Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama
Reklama
Reklama

Tlačové správy

Môže americké clo na oceľ a hliník rozpútať obchodnú vojnu?

07.03.  |  Coface

Coface: V oceliarskom sektore platí vysoké riziko v USA, Latinskej Amerike, rozvíjajúcej sa Ázii aj v západnej Európe.

Ľudia pracujúci v zahraničí sa teraz môžu poistiť výhodnejšie

07.03.  |  Allianz-SP

Opatrovateľky v zahraničí, študenti študujúci v Európe, dovolenkári aj Slováci nakupujúci v zahraničí sa po novom môžu poistiť výhodnejšie Allianz – SP spustila nové celoročné poistenie do Európy s obmedzenou 45-dňovou dĺžkou jedného pobytu Poistenie kryje liečebné náklady až do výšky 220-tisíc eur  

Slovenská sporiteľňa v spolupráci s NN Slovensko spúšťa predaj dôchodkových sporení

02.03.  |  SLSP

Vo všetkých pobočkách Slovenskej sporiteľne sa už môžete zapojiť do druhého aj tretieho dôchodkového piliera. Najväčšia slovenská banka totiž začala spolupracovať s NN dôchodkovými spoločnosťami, ktoré majú v oblasti dôchodkového sporenia najdlhšiu tradíciu na Slovensku.

Rokovania o NAFTA: Mexiko bráni automotive. Hrozí vysokorizikovému sektoru kríza?

28.02.  |  Coface

Kým Spojené štáty tvrdo kritizujú dohodu o NAFTA s Mexikom a Kanadou a požadujú jej zmenu, pre vysokorizikový mexický automobilový priemysel by to mohlo spôsobiť krízu. „Automotive  hrá v ekonomike Mexika významnú úlohu. Reprezentatívnosť sektora sa zvýšila z dakedajších 1,5 % HDP krajiny v roku 1993 (išlo o 8,5 % výrobnej produkcie) na 3 % HDP (a 18 % výrobnej produkcie), v dôsledku čoho je 7. najväčším výrobcom vozidiel vo svete. Aktuálne má krajina 28 výrobných závodov, ktoré priamo alebo nepriamo vytvárajú 1,7 milióna pracovných miest,“ podotýka vo svojej najnovšej analýze spoločnosť Coface. A hoci negatívna rétorika prezidenta USA Donalda Trumpa počas kampane sektoru výraznejšie neublížila, riziká narástli práve po tlaku USA na rokovania o zmenách dohody o NAFTA. Situácii neprospieva ani predvolebná agenda v Mexiku.

Slováci majú veľký záujem o inovatívne spôsoby platenia

26.02.  |  MasterCard

Bratislava, 26. februára 2018 – Viac ako 31% Slovákov má záujem platiť bezkontaktne pomocou inteligentných hodiniek, náramkov, kľúčeniek a ďalších nositeľných zariadení. Slováci sa tak dostávajú nad európsky priemer, ktorý je podľa čerstvých zistení spoločnosti Mastercard na úrovni približne 24%, čo je viac než 175 miliónov osôb.

Väčšina Slovákov nepozná výhody finančných produktov, ktoré využívajú. Vyberajú si ich hlavne podľa ceny

22.02.  |  Home Credit Slovakia a.s.

Piešťany, 22. februára 2018 - Mať nejaký úver, platobnú kartu, účet v banke, sporenie alebo poistenie, je samozrejmosťou pre väčšinu Slovákov. Poznať ale výhody, ktoré tieto finančné produkty so sebou prinášajú, už také samozrejmé nie je. Až 60 percent ľudí ich nepozná vôbec alebo ak áno, tak len veľmi povrchne. Zaujíma ich predovšetkým cena, nie pridaná hodnota. Najrozhodujúcejším kritériom pri výbere konkrétneho finančného produktu je totiž práve to, koľko ich to bude stáť. Dôležitú úlohu zohráva aj osobná skúsenosť, ako i faktor stability a dôvery v poskytovateľa. Na druhej strane, reklama na nejaký finančný produkt na Slovákov až tak nezaberá. Pre spoločnosť Home Credit to zistil exkluzívny prieskum agentúry STEM/MARK*.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.

Reklama