Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Čo priniesol uplynulý týždeň

Pravidelne, každý piatok zasielame našim stálym užívateľom prehľad najzaujímavejších udalostí zo sveta financií, ktoré sa udiali za uplynulý týždeň. Staršie vydania „Čo priniesol uplynulý týždeň“ nájdete na tejto stránke.

Ak máte záujem o pravidelné zasielanie nášho týždenníka, zaregistrujte sa do nášho mailcentra.

Udalosti minulého týždňa

Čo priniesol uplynulý týždeň? Španielsko chce zvýhodniť nízkopríjmové rodiny

27.12.2013

Španielsko plánuje znížiť dane pre rodiny s nízkym príjmom,  objem poskytnutých spotrebných úverov sa v predvianočnom období zvýšil .. čítajte o ďalších aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!   

Čo priniesol uplynulý týždeň? Euro je pre Slovákov výhodné

20.12.2013

64 % Slovákov považuje euro za výhodné, medzinárodní veritelia ukončili revíziu portugalskej ekonomiky... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Hypotéky pre mladých budú menej dostupné

13.12.2013

  Maximálny príjem pre získanie hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých od januára klesne zo súčasnej úrovne 1063,40 na 1 043,90 eur, nálada investorov v európskej menovej únii sa v decembri zhoršila ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade! 

Čo priniesol uplynulý týždeň? Schodok nepresiahne 3 %

06.12.2013

Rozpočtový schodok v tomto aj nasledujúcom roku podľa premiéra nepresiahne trojpercentnú hranicu, eurozóna ešte nemá dlhovú krízu za sebou, tvrdí člen Výkonnej rady ECB... Aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?    

Čo priniesol uplynulý týždeň? Šírenie dlhovej krízy nehrozí

29.11.2013

Eurozóne podľa nemeckého ministra financií nehrozí ďalšie šírenie dlhovej krízy,   Slovensko sa v systéme platenia daní umiestnilo na 102. priečke... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade.   

Čo priniesol uplynulý týždeň? Lotyšsko vstúpi do eurozóny

22.11.2013

Lotyšsko od nového roka nahradí svoju menu lats za spoločnú európsku menu, 59 % Európanov považuje za samozrejmé, že si môžu kúpiť niečo pre radosť  ... čítajte o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Lacnejšie v ČR údajne už nebude

15.11.2013

  Lacnejšie v susednej Českej republike už podľa slov guvernéra centrálnej banky nebude, ECB je pripravená uvoľniť menovú politiku, ak to bude potrebné... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade.   

Čo priniesol uplynulý týždeň? ECB nečakane znížila úrok

08.11.2013

Európska centrálna banka nečakane znížila kľúčovú úrokovú sadzbu,   Slováci majú viac ako polovicu svojich peňazí uloženú na účtoch či termínovaných vkladoch... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!  

Čo priniesol uplynulý týždeň? Eurozóna sa dostala z nebezpečnej zóny

31.10.2013

Eurozóna sa podľa slov člena Výkonnej rady ECB dostala z nebezpečnej zóny, osobný finančný plán zostavený odborníkom má len štvrtina zo Slovákov, ... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň? 

Čo priniesol uplynulý týždeň? Verejný dlh vzrástol na 58 %

25.10.2013

Slovenský verejný dlh sa v druhom kvartáli zvýšil na 58 % HDP, objem bezkontaktných platieb sa v júli v Európe medziročne zvýšil šesťnásobne, digitálna ekonomika je podľa premiéra kľúčom pre rast...aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Cyprus je na ceste k zotaveniu

18.10.2013

Cyprus je na ceste k zotaveniu sa zo súčasnej krízy, portugalská vláda má v pláne zredukovať v budúcom roku svoje výdavky o 3,2 miliardy eur ... čítajte o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Starí ľudia sa majú najlepšie vo Švédsku

11.10.2013

Najlepšou krajinou na svete pre starých ľudí je Švédsko, Slovensko sa umiestnilo na 49. mieste. Aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Ceny plynu sa meniť nebudú

04.10.2013

Ceny plynu pre domácnosti sa v budúcom roku nebudú meniť, ECB ponechala úroky na rekordne nízkej úrovni,. aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slovenské banky odolávajú rizikám

27.09.2013

Banky pôsobiace na slovenskom trhu rizikám zatiaľ odolávajú, 88 % negatívne ovyplyvnila kríza ... čítajte o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Záujem o bločkovú lotériu je obrovský

20.09.2013

Záujem Slovákov o bločkovú lotériu je podľa slov ministra financií Petra Kažimíra obrovským úspechom, asi tretina tridsiatnikov žije so svojimi rodičmi pod jednou strechou... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Najšťastnejší ľudia žijú v Dánsku

13.09.2013

Najšťastnejší sú ľudia na severe Európy, 85 % Slovákov nie je schopných vytvárať si dostatočnú finančnú rezervu, banky budú rezortu financií predkladať informácie o vyberaní poplatkov za služby pre bežných klientov ... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slováci majú priemerný dlh 2572 eur

06.09.2013

Slováci majú priemerný dlh bez hypotéky na úrovni 2572 eur, uskutočniť zmenu zdravotnej poisťovne je možné do konca septembra, objem hazardu na Slovensku sa od roku 2002 do 2012 zvýšil o 170 %... aé ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Nóri si neprajú vstup do EÚ

30.08.2013

Obyvatelia Nórska si neprajú vstup krajiny do Európskej únie, ECB nedokáže vyriešiť dlhovú krízu, bločková lotéria vypukne už onedlho... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade.

