Roland Regely

Roland Regely Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného občianskeho života.

Napíšte autorovi

Späť na zoznam autorov

Články autora

Kupujem auto z dovozu. Na čo všetko si mám dať pozor?

19. 7. 2019

Navonok dobre vyzerajúce auto môže mať množstvo nedostatkov. Podľa čoho vyberať a ktoré faktory nepodceniť? Prinášame tipy pri dovoze auta zo zahraničia.

Cestovné poistenie na dovolenku: čo všetko by malo obsahovať?

18. 7. 2019

Cestovné poistenie dovolenkára vyjde len približne euro na deň poistenia. Poistiť na dovolenku sa tak rozhodne oplatí. Čo všetko pribaliť do cestovného poistenia?

Koľko zarábajú starostovia na Slovensku?

17. 7. 2019

Od decembra 2018 bola prijatá novela zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. Platy boli v oboch prípadoch zvýšené. Pozrime sa na to, koľko môžu zarobiť naši starostovia.

Dovolenka cez rakúsku či slovenskú cestovnú kanceláriu? Tu sú najväčšie rozdiely

16. 7. 2019

Exotické destinácie, väčší výber a často výhodnejšie ceny. Rakúske cestovné kancelárie ponúkajú oproti slovenským niekoľko výhod. Avšak už aj tie slovenské rozširujú svoju ponuku.

Návod: Ako správne napísať motivačný list?

15. 7. 2019

Kedysi stačilo poslať dobrý životopis a získali ste pozvánku na pohovor. Dnes to platí rovnako, avšak väčšina firiem už vyžaduje aj kvalitný motivačný list. Ako ho napísať?

Ako sa šikovne a lacno dostať na letisko v Krakove (Poľsko)

12. 7. 2019

Lacné letenky do Európy či do celého sveta niekedy lákajú natoľko, že lietame aj zo vzdialenejších letísk, ako sú tie naše, slovenské. Ak sa chystáte na odlet z letiska Krakov, ponúkame vám návod, ako cestovať na letisko.

Volkswagen, Škoda, Toyota: ktoré autá si držia cenu aj po rokoch?

11. 7. 2019

Analýza ukázala na konkrétne značky, s ktorými majú majitelia aj po rokoch dobré skúsenosti. S jazdenkami od Škody, VW a Toyoty výrazne neprerobíte ani po piatich rokoch.

Urýchlené vybavenie dokladov: čo vás to bude stáť?

10. 7. 2019

Stratili ste peňaženku či zmenili niektorý z osobných údajov a čaká vás vybavovanie nových dokladov? Dnes už nemusíte čakať mesiac na ich doručenie. Za príplatok si môžete lehotu vybavenia značne skrátiť.

Exotická dovolenka v roku 2019: letenky kúpte najneskôr na jeseň

9. 7. 2019

Ideálny čas na kúpu exotickej dovolenky je začiatok roka, no ak ste to prepásli, výborné ponuky sa objavujú aj počas letnej sezóny, keď za teplom netreba cestovať príliš ďaleko.

Čo všetko musí obsahovať čestné vyhlásenie (návod)

8. 7. 2019

Ako správne napísať čestné vyhlásenie a na čo všetko si pritom treba dať pozor? Prečítajte si náš praktický článok.

Kedy má SZČO nárok na ošetrovné (OČR)

5. 7. 2019

Ošetrovné sa poskytuje z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o dieťa do desiatich rokov jeho veku. Nárok naň majú zamestnanci, ale aj samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO).

Výška životného minima: čo všetko ovplyvňuje?

4. 7. 2019

Výška životného minima, ktorá sa každoročne valorizuje k 1. júlu, má vplyv na množstvo ďalších sociálnych a daňových veličín. Ktoré sú to?

Na čo všetko si dať pozor, keď spisujete závet?

3. 7. 2019

Podľa slovenského právneho poriadku je dedenie možné zo zákona, zo závetu, alebo taktiež z obidvoch prípadov. Ak si chcete byť istí, že bude v plnej miere akceptovaná vaša posledná vôľa, najlepším spôsobom je spísanie závetu.

Kde sa oplatí zakúpiť doménu a ako na to, keď už je obsadená?

2. 7. 2019

Kúpiť doménu zvládnete aj za pár minút. Ak máte vymyslený názov, stačí navštíviť web niektorého z predajcov domén a dostupnosť si overíte raz-dva. Problém to môže byť, ak danú doménu už niekto vlastní.

