BFX Flash: Ford

12.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Americká automobilka Ford zažíva ťažké časy. v minulom roku reportovala rekordnú stratu, v celej histórii spoločnosti nevídanú. O návrat k ziskovosti...


...sa snaží zubami, nechtami. Možno zúfalým a možno poriadne premysleným je zámer predať ziskovú divíziu zameranú na výrobu luxusných vozidiel, ktoré preslávil agent 007, James Bond. Reč je o značke Aston Martin. Legendárny výrobca automobilov tak činí v snahe získať peňažnú hotovosť. Za divíziu by mal dostať 850 miliónov dolárov. O kúpu tohto slávneho mena, ktorým Aston Martin bez pochýb je, prejavila záujem investorská skupina pod vedením britského pretekárskeho šampióna Davida Richardsa. Ten je zakladateľom spoločnosti Prodrive, ktorá sa zameriava na výrobu dielov pre závodné vozidlá. O Aston sa uchádza v spolupráci s investormi Adeem Investment a Investment Dar, ktoré pochádzajú z Kuvajtu. Napriek tomu, že je táto divízia zisková, podieľa sa na tržbách Ford-u len necelým jedným percentom. Predajná cena modelu Vantage coupe začína pri 110 tisícoch dolárov. Bude zaujímavé sledovať, ako naloží Ford s týmito prostriedkami, v prípade úspešného dotiahnutia tohto predaja. BARTOLOMEI FINANCE (pk)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.