Čo priniesol uplynulý týždeň? Počet mužov na materskej narastá

23.08.2013

Počet poberateľov materskej dávky mužského pohlavia sa zvyšuje, polovica mladých ľudí do veku 24 rokov by sa presťahovala za prácou do zahraničia... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Vláda chce ušetriť 700 miliónov eur

16.08.2013

Vláda chce ušetriť 700 miliónov eur s cieľom zredukovať deficit verejných financií na úroveň 2,9 % výkonu ekonomiky, Slováci počas prvého polroka uzatvorili takmer 100 000 zmlúv o stavebnom sporení... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Nálada investorov sa zlepšila

09.08.2013

Nálada investorov v európskej menovej únii sa v ôsmom mesiaci zlepšila, rodičovský príspevok bude aj naďalej vyplácaný v jednotnej sume ... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slovenské banky nie sú najdrahšie

02.08.2013

Slovenské banky nepatria medzi najdrahšie spomedzi krajín Európskej únie, dve práce súčasne malo v uplynulom roku 1 % Slovákov... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Priemysel eurozóny sa vrátil k rastu

26.07.2013

Priemysel európskej menovej únie sa v siedmom mesiaci vrátil k rastu, krajiny regiónu strednej a východnej Európy robia pokroky v ozdravovaní svojich ekonomík... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Záujem o daňové raje narastá

19.07.2013

Záujem o daňové raje zo strany slovenských firiem sa zvyšuje, čoraz viac Slovákov začína na letnú dovolenku cestovať bez využitia služieb cestovnej kancelárie... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Eurozóna sa rozrastie

12.07.2013

Eurozóna sa v januári rozrastie o ďalšieho, v poradí osemnásteho člena - pobaltské Lotyšsko... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Potraviny cez internet nakúpilo už 30 000 Slovákov

28.06.2013

S nákupom potravín cez internet má skúsenosť už približne 30 000 Slovákov, Španielsko plánuje reformu verejnej správy... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slovensko predalo dlhopisy na japonskom trhu

21.06.2013

Slovensku sa po prvý krát podarilo predať štátne dlhopisy na japonskom trhu, ECB zvažuje ďalšie neštandardné nástroje monetárnej politiky, ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Eurozóna má údajne krízu za sebou

14.06.2013

Eurozóna má podľa slov francúzskeho prezidenta dlhovú krízu za sebou, Holandsko by mohlo získať viac času na konsolidáciu verejných financií ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Lidl vytvoril viac ako 220 pracovných miest

07.06.2013

Absolventi očakávajú vyšší ako priemerný plat, obchodný reťazec Lidl vytvoril počas uplynulých dvoch mesiacov viac ako 220 pracovných miest ... aké ďalšie aktuality priniesol uplynulý týždeň?

Čo priniesol uplynulý týždeň? Sociálne dávky poberá 187,3 tisíc Slovákov

31.05.2013

Ku koncu apríla dostávalo sociálne dávky 187,3 tisíc Slovákov, 5 % slovenskej populácie nakupujúcej na internete tvoria seniori nad 61 rokov ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Bankový sektor SVE prekonáva bankový sektor západnej Európy

24.05.2013

Bankový sektor strednej a východnej Európy (SVE) prekonáva bankový sektor západnej Európy, čo sa týka rastu a ziskovosti, ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Grécko dostane ďalšie peniaze

17.05.2013

Grécko môže počítať s ďalším uvoľnením prostriedkov z Európskeho fondu finančnej stability, väčšina Lotyšov nechce prijať spoločnú európsku menu ... čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Česi nemajú záujem o euro

10.05.2013

Slovensko je treťou najskorumpovanejšou krajinou Európskej únie, Česi nemajú záujem prijať euro ...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Európa musí vytvoriť pracovné miesta

03.05.2013

Európa musí podľa slov nemeckej kancelárky vytvoriť pracovné miesta, ECB znížila kľúčový úrok na historické minimum...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Každý piaty Slovák oželie letnú dovolenku

26.04.2013

18 % Slovákov vzhľadom na ekonomickú situáciu oželie tohtoročnú letnú dovolenku, Maďarsko znížilo úroky...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slováci si nepamätajú úročenie svojich hypoték!

