Aktuálna analýza mien

13.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Britská libra si vybrala oddychový deň, keď včera zatvorila s nulovým ziskom na úrovni 1,9320. Počas dňa však bolo dostatočne rušno, keď sa ostrovná...


...mena začala šplhať vyššie až na 1,9434, čo bolo odpoveďou na silné indexy produkčný cien. Tie prekonali aj očakávania analytikov, keď sa ceny britských výrobcov zvýšili v januári o 1,3%. Tento výrazný posun nahor dáva tušiť, že s priblížením inflácie do 2% úrovne to nebude také ľahké. Dolár sa však vzápätí dostal ku slovu a skorigoval predchádzajúce zisky libry, dokonca dokázal prikloniť ziskové pole na svoju stranu, keď sa nachádzal na úrovni 1,9254. Libra sa v kolísavej seanse nenechala zahanbiť a dolár potiahla späť tam, kde ráno začínali. Na úrovni 1,9320 sa obe meny upokojili a zatvorili obchodný deň. Dnes ráno sa to pre libru nezačína práve najšťastnejšie. Dolár dokázal preraziť hladinu 1,9300 a na svojom konte má zatiaľ 40 bodov. Lenže makrodáta by dnes aj napriek momentálnemu optimizmu dolára mohli pomôcť práve kráľovskej bankovke. Britská obchodná bilancia by sa mohla z dôvodu nižších cien ropy dostať do krajších čísiel, pričom americká strana nemá ďaleko od zlých dolárových správ. Rizikové hypotéky stále trápia obchodníkov, pričom ďalšiu ranu doláru zasadila spoločnosť Halliburton, ktorá presúva svoje obchodné sídlo z Houstonu do Dubaia. Dolár tak nestratí len daňové zisky, ale tiež tento krok má tiež silnejší ekonomický význam. Postup spoločnosti môže znamenať odchod ďalších firiem, čo by znamenalo problémy pre trh práce. Maloobchodné tržby pravdepodobne taktiež nepotešia, pretože február bol jedným z najchladnejších v histórii. Preto dnes čakáme, že by sa libra mohla dostať do vyšších pozícií.

Technické hodnoty
Resistance 31,9560
Resistance 21,9450
Resistance 11,9350
Support 11,9275
Support 21,9200
Support 31,9160
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,9320
Ázijské rozpätie
Európske otváranie

Vstup do dlhej pozície by sme uskutočnili na 1,9320. Vstup do krátkych pozícií odporúčame na úrovni 1,9270.

BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.