BFX Flash: Zastaví sa londýnske matro?

09.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Po tom, ako sa na ostrovoch vyriešil problém so štrajkom v leteckom priemysle, objavil sa ďalší. Tento krát nie vo vzduchu, ale pod zemou. Odbory...


...podzemných dráh, resp. metra začínajú uvažovať o možnosti, že by pristúpili k tomuto obľúbenému nástroju. O tom, či vôbec bude nejaký štrajk rozhodne až hlasovanie, ktoré sa uskutoční 28 marca a jeho prípadné schválenie by znamenalo zatvorenie dvoch tretín londýnskeho metra. A dôvod? Zamestnávateľ totiž chce v rámci zvýšenia svojej ziskovosti popresúvať pracoviská väčšieho počtu zamestnancov do iných lokalít. To by však bolo pre nich značne nevýhodné. Aj preto sa nad Londýnom opäť roztiahla štrajková hrozba. Pripomínať vplyv, aký má podobný krok zamestnancov a odborov na firemnú kasu nie je potrebné. Naposledy okúsil trpkosť svojej nadvlády nad zamestnancami manažment British Airways, ktorý sa aj z dôsledku štrajku dostal do negatívnych čísiel. Či si danú hrozbu uvedomí vedenie metra, alebo sa zamestnanci predsa len rozhodnú pre zastavenie činnosti ukáže hlasovanie. BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.