SAFS o projekte Transparentní lekári

30.04.2013 | TS, WebNoviny
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Farmaceutické firmy, združené v SAFS, podporujú všetky projekty, ktoré smerujú ku zvýšeniu transparentnosti v zdravotníctve. Informovanie o...


...vzťahoch a spolupráci medzi lekármi a farmaceutickými firmami patria do tejto oblasti. SAFS preto víta iniciatívu Transparency International Slovensko (TIS) s jej portálom Transparentní lekári.

„Je to dobrý základ pre komplexné uchopenie tejto problematiky, ktorá často trpí bulvarizáciou a účelovým zjednodušovaním témy. Nedostatky, ktoré sú zrejmé aj z portálu, v drvivej väčšine súvisia s veľkou neprehľadnosťou súčasne platného zákona, ktorého vykonateľnosť je aj pre zainteresované subjekty často doslova hádankou,“ povedal výkonný riaditeľ SAFS Štefan Mesároš a dodal, že SAFS sa bude v krátkej budúcnosti snažiť argumentovať v prospech zmeny zákona tak, aby bolo prakticky možné ho aj napĺňať bez nutnosti obsiahlo študovať paragrafy a detaily.

„Súčasťou takýchto aktivít by však mala byť aj férová diskusia na tému, z čoho vlastne pozostáva vzťah lekára a farmaceutickej firmy, pretože tu sa veľmi často zabúda na fakt, že v tomto vzťahu ide najmä a predovšetkým o vzdelávanie a zvyšovanie kvalifikácií lekárov, čo má okamžitý dopad na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ povedal Štefan Mesároš a dodal, firmy združené v SAFS nikdy takúto diskusiu neodmietnu.Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.