Záujem o investovanie rastie

14.11.2012 | Michal Ruml, Finance.sk
Investovanie - spravodajstvo


Aký je záujem Slovákov starať sa o svoje peniaze? Nielen o tom sme sa rozprávali s Jánom Franekom, predsedom predstavenstva Fio, o.c.p, a.s.


Finančná skupina Fio na  Slovensku neponúka len účty bez poplatkov, ale aj možnosť on-line  investovania. V tejto oblasti sa snaží vzdelávať slovenskú populáciu a poskytovať im dostatok informácií – nedávno spustila registráciu na investičné semináre. Aký je záujem Slovákov starať sa o svoje peniaze? Nielen o tom sme sa rozprávali s Jánom Franekom, predsedom predstavenstva Fio, o.c.p, a.s.


Aký je záujem o investovanie v Slovenskej republike?

Mnoho ľudí má svoje úspory uložené na sporiacich účtoch alebo termínovaných vkladoch. O možnostiach investovania sa ľudia dozvedajú postupne a postupne sa taktiež zvyšuje ich záujem o to, ako by mohli svoje úspory zhodnocovať sami lepšie ako doteraz. Vo všeobecnosti však majú na začiatku len malé povedomie o tom, ako funguje kapitálový trh, čo sú akcie alebo čo obnáša investovanie burze. Tu vidíme priestor pre našu podporu.

Aké sú teda témy, ktoré ľudí zaujímajú? Čo by mali vedieť, skôr ako začnú investovať?

Ľudia by sa najprv mali zoznámiť so základmi – teda vedieť, čo sú akcie, burza, aké sú princípy investovania, aké zásady by mal dodržiavať racionálny investor, na čo by mal dávať pozor, ako online investovanie prebieha a pod. Tí, ktorí sú už skúsenejší, potom môžu rozšíriť svoje obzory o ďalšie alternatívy k akciám – napríklad možnosti investovania do komodít alebo obchodovanie na úver. Ľudia môžu navštíviť semináre, ktoré pre nich organizujeme. Na trhu je dostupné veľké množstvo publikácii k tejto problematike a samozrejme je možné veľa informácií nájsť aj na internete, aj keď vždy je tu potrebné vyhodnocovať relevantnosť vyhľadaných informácií.

Pre koho sú určené vzdelávacie semináre Fio a ako prebiehajú?

Investičné semináre, ktoré organizujeme, prebiehajú v podvečerných hodinách v Bratislave, Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici. Na jeseň sme pripravili pre záujemcov dva typy seminárov – Základy investovania na burze a Efektívne obchodovanie (nielen) s komoditami. Ich obsah zodpovedá dopytu klientov po informáciách, ktoré sme uviedli vyššie. Semináre trvajú približne dve hodiny a okrem uvedených tém sa záujemcovia o investovanie môžu opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Zúčastniť sa môže ktokoľvek, stačí sa zaregistrovať na našej stránke www.fio.sk. Účasť je zdarma.


Na začiatku ste spomenuli podporu, ktorú poskytujete investorom. Aké sú ďalšie služby, ktoré môžu potenciálni alebo súčasní klienti využívať?

Okrem návštevy seminára, kde sa začiatočníci dozvedia základy, si môžu investovanie vyskúšať prostredníctvom demoverzie aplikácie e-Broker. Pri investovaní je im potom k dispozícii spravodajstvo a aktuálne investičné spravodajstvo Fio alebo konzultácia s maklérmi na pobočke. Čo sa týka vzdelávania, pripravujeme ďalej projekt, v rámci ktorého chceme ponúknuť možnosť študentom vysokých škôl vyskúšať si nanečisto obchodovanie v praxi.

 

 

 

 

 
Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Investovanie - spravodajstvoPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.