Je možné vymeniť stravné lístky za peniaze?

1. 7. 2019

Stravné lístky sú ešte stále rozšírenou formou, ktorou zamestnávatelia prispievajú svojim zamestnancom na stravovanie. Mnoho ľudí by však privítalo hotovosť namiesto stravných lístkov a preto hľadajú spôsob výmeny lístkov za peniaze.

Tipy, ako sa šikovne a lacno dostať na letisko Viedeň

28. 6. 2019

Viedenské letisko je medzi slovenskými cestovateľmi mimoriadne obľúbené. Patrí do dvadsiatky najlepších letísk na svete, ponúka množstvo leteckých spojení do celého sveta a pre našincov je hneď za rohom. Ako teda cestovať na Schwechat čo najšikovnejšie?

Oplatí sa ešte sporiť peniaze na vkladnej knižke?

27. 6. 2019

Vkladné knižky si pamätáme ešte z minulého storočia, keď boli obľúbeným spôsobom odkladania a šetrenia peňazí, najmä pre novonarodených členov rodiny. Postupom času boli vytlačené modernými, najmä elektronickými spôsobmi sporenia. Ako je to s nimi dnes?

Ako sa šikovne a lacno dostať na letisko v Katoviciach (Poľsko)

26. 6. 2019

Za lacnou letenkou sa niekedy oplatí opustiť aj hranice a vyraziť napríklad do susedného Poľska. Tamojšie letisko Katovice ponúka množstvo výhodných spojení pre sever a východ Slovenska. Letenky sú lacné, rovnako aj ako spoje smerujúce zo Slovenska na toto letisko.

Nezamestnanosť v Európskej únii historicky klesá. Česi a Slováci atakujú rekordné čísla

25. 6. 2019

Miera nezamestnanosti v EÚ dosiahla v prvom kvartáli tohto roku svoje historické minimum. V niektorých krajinách však stagnovala a sú aj krajiny ako Grécko, ktoré sa aj napriek poklesu stále trápia s vysokou nezamestnanosťou.

Ako sa šikovne a lacno dostať na Francúzsku riviéru? Pozrite si porovnanie

24. 6. 2019

Do Francúzska autom, vlakom autobusom alebo lietadlom: čo je najvýhodnejšie? V prípade Azúrového pobrežia je to celkom jednoznačné.

Tipy, ako sa šikovne a lacno dopraviť na letisko v Prahe

21. 6. 2019

Medzinárodné letisko v Prahe láka okrem Čechov aj Slovákov množstvom zaujímavých leteckých spojení. Pozreli sme sa na to, ako sa tam najlepšie viete dopraviť z našich končín.

Tipy, ako čo najefektívnejšie používať kreditnú kartu

20. 6. 2019

Ak viete kreditku využívať správne a poznáte pojem bezúročné obdobie, môže vám byť dobrým prostriedkom na úhradu bežných výdavkov, alebo ako finančná rezerva na dovolenku.

Tipy, ako sa šikovne dostať na letisko v Košiciach

19. 6. 2019

Letisko Košice patrí v počte cestujúcich medzi jedno z najväčších na Slovensku. Ponúka cestujúcim množstvo zaujímavých liniek do celého sveta. Ako sa naň dostať čo najrýchlejšie a najlacnejšie?

Našli ste psíka tuláka? Poradíme vám, čo s ním

18. 6. 2019

Túlavého psa, či už na dedine alebo v meste, rozhodne netreba ignorovať. Môže niekomu veľmi chýbať, prípadne môže predstavovať potenciálne nebezpečenstvo - ak by bol agresívny, chorý, alebo ak by spôsobil dopravnú nehodu. Psíkovi je možné pomôcť viacerými spôsobmi.

Na Balaton autom, autobusom alebo vlakom: čo je najvýhodnejšie?

17. 6. 2019

Jazero Balaton a jeho okolie patrí medzi najnavštevovanejšie časti Maďarska. Je to také malé more uprostred našich južných susedov a každoročne sem prúdi množstvo Slovákov na dovolenku. Pozreli sme sa na najvýhodnejšie možnosti cestovania.

