DATALAN a Ability Development SK sa dohodli na fúzii

09.01.2007 | TS, WebNoviny
Domovská stránka


BRATISLAVA 9. januára (WN/PR) -...

...Významná slovenská softvérová spoločnosť Ability Development SK, a.s. a jedna z najväčších slovenských informačno-technologických (IT) firiem a zároveň poskytovateľ softvérových riešení spoločnosť DATALAN, a.s. sa dohodli na fúzii. Proces zlučovania oboch firiem sa začína v týchto dňoch. Všetky legislatívne a organizačno-technické požiadavky, vrátane schválenia zmluvy o zlúčení akcionármi oboch spoločností, budú finalizované do 1. apríla 2007. K tomuto dátumu dôjde aj k definitívnemu zlúčeniu oboch spoločností, a spoločnosti sa dohodli na používaní spoločného mena DATALAN, a.s..

"Zlúčením spoločností Ability Development SK, a.s. a DATALAN, a.s. vznikne jedna z najväčších IT spoločností na Slovensku, ktorá bude zamestnávať cca 240 zamestnancov a ktorej obrat presiahne 1 mld. Sk" povedal v súvislosti s dohodnutou fúziou generálny riaditeľ DATALAN, a.s. Miroslav Melicherčík. "Spojením dvoch úspešných firiem vznikne ešte silnejšia spoločnosť, ktorá zaujme popredné miesto v oblasti informačných technológií. Vznikne spoločnosť, ktorej cieľom bude úspešne pôsobiť minimálne na európskom trhu a ktorá bude ešte silnejším partnerom nadnárodným IT firmám a našim klientom. Prínosom zlúčenia je okrem posilnenia nášho súčasného postavenia na IT trhu aj výrazné zvýšenie podielu služieb na obrate spoločnosti, vrátane softvérového vývoja a softvérových riešení", dodáva Miroslav Melicherčík.

"Synergický efekt z fúzie predstavuje prínos pre spoločnosti Ability Development SK, a.s. aj DATALAN , a.s. ako aj pre súčasných a budúcich zákazníkov a partnerov oboch firiem. Hlavným cieľom fúzie je poskytovať komplexnejšie IT služby s vyššou pridanou hodnotou a s väčšou orientáciou na zákazníka", komentuje fúziu Miroslav Novák, generálny riaditeľ Ability Development SK, a.s.

Spoločnosť bude po zlúčení poskytovať komplexné IT služby a riešenia s vysokou mierou profesionality v troch oblastiach: v oblasti softvérových riešení, softvérového vývoja a info-komunikačných riešení vrátane outsourcingu IT.

Klientmi oboch spoločností sú najvýznamnejšie subjekty zo súkromného aj verejného sektora.

O spoločnostiach:

Ability Development SK a.s. - www.abilitydev.com

Ability Development SK, a.s.
, pôsobí na trhu informačných technológií od roku 1995. Počas 12-tich rokov svojej existencie sa etablovala ako silný partner v oblasti tvorby a implementácie aplikačných riešení na rôznych platformách v segmentoch financie, priemysel a služby, verejná a štátna správa a telekomunikácie

Softvérové riešenia poskytuje v oblastiach:

- Portálové riešenia

- Správa dokumentov/Správa obsahu

- Datawarehouse, Business Intelligence a MIS

- Riadiace a kontrolné systémy

V júli 2005 posilnila svoje pôsobenie v oblasti softvérových riešení o Riadiace a kontrolné systémy, pri ktorých využíva vývojové prostredie spoločnosti National Instruments. Začiatkom roku 2006 uzavrela partnerstvo so spoločnosťou SAP Slovensko, s. r. o. pre oblasť SAP NetWeaver, čím rozšírila služby v oblasti Portálov a Business Intelligence. Celkový obrat spoločnosti dosiahol v roku 2005 viac ako 195 mil. Sk.

Spoločnosť má pobočku v Banskej Bystrici a zamestnáva takmer 110 zamestnancov.

Ability Development SK, a. s. má vybudovaný Systém manažérstva kvality podľa medzinárodnej normy ISO 9001:2000 pre oblasť platnosti: komplexné riešenia - vývoj softvéru, predaj, inštalácia, poradenstvo a servis v oblasti informačných technológií.DATALAN, a.s.- Poznáme vaše priorITy - www.datalan.sk

DATALAN, a.s.
, je popredným slovenským poskytovateľom komplexných IT služieb v oblasti softvérových riešení, info-komunikačných riešení, outsourcingu IT a taktiež konzultácií v oblasti informačných technológií.

Za úspechy v partnerskej spolupráci v roku 2005 získal titul The Best HP Partner for all Products and Services a IBM Software partner 2005.

DATALAN bol založený v roku 1990 ako spoločnosť s ručením obmedzeným a v roku 2001 sa transformoval na akciovú spoločnosť. Jeho základné imanie je 9 miliónov Sk. Obrat DATALANu v roku 2005 dosiahol cca 886 mil. Sk.

Spoločnosť, spolu s pobočkami v Banskej Bystrici, Košiciach a Žiline, zamestnáva takmer 140 pracovníkov.

DATALAN je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality podľa európskej normy ISO 9001:2000 a systému environmentálneho manažérstva EN ISO 14001:2004. Jeho klientmi sú spoločnosti z oblasti telekomunikácií, priemyslu, finančné inštitúcie a organizácie verejného sektora.

Kontakt:

Ing. Miloš Ronec

riaditeľ Divízie marketing

DATALAN, a. s.

Tel.: 02/50257750

Fax: 02/50257400

Mobil: 0907-712355

E-mail: milos_ronec@datalan.sk

www.datalan.sk

Mgr. Zuzana Letkovská

marketing

ABILITY DEVELOPMENT SK, a. s.

Tel.: 02/ 50 267 506, 50 267 555

Fax: 02/50 267 500

Mobil: 0905-419406

E-mail: zuzana_letkovska@abilitydev.com

www.abilitydev.com

DATALANPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.