Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Spravodajstvo Finance.sk

Koľko stojí výpis z katastra nehnuteľností?

05.08.2020  |  Roland Regely  |  Finance.sk

Výšku poplatkov na katastri určuje sadzobník zákona o správnych poplatkoch. Prinášame ich súhrn.

Autom do zahraničia: Kedy musí sedieť dieťa v autosedačke alebo v podsedáku?

05.08.2020  |  Redakcia  |  Finance.sk

Aké sú pravidlá na používanie autosedačiek a podsedákov pre deti v zahraničí? Ak sa chystáte na dovolenku autom, toto by ste určite mali vedieť

Aká dlhá má byť pauza medzi zmenami v zamestnaní?

04.08.2020  |  Roland Regely  |  Finance.sk

Pracujete viac ako by ste mali? Aký je pracovný čas zo zákona a kedy máte nárok na prestávku? Prinášame odpovede.

Teplo a horúčava v práci? Toto vám zamestnávateľ musí zabezpečiť

04.08.2020  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Teplomer vonku ukazuje 30 stupňov? To je ideálne pri vode,no nie na pracovisku. Čo musí zamestnávateľ pre svojich zamestnancov zabezpečiť v letných mesiacoch? Na toto máte nárok.

Komentár: Ktoré akcie budú na Slovensku klesať v prípade druhej koronakrízy?

03.08.2020  |  Finance.sk

Vývoj globálnej ekonomiky ako aj obchodných inštrumentov na burze neustále bojuje s obavami z efektu dopadov pandémie, jej šírením ako aj možnou druhou vlnou, ktorá by sa podľa predpokladu odborníkov mohla rozšíriť už na jeseň.

Svadba počas pandémie. Aké obmedzenia platia tento rok?

03.08.2020  |  Roland Regely  |  Finance.sk

Mnohé páry tohtoročnú svadbu odložili. Tí, ktorí sa rozhodli ju mať museli čakať na uvoľnenie opatrení. Niektoré obmedzenia sú však naďalej v platnosti.
Reklama
Reklama
Reklama

Tlačové správy

VÚB získala na pomoc firmám ďalších 18 miliónov eur

16.06.  |  VÚB Banka

VÚB banka, ako líder firemného bankovníctva, prerozdelila na pomoc slovenským firmám prvých 18 miliónov eur zo SIH antikorona záruky, čo je najviac zo všetkých bánk na Slovensku. Žiadostí prišlo oveľa viac a preto požiadala Slovak Investment holding (SIH) o navýšenie finančných prostriedkov. Podarilo sa a VÚB banka získala na pomoc firmám ďalších 18 miliónov eur. A nielen to! O podporu budú môcť žiadať aj menšie firmy. V prípade, že to nebude stačiť, požiada o navýšenie aj tretíkrát.

VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem

21.05.  |  VÚB Banka

Slovenské firmy bojujú s nedostatkom financií, pretože mnohé prišli o takmer všetky príjmy. VÚB ako jedna z prvých bánk podpísala so Slovenským investičným holdingom (SIH) zmluvu na poskytnutie pomoci pre malé a stredné podniky tzv. SIH antikorona záruku. A to v najväčšom objeme.

Potrebujete predávať online? Vybavte si to z domu

25.04.  |  Slovenská sporiteľňa

Kvôli koronavírusu prestali ľudia navštevovať obchody. Počet platieb v obchodoch klesol v marci medziročne o takmer 90 % a nákupy sa presunuli na web. Mnohé firmy  vedia ako dodať tovar či službu, ale zákazníci im nemajú ako zaplatiť, lebo nemajú platobné terminály či brány, e-shope nehovoriac.

Dôvera dala zdravotníkom respirátory

31.03.  |  Dôvera

Zdravotná poisťovňa Dôvera zabezpečila pre zdravotníkov 35 nemocníc a záchranných služieb respirátory za viac ako 100-tisíc eur. Ide o prvú časť jej pomoci z grantového programu Bojovníci za zdravie.

Zabudli ste si doma kartu? Žiadny problém, s VÚB vám stačí mobil

11.12.  |  VÚB Banka

Výber z bankomatu aj bez platobnej karty, zaslanie peňazí priateľom aj ak nepoznáte ich číslo účtu. Obsluha vlastných financií kedykoľvek si spomeniete a kdekoľvek sa nachádzate.

Ako začať s investovaním? Tieto 4 tipy vám s tým pomôžu

10.12.  |  ČSOB

Vložiť peniaze na termínovaný vklad či sporiaci účet s očakávaním, že úroky vám dokážu zarobiť na nové auto, štúdium pre svojho potomka či postarať sa o slušnú rentu na dôchodku, je odvážne.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.

Reklama