Ako sa dostať na letisko v Budapešti šikovne a lacno

14. 6. 2019

Z letiska v Budapešti môžete letieť do Európy či do exotických destinácií za veľmi výhodné ceny. Lieta odtiaľ množstvo leteckých spoločností, niekoľkokrát za deň. Dopraviť sa na budapeštianske letisko nie je vôbec ťažké, z Bratislavy dokonca premáva priama autobusová linka.

Zastropovaný dôchodok u nás a v zahraničí: naši dôchodcovia patria medzi najmladších

13. 6. 2019

Slovenská vláda schválila zákon, ktorý do ústavy zakotvuje vekový strop 64 rokov pre odchod občanov do dôchodku. Ako je to s dôchodkovým vekom v Európe?

Ako a kde nájsť lacnú dovolenku v roku 2019? Máme 6 tipov

12. 6. 2019

Slováci vsádzajú každoročne na tradičné destinácie, avšak v hľadáčiku dovolenkárov sa čoraz viac objavujú aj menej tradičné miesta.

10 najlepších aplikácii pre slovenských dovolenkárov

11. 6. 2019

Na svoju letnú či zimnú dovolenku si s určitosťou beriete aj svoj smartfón, tak si ho naplňte šikovnými cestovateľskými aplikáciami. Môžu vám ušetriť kopu času, peňazí a dať dovolenke nový rozmer.

Do Talianska autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom: čo sa oplatí najviac?

10. 6. 2019

Taliansko je dlhé roky zárukou kvalitnej dovolenky pri mori i vo vnútrozemí. Má hory, vínne oblasti, slnečné pláže i ostrovy. Ako ale cestovať do Talianska čo najlacnejšie? Spôsobov je mnoho, preto sme ich porovnali.

Čo všetko vám hrozí, ak účty platíte neskoro alebo vôbec?

7. 6. 2019

Meškáte so splátkou pár dní? Stáva sa vám to častejšie? Môžete si zarobiť na poriadny problém.

Tipy, ako znížiť spotrebu plynu: chráňte svoju peňaženku i životné prostredie

6. 6. 2019

Pri každoročnom vyúčtovaní spotreby energií v našej domácnosti sa zamýšľame nad možnosťami, ako a kde ušetriť. Jednou z najviac diskutovaných položiek je spotreba plynu, keďže mnoho domácností využíva plyn na vykurovanie, ohrev vody a aj na varenie.

Civilný sobáš - Toto všetko budete potrebovať vybaviť

5. 6. 2019

Ak ste sa so svojím partnerom rozhodli uzavrieť manželstvo civilným sobášom, čaká vás predtým niekoľko administratívnych krokov. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré to sú, kedy je potrebné ich vybaviť a či sú spojené aj so správnymi poplatkami.

Dovolenka bez komplikácii: na čo si dať pozor pred odletom?

4. 6. 2019

Popri vybavovaní bežných záležitostí sa pred dovolenkou môže stať, že zabudneme na niečo podstatné. V našom článku vám prinášame zoznam vecí, na ktoré by ste rozhodne zabudnúť nemali.

Do Chorvátska autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom: čo je najvýhodnejšie?

3. 6. 2019

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov. Hovorí o tom takmer pol milióna návštevníkov z našej krajiny každý rok. Mnohí z nich cestujú do Chorvátska autom a nedajú na to dopustiť. Spôsobov, ako cestovať poznáme viacero, ide najmä o komfort, cenu i o to, či cestujete s deťmi.

Ako vymazať negatívne údaje z úverového registra? Deje sa to automaticky

31. 5. 2019

Úverový register je listina, ktorá obsahuje kompletnú úverovú históriu občana. Nájdete v nej všetky úvery, pôžičky a hypotéky. Aj tie, o ktoré ste žiadali, no napokon nečerpali.

Ako vybaviť cestovný pas pre dieťa do 15 rokov

30. 5. 2019

Dieťa, ktoré ešte nemá občiansky preukaz, potrebuje k ceste do zahraničia platný cestovný pas. V tomto článku sa dozviete, ako ho vybaviť, koľko stojí a aká dlhá je čakacia doba na cestovný pas pre dieťa.

Koľko stojí diaľničná známka v zahraničí (Česko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Nemecko)

29. 5. 2019

Cestujete autom na dovolenku? Skontrolujte si aktuálne ceny diaľničných známok pre rok 2019. Pozreli sme sa na diaľničné známky štátov, ktoré Slováci často navštevujú.

