čo je havarijné poistenie? Aké sú poistné riziká a pripoistenia? Čo ovplyvňuje výšku poistného....čítajte o havarijnom poistení v našom sprievodcovi.

Ako vypovedať poistenie

Čo stane, keď vypovedáte rizikové poistenie, alebo poistenie so sporiacou zložkou? Prinášame vám prehľadného sprievodcu.

Poistenie podnikateľov

Čo je poistenie podnikateľov a priemyslových rizík? Ako poistiť majetok podnikateľa a čo obnáša poistenie zodpovednosti za škodu?

Povinné zmluvné poistenie

Bez tohto poistenia by ste s vašim autom nemali ani vycúvať z garáže. Aké škody hradí poisťovňa z PZP, kedy poisťovne neplní? Čítajte viac.

Formuláre a žiadosti

Stiahnite si európsky záznam o dopravnej nehode alebo správu o nehode. Tento formulár je rovnaký a platný vo všetkých krajinách EU. Ďalšie formuláre a tlačivá.

Zákony na stiahnutie

Hľadáte zákon o finančnom sprostredkovaní, o dohľade nad finančným trhom, zákonník práce či občiansky zákonník? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Zoznamy poisťovní

Hľadáte telofonne číslo, mail alebo adresu, poisťovne,finančného sprostredkovateľa, makléra, banky, krajského úradu alebo ministerstva? Navštívne naše zoznamy!

Reklama
Reklama

Reklama

000454.jpg

Komplexné cestovné poistenie online.

 

Reklama

Poistenie zodpovednosti vás chráni pred vysokými výdavkami na dovolenke, ale aj doma

19.06.2017  |  Seesame  |  Finance.sk

Medzi najčastejšie možnosti ochrany pred spôsobenou škodou patrí poistenie zodpovednosti k nehnuteľnosti a pripoistenie pri cestovaní do zahraničia. O tom, kedy si ktoré uzavrieť, hovorí Viera Mamojková, finančná analytička OVB Allfinanz Slovensko.

Cestovné poistenie. Na čo si dať tento rok pozor

14.06.2017  |  Marek Mittaš  |  Finance.sk

Leto je obdobím oddychu, na ktoré sa všetci tešíme, no tradične vykazuje aj zvýšený výskyt poistných udalostí.

11 faktov, ktoré by ste mali vedieť, keď nastane poistná udalosť

23.05.2017  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Ako správne uzatvoriť poistenie, aby ste v prípade poistnej udalosti dostali skutočne zaplatené, to čo očakávate? Prečítajte si rady a tipy Viery Mamojkovej, finančnej analytičky OVB Allfinanz Slovensko. 

Aktuálne o poistení

Jablko – Citrón: Na cestách kontrolujú vodičov okrem policajtov aj deti

29.05.2017

Dnes sa na cestách začala dopravno-preventívna akcia Jablko - Citrón. Potrvá do konca týždňa. Vodičov budú počas nej na cestách kontrolovať spolu s policajtmi aj deti zo základných škôl. Zodpovedných vodičov odmenia sladkým jablkom, pri porušení predpisov dostanú zasa ako výstrahu kyslý citrón. Akciu každoročne organizujú poisťovňa Generali a Policajný zbor.

Slováci vlani menej cestovali, mali menej poistných udalostí, boli však drahšie

25.05.2017

Allianz – SP evidovala minulý rok o štvrtinu menej poistných udalostí v cestovnom poistení, boli však v priemere drahšie. Klienti nahlásili poistné udalosti zo 111-tich krajín sveta, najviac vyplatila Allianz – SP za smrť klienta po utopení, takmer 72-tisíc eur. Terorizmus ovplyvnil dovolenkovú mapu Slovákov, Turecko už nie je destináciou s najväčším počtom škôd, vystriedalo ho Grécko.

Vienna Insurance Group: za rok 2016 viac než dvojnásobný zisk

23.03.2017

• Nárast poistného na približne 9,1 mld. EUR   • Zisk (pred zdanením) na úrovni cca. 407 mil. EUR sa viac ako zdvojnásobil • Combined ratio s 97,3 percentami na dobrej úrovni • Návrh na vyplatenie dividendy sa zvýšil na 80 centov za akciu  • Fit pre budúcnosť s programom Agenda 2020

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.