19.04.2013

Takmer každý druhý Slovák, ktorý je majiteľom hypotekárneho úveru, si nepamätá výšku úrokovej sadzby, Grécko plní ciele záchranného programu...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Čína má záujem o slovenské projekty

12.04.2013

Čínski investori majú záujem o investovanie do slovenských projektov, spoločnosť Continental dostane daňovú úľavu vo výške 20 miliónov eur....čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? 41 % Slovákov si vlani požičalo

05.04.2013

Skoro každý druhý Slovák (41 %) v produktívnom veku si vlani požičal peniaze, MMF poskytne ostrovnému Cypru 1 miliardu eur v rámci záchranného programu...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Chorvátsko vstúpi do EÚ

28.03.2013

Chorvátsko je pripravené na vstup  do EÚ, podnikatelia zo Spojených arabských emirátov majú záujem o slovenské výrobky a služby...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? NBS hospodárila so ziskom takmer 200 miliónov eur

22.03.2013

Slovenská centrálna banka dosiahla vlani zisk takmer 200 miliónov eur, japonská vláda zlepšila hodnotenie ekonomiky krajiny už tretí mesiac za sebou...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Kríza eurozóny neskončila!

15.03.2013

Kríza eurozóny sa ešte neskončila, tvrdí guvernér nemeckej centrálnej banky, Čína dôveruje v budúcnosť Európy...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Deficit klesne pod 3 % HDP

08.03.2013

Robert Fico garantuje pokles deficitu slovenských verejných financií pod trojpercentnú úroveň, poľská centrálna banka znížila kľúčový úrok na rekordne nízku úroveň...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Poberateľka materskej dávky môže byť zamestnaná na dohodu

01.03.2013

Poberateľka materskej dávky môže byť zamestnaná na dohodu, pričom nestratí nárok na túto dávku, slovenská ekonomika by sa tento rok mala vyhnúť recesii....čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Riziko bankrotu Cypru narastá

22.02.2013

 Podľa Standard & Poor's sa zvyšuje riziko bankrotu Cypru, počas uplynulých dní došlo k odcudzeniu peňazí z bankových účtov klientov slovenských bánk...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade! 

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slovensko patrí do jadra eurozóny

15.02.2013

Schäuble varuje pred opätovným návratom krízy, Slovensko patrí podľa bývalého guvernéra NBS do jadra eurozóny...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Finančná gramotnosť slovenských žiakov je nízka

08.02.2013

Finančná gramotnosť slovenských žiakov je alarmujúco nízka, naopak, dôvera investorov v eurozóne sa zvyšuje...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Rozpad eurozóny nie je aktuálny!

01.02.2013

Rozpad eurozóny nie je aktuálnou témou, Európska únia schválila pomoc pre Afganistan...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Spotrebiteľská nálada sa zlepšuje

25.01.2013

Spotrebiteľská nálada v eurozóne sa v januári zlepšila, nezamestnanosť sa vyšplhala na 14,44 %...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slováci obľubujú internetové nákupy

18.01.2013

Slováci obľubujú nákupy cez internet, Slovensko podľa premiéra dobehlo meškanie v čerpaní prostriedkov Európskej únie...čítajte viac o aktualitách uplynulého týždňa v našom pravidelnom prehľade!

Čo priniesol uplynulý týždeň? Slováci neveria, že sa budú mať lepšie

11.01.2013

 Zhruba dve tretiny Slovákov neveria, že sa v roku 2013 budú mať lepšie, HTC zaznamenala v štvrtom kvartáli minulého roka neauditovaný čistý zisk vo výške 1 miliardy taiwanských dolárov...čítajte viac v pravidelnom prehľade správ!
Reklama
Reklama
Reklama

Aktuálne články Finance.sk

Samotné poistenie vám chatu pred vykradnutím neochráni

18.06.2019

Kúpili ste si chatu a už sa neviete dočkať, ako sa pustíte do záhradníčenia alebo relaxu v prírode? Nemali by ste však zabudnúť na jej zabezpečenie.

Našli ste psíka tuláka? Poradíme vám, čo s ním

18.06.2019

Túlavého psa, či už na dedine alebo v meste, rozhodne netreba ignorovať. Môže niekomu veľmi chýbať, prípadne môže predstavovať potenciálne nebezpečenstvo - ak by bol agresívny, chorý, alebo ak by spôsobil dopravnú nehodu. Psíkovi je možné pomôcť viacerými spôsobmi.

Na Balaton autom, autobusom alebo vlakom: čo je najvýhodnejšie?

17.06.2019

Jazero Balaton a jeho okolie patrí medzi najnavštevovanejšie časti Maďarska. Je to také malé more uprostred našich južných susedov a každoročne sem prúdi množstvo Slovákov na dovolenku. Pozreli sme sa na najvýhodnejšie možnosti cestovania.

Súdne trovy v konaniach, ktoré postretnú (takmer) každého

17.06.2019

Nemáte dlžníkov ani konflikty? Niektorým súdnym konaniam sa pravdepodobne aj tak nevyhnete. Ktoré to sú a koľko budú stáť? Čítajte o trovách konaní, v ktorých sa nevymáha pohľadávka.
Reklama