Povinnosti študenta po ukončení strednej školy: návod, čo všetko (ne)treba vybaviť

28. 5. 2019

Maturita za vami, nové zážitky a skúsenosti pred vami. To, aké povinnosti budete mať voči štátu a poisťovniam po ukončení strednej školy závisí od toho, či budete študovať ďalej alebo začnete pracovať.

List vlastníctva vybavíte aj na pošte, k nahliadnutiu postačí online kataster

27. 5. 2019

Ak chcete nahliadnuť do listu vlastníctva, postačí vám online kataster. Ak ho potrebujete pre právne účely, čaká vás návšteva pošty alebo obecného úradu.

Last minute vs. first moment: čo sa oplatí viac?

24. 5. 2019

Viete sa zbaliť a odísť na dovolenku zo dňa na deň? Alebo preferujete kúpu dovolenky už rok vopred a túžite po lacnej a bezstarostnej dovolenke? First moment aj last minute majú svoje nesporné výhody. Vyberajte ich podľa toho, aký typ dovolenky preferujete.

Tipy, ako sa pripraviť na pracovný pohovor

23. 5. 2019

Ak ste práve dostali pozvánku na pohovor na vaše vysnívané pracovné miesto, určite premýšľate, ako nepremárniť túto príležitosť a zvýšiť si šance na podpis pracovnej zmluvy. Prípravu nepodceňujte, avšak nie je ani nutné podliehať panike.  V našom článku vám prinášame rady, ako sa pripraviť na toto dôležité stretnutie.

Čo všetko musí obsahovať faktúra?

22. 5. 2019

Či sa už rozhodnete vytvoriť si faktúru samostatne v tabuľke, alebo využijete softvér, je dobré si skontrolovať, či vaša faktúra obsahuje všetky náležitosti, aby ste predišli komplikáciám.

Cestovné poistenie na dovolenku: kde nájsť to najvýhodnejšie? (porovnanie)

21. 5. 2019

Ak cestujete na dovolenku, treba myslieť aj na to, aby boli všetci cestujúci poistení. Pre pravidelných turistov sa oplatí celoročné poistenie, pre občasných zase krátkodobé cestovné poistenie. Ktoré cestovné poistenie je výhodné? Porovnali sme aktuálnu ponuku pre letnú sezónu 2019.

Povinnosť podať kontrolný výkaz DPH: všetko, čo potrebujete vedieť

20. 5. 2019

Kontrolný výkaz DPH bol v roku 2014 zavedený ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom na Slovensku. Viete, za akých podmienok ste povinný a naopak kedy nie ste povinný ho podať? V našom článku vám prinesieme užitočné informácie k tejto problematike.

Ako získať lepší úrok na už existujúcom úvere?

17. 5. 2019

Výška úrokov na spotrebných úveroch môže byť v konkurenčných bankách často výhodnejšia, ako tá, ktorú aktuálne máte. Pre vás to môže byť dobrý argument pre vyjednanie nových podmienok k súčasnému úveru.

iPhone či Android: Ako nájsť stratený mobil? (návod)

16. 5. 2019

Nedarí sa vám nájsť váš mobilný telefón? Pokúšate sa ho prezvoniť, no neúspešne? Ak máte smartfón s operačným systémom Android či Apple, nájsť váš stratený smartfón nebude ťažké.

Ako čo najvýhodnejšie refinancovať hypotéku a čo si všímať pri novom úvere

15. 5. 2019

Refinancovaním hypotéky môžete často ušetriť stovky či tisíce eur. Je však dôležité dodržať niekoľko zásad a „nesadnúť na lep“ niektorým bankám.

V týchto krajinách môžu Slováci platiť eurom

14. 5. 2019

Eurom možno platiť v eurozóne, ale aj i mimo nej. Slováci tak často pri cestovaní nemusia zamieňať svoju menu. Kde všade sa teda dá platiť eurom?

Prílohy k elektronickému daňovému priznaniu: pozor na veľkosť a formát

13. 5. 2019

Ak vám zo zákona vyplýva povinnosť komunikovať s daňovým úradom elektronicky, musíte takýmto spôsobom podať daňové priznanie aj všetky jeho prílohy. Podať prílohy poštou by vám mohlo spôsobiť problémy.


Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.